Skocz do zawartości

Kawałek Cefeusza, NGC7380 Czarodziej


poldip

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał zebrany w połowie sierpnia (przed długim weekendem), z mojego balkonu. Zastosowany filtr Astronomik CLS. Klatki zbierane przez jedną noc. Nad obróbką spędziłem bardzo dużo czasu i żadna z wersji nie mówi mi "już dość". Najbardziej mi szkoda tego pasa pyłowego (po prawej poniżej środka) którego mój warsztat nie potrafi ładnie wyciągnąć (dobrze przynajmniej że się uchował). Nie mam już siły walczyć z kolejnymi wersjami i wrzucam najostatniejszą. Jestem ciekawy Waszej opinii. Fotkę publikuję mając nadzieję na komentarze co poprawić żeby było lepiej. Od razu dopiszę że przejechane raz HLVG, gdyby mimo to było za zielono, dajcie proszę znać.... :)

 

Sprzęt to tryplet TS90+FF/FR, atik 383LC+, 15x600s, darki, biasy, bez flatów. Crop i resize. Skadrowałem cropa tak aby załapał się też pas pyłu. Więcej niż 15 klatek nie jestem w stanie zebrać w jedną noc. Balkon ma ograniczenia w widoczności.

 

edit: podmieniłem fotkę na mniejszy rozmiar bardziej dopasowany do forum.

 

NGC7380_final_crop_resize.jpg

Edytowane przez poldip
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację bardzo ciekawe jest to ciemne pasmo. Dość rzadko jest rejestrowane przy okazji fotografowania Czarodzieja.

Co do uwag o zdjęciu, to ja dla mnie za bardzo pomniejszone gwiazdki przez co wyglądają sztucznie.

 

 

ps. znalazłem moje zdjęcie z przed 6 lat gdzie też widać część tego pasma i dodatkowo SH2-153

 

20070809_1186647239_217366713.jpg

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego delikwenta na warsztacie z porównywalnego sprzętu - największa trudność to gwiazdki - Twoje są do poprawy (ktoś mi kiedyś o takich gwiazdach napisał grysik), te duże zbyt forsownie zmniejszane - jeżeli chcesz żeby były aż tak małe to musisz usunąć halo - jale ma na youtube fajny tutorial. No i ta czerń między gwiazdami - tam jest czerwono: (http://4.bp.blogspot.com/_9HcYqbvUc4s/TUesz78ZamI/AAAAAAAAFQo/fQZ_5bjwNJ8/s1600/WizardWide_Natural.jpg) !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja dzisiejsza. Jak pogody nie ma to przynajmniej można uczyć się obrabiać fotki. Poza jednym wywołaniem Astronomy Tools "make stars smaller" gwiazdki są nietknięte. Musisz mi powiedzieć na czym polega ten grysik żebym nauczył się go widzieć.

Jeżeli chodzi o czerwone tło. To chyba raczej nie moim sprzętem (f5.3 + osc) i nie z Warszawy. No może gdyby ekspozycja była dwa razy dłuższa, albo gdybym dodał jeszcze samo Ha.... Wprawdzie coś tam czerwonawego widać ale daaaleko do tej fotki z odnośnika (ślicznej). Ciągnięcie tła poza szumem nic nie daje. No sorry, ale się nie zarejestrowało :(

Cropnięte i wykadrowane aby złapać ten obłok pyłu po prawej stronie. Resize do rozmiaru forum.

 

NGC7380_final2_crop_resize.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.