Skocz do zawartości

Odkrywamy Amerykę na nowo - NGC 7000


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Ok Loki widzę, że jesteś w zabawie ... Tiff ...- Jak to inaczej z balansować ?

Link 20MB

 

https://www.dropbox.com/s/9dljhpw5w4ao3t3/NGC7000%20balans.tif

 

problem w tym ,że tu jest zajebiste winietowanie ...

 

Wersja cukierkowa

NGC7000 V5.jpg

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem. Nie potrafię. Myślę, że albo to kwestia braku materiału - to przecież niemal jednoklatkowiec, albo coś zostało zepsute na wcześniejszym etapie. Nie znam się na składaniu koloru w narrowband ale histogram w cieniach jest w zasadzie ucięty. Niby jest tam odrobina miejsca, ale nie przyrasta na kształt krzywej Gaussa tylko skacze pionowo do góry, od razu do wysokiej wartości. Oznacza to, że duże obszary zdjęcia są po prostu czarne jak smoła i informacji z nich już nie wydobędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym obrazku brakuje luminancji. Tam gdzie jest kolor- jest jasno, tam gdzie jest czerń - zero szczegółów. Co dziwniejsze- składnik Ha który jest na tym obszarze najjaśniejszy w Ciebie prawie nie istnieje.

Ale gratuluję hazardowego zacięcia - jednoklatkowe HST no no panie... :)

Pozdr. M.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel - to jest Luminancja - być może nie ma tego za dużo , a i starałem się nie wycinać (maxim tylko DD)

 

NGC7000-001Ha DD.jpg

 

Tutaj po złożeniu koloru HaSIIOIII i usunięciu winietowania w pix

NGC7000 pix.jpg

 

A tu zabawa z kolorami .. chciałem uzyskać jak największą dynamikę (z jedno-klatkowca :g::uhm: )

NGC7000 rownanie.jpg NGC7000 rownanie R.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tędy droga Naski. Zobacz, że po tym usunięciu winietowania masz zmasakrowany środek. Widać, że nie jesteś w stanie zmieścić tego obiektu w kadrze, więc będziesz musiał zrobić mozaikę, bo inaczej dobrych efektów nie uzyskasz.

A w sprawie zabawy z kolorami: :stop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Wessel ... ujmijmy to tak ... kosztem usunięcia winietowania i podkręcenia dynamiki zajechałem środek , co Ilu potwierdza ... i tak w rzeczywistości było . Ze zdjęcia jestem zadowolony, co chyba jest najważniejsze - był to krótki 4godzinny wyjazd .... który niestety, jak już pisałem , napotkał przeciwnika nie do przejścia, czyli chmury.

 

 

Ilu -

 

Widać, że nie jesteś w stanie zmieścić tego obiektu w kadrze

 

Już się kiedyś zastanawiałem , czy jest jakiś program do robienia mozaiki...

 

Ja próbowałem w PS ....

Fota poglądowa

2 fotki.jpg

 

Praktycznie w nowym dokumencie o większej powieszchni wkleiłem 2 kadry .... dobrze kombinuję ... czy jest jakiś prostszy sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że u mnie jest permanentny brak pogody , tak siedzę sobie i bawię się ostatnimi zdjęciami.

 

Zauważyłem takie o to zjawisko ...

 

NGC7000V11.jpg

 

 

Czyżby to była czarna dziura otaczająca słoneczko i wysysająca z niego energię ...? Czy coś nie halo z tym czerwonym ...?

 

NGC7000 V11a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli UFO? Masz ciemniejsze okręgi wokół każdej z jasnych gwiazd, szczególnie widoczne na jasnym tle mgławicy na fotce końcowej - ot co :) A ten kłak? No cóż...jest i już :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pav , Wessel - niestety wasza teoria odpada ... :icon_smile:

Roo SII z i bez DD

 

Przyjrzyj się gwiazdom w tych czerwonych kółkach...

NGC7000.jpg

 

 

Osobiście nie stawiałbym na to, że przy każdej jest czarna dziurka i tak samo wysysa materię gwiazdy...

 

Śmiałbym twierdzić, że Twoja teoria odpada :-)

 

P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się gwiazdom w tych czerwonych kółkach...

{style_image_url}/attachicon.gif NGC7000.jpg

 

 

Osobiście nie stawiałbym na to, że przy każdej jest czarna dziurka i tak samo wysysa materię gwiazdy...

 

Śmiałbym twierdzić, że Twoja teoria odpada :-)

 

P.

Któraś z klatek mocno odjechała. Pewnie guiding się posypał. Naski, sprawdź te klatki, bo ewidentnie widać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki - czyste - w sensie, że nic przy nich nie robiłem - prosto z patelni (kamery)...

To fakt ,że jak się kolorami pokręci, to to co zaznaczyłem (zwane dalej przez Wessel "UFO") uwydatnia się , - jeżeli byłoby to spowodowane obrobieniem materiału , to nie byłoby tego na czystych zdjęciach ?

 

OIII czyste

OIII.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.