Skocz do zawartości

Wielkość zachmurzenia


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Też widziałem ten program. Bardzo ciekawy. Rewelacyjnie wyglądała ta komora mgłowa, w której co kilka sekund można było zaobserwować jak promieniowanie kosmiczne kondensuje smużkę pary wodnej. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalk

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie wyglądała ta komora mgłowa, w której co kilka sekund można było zaobserwować jak promieniowanie kosmiczne kondensuje smużkę pary wodnej.

 

Zrób to sam :

 

http://indico.cern.ch/getFile.py/access?contribId=27&resId=0&materialId=0&confId=29870

 

Heh ... miałem to na maturze z fizy w 85....

 

 

Andrzej

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ naszej mamuśki na chmury to pikuś. Nasza gwiazda rządzi znacznie głębiej. Czytaliście to?

 

http://www.analytica-world.com/en/news/122238/purdue-stanford-team-finds-radioactive-decay-rates-vary-with-the-sun-s-rotation.html

 

kiedyś popełniłem o tym newsa jeszcze jak mieliśmy taki dział na AP. Przeszedł bez większego echa, a jak sie zastanowić nad tym, to troche włosy sie jeżą. Jeśli słońce wpływa na tak głebokie parametry jak tempo rozpadu promieniotwórczego, to spokojnie można zakładać, że macza łapy (przepraszam, promyczki) praktycznie we wszystko. Mieszanie w poziomie zachmurzenia więc nie zaskakuje ;)

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jesteśmy w okolicy maksimum, a jednak w poprzednim sezonie jesienno-zimowo-wiosennym byliśmy świadkami największego od lat armageddonu chmurowego. :deszcz:

teoria może fajnie brzmieć i być podniecająca intelektualnie, ale czy mówimy tu o najważniejszym czynniku wpływającym na zachmurzenie a może o drugorzędnym lub trzeciorzędnym? no i w różnych miejscach na świecie czynniki pewnie mają różną wagę.

więc mimo wszystko, wiarygodność prognoz zachmurzenia opartych o aktywność słońca oceniam gdzieś pomiędzy jasnowidzem jackowskim a najstarszymi góralami :P

 

ciekawostka: na najlepszej na świecie stronie z pogodą, czyli weatherspark.com, można zrobić zoom out tak daleko że widać historię z wielu lat, i jest też zachmurzenie :)

 

historia.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.