Skocz do zawartości

M13 z SYNTY


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie rozpocząć temat ponieważ rozpoczynam cykanie telewizorem :wink: DS-ów.

Oto pierwsza próba, machnieta bez specjalnego ustawiania, parametry:

Synta na Dobsie bez GOTO (narazie), CP4500, Telewizor

pojedyńcza klatka

prawie pełna księżyca - 30,05,2004

czas 4sekundy

ISO 800

bez darków, flatów i innych...

kadrowane z formatu jpg

 

M13.jpg

 

Dużo szumu ale wydaje mi się że jest nadzieja na niezłe rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek , czy Twoja Syncia ma już prowadzenie ? Byłoby wtedy znacznie łatwiej uzyskać dobry rezultat . Takie minimum to 16 klatek aby skutecznie po złożeniu zredukować szumy . Darki , Flaty i Biasy też zdecydowanie poprawiają obraz . O ile wiem PTL wkrótce umieści na swojej stronie szczegółową instrukcję jak wykonywać , odejmować i uśredniać te klatki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzonka mam już od pół chyba roczku, ale nie było czasu na foty, a teraz brak komputera przenośnego skutecznie uniemożliwia mi działanie na prowadzeniu, ale skombinuje coś stacjonarnego i mocnego to wtedy będzie dużo lepiej.

Tę "fotkę" dałem poglądowo, bo wydaje mi się że gdy spełnię podstawowe parametry do dobrej fotografi, czyli - prowadzenie, dobry okular, flaty, darki i ciemne niebo to na CP4500, Syncie i Telewizorku da się coś wyciągnąć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką nadzieję! :roll: Dzięki!

 

Dodam właśnie "obrobioną" fotkę sztucznego darka - choć nie wiem czy to nie wstyd ciągnąć ten temat przy fotach Waldka, Piotra, Andrzeja, Adama...

 

M13a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eno... nie przesadzajcie. Jaka liga - chyba 4 :)

Kazde astrofoto jest super i o ile w wartosciach estetycznych zawsze mozna polemizowac, to w samej rejestracji zawsze jest to zaj...ste. A im trudniej, tym wieksza satysfkacja. Co to za sztuka odpalic super montaz z super optyka i super komputerem. Wlaczasz play, idziesz na browara, wracasz i fota gotowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, oczywiscie podobaja mi sie fotki z roznych Mewlonow i apo i innych cudow, ale jak sie popatrze na fotki np. michau'a, to az mnie podziw bierze ze z takiego malego sprzetu (bodaj jakis maly Optisan, ale nie jestem pewien) wyciska naprawde bardzo bardzo duzo i to jeszcze przez szybe czasami :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A włączoną REDUKCJĘ SZUMÓW na matrycy?

...oczywiście. NR on! Ale to i tak jest masa kolorowych pixeli!

dRvECtoR klasę chłopaków ja znam i wiem gdzie moje miejsce w astrofoto, ale próbuję dla własnej satysfakcji i jak coś mi wyjdzie to będzie git! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem gdzie moje miejsce w astrofoto

ale mysle ze to miejsce nie bedzie juz na stale tylko bedzie sie "wpychac" ciagle na gore.

tez takie fotki chcialbym robic i im lepsze fotki tutaj pokazuja to tym wyzsza poprzeczke sobie stawiam i to jest chyba najlepsze dla mnie (i dla innych pewnie tez), narazie nie mam swojej kamerki, ani nawet aparatu cyfrowego i nie mam swoich wynikow ale obrabiam materialy ktore sa dostepne w sieci, na tych sie ucze, jak bede mial swoj sprzet "nagrywajaco/rejestrujacy" to pocwicze na swoich materialach.

Narazie jestem na etapie "jarania" sie lekkim zwiekszeniem jakosci danej fotki, takie rzeczy przezywalem tez jak renderowalem swojego pierwszego box'a w 3d studio max'ie, teraz w max'ie potrafie znacznie wiecej rzeczy, wiec i przyjdzie czas kiedy znacznie lepiej bede potrafil obrabiac astrofotki :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.