Skocz do zawartości

Przejściówkę bagnet Canon EOS na T2


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym do kamerki zapiąć obiektyw Canona. Szukam niespiesznie przejściówki, którą mogę założyć na obiektyw, a z drugiej strony przykręcić kamerkę. Jowisz na niebie i chcę spróbować jakiejś planetarnej fotki. Niespieszność wynika z faktu, że nie bardzo wierzę, abym mając do wyboru obiekty głębokiego nieba i Jowisza, przezbroił zestaw na Jowisza, ale.. może gdzieś nad ranem, gdy przy długich ekspozycjach wychodzi już pojaśnienie nieba, zbiorę nieco klatek. Atrakcyjna cena mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym do kamerki zapiąć obiektyw Canona. Szukam niespiesznie przejściówki, którą mogę założyć na obiektyw, a z drugiej strony przykręcić kamerkę. Jowisz na niebie i chcę spróbować jakiejś planetarnej fotki. Niespieszność wynika z faktu, że nie bardzo wierzę, abym mając do wyboru obiekty głębokiego nieba i Jowisza, przezbroił zestaw na Jowisza, ale.. może gdzieś nad ranem, gdy przy długich ekspozycjach wychodzi już pojaśnienie nieba, zbiorę nieco klatek. Atrakcyjna cena mile widziana.

 

http://astromarket.pl/adapter-do-obiektywow-canon-na-gwint-t2-geoptik.html

 

Jest fabryczne coś takiego. Wada ? dość drogie. Tańsze rozwiązanie i bardziej pracochłonne ?

Pierścienie posrednie do Canona, które z jednej strony mają bagnet do obiektywu a z drugiej strony przejściówka na T2.

Należy tylko dokładnie dopasować długość przejściówki coby ostrzyło z obiektywami Canona. U mnie to wymaga 1mm poprawki :)

Edytowane przez sp3occ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skusiłem się na to rozwiązanie:

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p5030_TSEOS-T2s---kurzbauender-EOS-Adapter-fuer-Schmalband-und-LRGB-Fil.html

i się zawiodłem okrutnie.

Okazuje się że już nie pierwszy raz TS nie popisał się profesjonalizmem.

Ten pierścień EOS jest przyklejony płaską powierzchnią do plastikowej złączki T2 na jakiś tandetny superglue a nie połączony na gwint.

Pod ciężarem kamery po prostu po miesiącu użytkowania odpadł.

Miałem niesamowite szczęcie, że to się stało w domu jak przenosiłem zestaw i kamera spadła na miękki dywanik.

Nie polecam, konstrukcja obarczona poważnym ryzykiem uszkodzenia sprzętu.

Edytowane przez jcbo
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiązanie Twojego (i innych osób ) problemu. Od razu zaznaczam, że nie testowałem jeszcze tego rozwiązania i nie biorę odpowiedzialności za straty materialne bądź moralne :P. Te gotowe patenty są niewyobrażalnie drogie. Znalazłem natomiast takie coś: http://fripers.pl/product_info.php/info/p2484_Pierscien-posredni-Canon-do-makro-FreePower.html. Za 35 zł dostajemy 3 pierścienie pośrednie oraz adapter bagnetowy i obiektywowy. Wszystkie elementy są skręcane na gwint, więc wystarczy go zmierzyć i dorobić odpowiednią redukcję np na T2. Ten adapter ma tylko 8 mm grubości, więc powinno się zmieścić jakieś koło filtrowe w razie potrzeby. Jest tylko jedno "ale". Ten adapter jest łudząco podobny do tego z TS :g:. Możliwe, że oni właśnie zrobili go na tej bazie, choć różni go grubość - TS ma 12 mm. Więc może się okazać, że to też lipa, ale bądźmy dobrej myśli. Ja w każdym razie spróbuję zakupić taki do Nikona i sprawdzę - 35 zł to nie majątek :).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tego go zrobili, wygląda identycznie, 4 mm ma ta doklejona złączka na T2 :Boink:

No szkoda :(. Ale widać teraz, ile ta złączka z TS w rzeczywistości kosztuje. Na zdjęciach tych pierścieni niby wydaje się, że tam są wszędzie gwinty, choć właśnie ta złączka obiektywowa po dokładnym oglądnięciu wydaje się jako jedyna gwintu nie mieć :(. Czy możesz to potwierdzić, że ta część nie ma gwintu? Ta śrubka z boku wystaje do środka? Wygląda to to, że w zamyśle konstruktora tych pierścieni to ona miała trzymać tą złączkę na innych. Powiedz jeszcze, czy cała ta złączka jest w środku metalowa? Może by się udało nagwintować ją i zrobić to po bożemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda :(. Ale widać teraz, ile ta złączka z TS w rzeczywistości kosztuje. Na zdjęciach tych pierścieni niby wydaje się, że tam są wszędzie gwinty, choć właśnie ta złączka obiektywowa po dokładnym oglądnięciu wydaje się jako jedyna gwintu nie mieć :(. Czy możesz to potwierdzić, że ta część nie ma gwintu? Ta śrubka z boku wystaje do środka? Wygląda to to, że w zamyśle konstruktora tych pierścieni to ona miała trzymać tą złączkę na innych. Powiedz jeszcze, czy cała ta złączka jest w środku metalowa? Może by się udało nagwintować ją i zrobić to po bożemu?

 

Nie mam jej teraz u siebie bo dałem do naprawy aby właśnie spróbować to połączyć na gwint, jak wróci w przyszłym tygodniu to sprawdzę dokładnie i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.