Skocz do zawartości

M-27


waldek

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz jak się przyłożycie to strach się bać , muszę zrobić nowy materiał żeby ewentualnie mieć ciś na odparcie ataku i w ten to naturalny sposób poziom zdięć rośnie.

 

[ Add: Pią Cze 04, 2004 13:39 ]

Niestety FS to dublet i na ccd jasne obiekty o niebieskiej barwie w szczególności, mogą mieć delikatne obwódki , na wizual takiego efektu nie ma .

Za to dublety mają najlepszy kontrast i transmisję światła oraz punktowość gwiazd , oczywiście teoretycznie bo kiepski dublet nie podskoczy w tych aspektach systemom poczwórnym wysokiej jakości . W ccd preferowane są triplety i systemy wielokrotne doskonale korygujące kolor i pole.

Do wizual dublet fluorytowy to bajka.

Dobre systemy wielokrotne oczywiście też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Wszystko się zgadza chociaż na vizual widziałem b.nikłe obwódki fioletu w 10cm dublecie fluorytowym-apo na b.jasnych obiektach. To są oczywiście szczątki koloru w porównaniu z achromatem i na pewno rzecz jest pomijalna vizualnie.

Pozdr.

 

Andrzeju, Dublet Fluorytowy to też nie ideał i ma swoje widmo wtórne ale o rząd wielkości mniejsze od analogicznego Achroamtu, szczególnie jest ono widoczne w dalszym fiolecie dobrze rejestrowanym przez CCD i nawet poczciwą kliszę a o wiele mniej orzez nasze oko i dlatego do Vizuala polecamy ekonomiczne dublety zamiast Trypletów czy podwójnych Dubletów dedykowanych do astrofoto z płaskim i dużym polem widzenia :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Żeby nie rozpoczynać nowego wątku.

 

I crop z wczorajszej sesji. 80ED + Pyxis + EQ6 z guidingiem

2 x 120"

2 x 180"

2 x 240"

 

binning 1x1

 

Zdjęcie nie wykadrowane, gdyż nie mam szukacza i GoTo, a widoczność była tragiczna, ledwo widziałem Albireo :?

61349c3fcd5f8e85m.jpg

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, a jak to jest z anty-bloomingiem w tej kamerce? W ogóle chętnie poczytałbym jakieś dodatkowe informacje na jej temat. :Salut:

 

Nie ma antybloomingu, ale mnie to nie przeszkadza.

 

W przypadku antybloomingu traci się podobno sporo informacji, bo aż do około 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma antybloomingu, ale mnie to nie przeszkadza.

 

W przypadku antybloomingu traci się podobno sporo informacji, bo aż do około 30%

 

Tak to prawda, spada czułość kamery. Zobaczymy czy Ci nie będzie przeszkadzać jak bedziesz chciał sfocić Plejady :) A co z informacjami o tej kamerze? jakieś dane?

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, spada czułość kamery. Zobaczymy czy Ci nie będzie przeszkadzać jak bedziesz chciał sfocić Plejady :) A co z informacjami o tej kamerze? jakieś dane?

 

 

Najlepiej porozmawiać na ten temat z Piotrkiem.

 

Ja go tylko zacytuję: "Piotr Kucharski implemented a camera using a KAF-6303E chip (3088 x 2056 pixels, 27.65 x 18.48 mm) with slight modification of the Pyxis main CCD board (May 2006)."

 

Tak wygląda soft:

 

pyxis_soft_main.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.