Skocz do zawartości

[S] System naprowadzania na obiekty - Astromist za darmo*


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli poszukujesz taniej alternatywy dla systemów go-to to system naprowadzania na obiekty (Digital Setting Circles) jest doskonałym rozwiązaniem. Można go stosować w teleskopach dobsona (również na platformie paralaktycznej) jak też w EQ.

System opraty jest na dwóch enkoderach wysokiej rozdzielczości, które umieszczone są na obu osiach teleskopu. Sygnał dostarczany jest do boxu z elektroniką, która przetwarza go na informacje odczytywane przez programy astro. Do najczęsciej spotykanych zalicza się: The Sky, Starry Night Pro, SkyMap Pro, Hello Northern Sky, PalmDSC, SkEye czy Astromist*.

System współpracuje z urządzaniami mobilnymi z systemami: Win Mobile, Palm OS, iPhone OS, Android

Oferuję DSC z łącznością poprzez BlueTooth, USB czu RS232. Jest możliwość nabycia systemu z enkoderami lub bez.

Ceny:
1. Zestaw do samodzielnego zlutowania (PCB plus części): 300zł
2. Pkt 1. plus enkodery 8192ticks: 600zł
3. Gotowy box z elektroniką: 400zł
4. Gotowy box z elektroniką plus enkodery 8192ticks: 700zł
5. Pełen zestaw, tj pkt 4. plus aku żelowy z wyjściami, urządzenie mobilne: do indywidualnej wyceny.

Cena bez względu na rodzaj łączności. Można stosować enkodery o różnych wartościach, nawet te 500CPR (tj. 2000ticks). Jestem w stanie pomóc w podłączeniu enkoderów posiadanych przez Ciebie icon_smile.gif
Posiadam enkodery wysokiej klasy, są nowe. Mam jedną parę o rozdzielczości dwukrotnie większej niż podana powyżej.

Jeść możliwość dokupienia za niewielką odpłatnością odpowiednio przygotowanych śrub do popularnych Synt, LB itp. Doradzę przy montażu.

Pozdrawiam!

* 18 grudnia na dziesiątą rocznicę programu ma być udostępniona za darmo wersja na Pocket Pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem małe rozeznanie. Okazuje się, ze autor SkEye jeszcze nie dołączył obsługi DSC do tego programu ale stworzył aplikację "DSC Test", która jest darmowa. Jak to określił, stanie się częścią SkEye kiedy będzie stabilna.

Trochę się pospieszyłem dorzucając SkEye do listy :wassat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Przedświąteczne promo :)

 

Ceny:
1. Zestaw do samodzielnego zlutowania (PCB plus części): 300zł; 200zł
2. Pkt 1. plus enkodery 8192ticks: 600zł; 500zł
3. Gotowy box z elektroniką: 400zł; 300zł
4. Gotowy box z elektroniką plus enkodery 8192ticks: 700zł; 600zł

 

Uwaga: pkt.2 i 4. dostępny w bardzo ograniczonej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.