Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

:) coś udało mi się zrobić. I znów kilka pytań :)

1. Czemu w maxim robiąc zdjęcia automatycznie (autosave) robi je na zmianę raz light a następnie dark.

2. Czy jest możliwość aby to ustawienie zmienić i jak zmienić by pierw szły light a później dark.

 

Nie uruchomiłem gaidingu. Procedura była następująca: ekspozycjai klik na gwiazdę, kalibracja, jeszcze raz ekspozycja i klik na gwiazdę następnie track.

Track1.jpg

tu powinien być Jowisz ale był tak mały, że nawet ja go nie widziałem :D

 

 

 

Track2.jpg

to jest wcześniejsze zdjęcie i tu gwiazdkę troszkę było widać

 

 

Jakie ustawienia powinny być w guiderze?

 

 

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co mialeś ustawione w opcji autosave ( ekran autosave).

Z guiderem coś masz nie tak ustawione. Astrolumina na SW 80/400 to bardzo czuły zestaw, powinienieś miec do wyboru kilka gwiazd .

Na Jowisza raczej nie ustawiaj guide bo Cię znowu tu wyśmieją :) i będzie na mnie :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co mialeś ustawione w opcji autosave ( ekran autosave).

Z guiderem coś masz nie tak ustawione. Astrolumina na SW 80/400 to bardzo czuły zestaw, powinienieś miec do wyboru kilka gwiazd .

Na Jowisza raczej nie ustawiaj guide bo Cię znowu tu wyśmieją :) i będzie na mnie :)

Ustawiałem na Jowisza bo jest najjaśniejszy :)

 

 

tu masz autosave

autosave.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) coś udało mi się zrobić. I znów kilka pytań :)

1. Czemu w maxim robiąc zdjęcia automatycznie (autosave) robi je na zmianę raz light a następnie dark.

2. Czy jest możliwość aby to ustawienie zmienić i jak zmienić by pierw szły light a później dark.

 

Odpowiadając na pytanie:

Ustawiasz w autosave w opcjach zaznaczasz "Group by Slot"

i masz wszystko po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pełen kadr, czy wycinek? Jak masz więcej klatek, to zestackuj je i zobacz, co wyszło. Na pierwszy rzut oka ostrość jest lepsza, ale czy jest idealnie to nie wiem, bo trochę za ostro potraktowałeś klatkę. Ale dobrze, że już coś zaczyna się pojawiać. Czekamy na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pełen kadr, czy wycinek? Jak masz więcej klatek, to zestackuj je i zobacz, co wyszło. Na pierwszy rzut oka ostrość jest lepsza, ale czy jest idealnie to nie wiem, bo trochę za ostro potraktowałeś klatkę. Ale dobrze, że już coś zaczyna się pojawiać. Czekamy na więcej.

to jest zestakowane 40 light i 20 dark i oczywiście pełna klatka. Ostrości (czyt wyostrzenia) nie ustawiałem na pierwszym foto natomiast na drugim jest zamiast ostrości filtr górnoprzepustowy w PS

 

Kuba zerknij na wcześniejsze posty z dnia dzisiejszego odnośnie gaidinguprawie gwiazd nie widzę na klatce a podobno powinno być sporo

 

Jak by gaiding mi poszedł to dziś bym dłuższe czasy ustawił bo 30 sekund na 3200 to chyba za mało

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 40x30 sekund powinieneś więcej wyciągnąć z tego zdjęcia. Podrzuć surowego stacka, zobaczymy, co tam siedzi.

Co do guidingu, to ciężko powiedzieć, dlaczego nie widziałeś gwiazd. Obstawiam, że też ostrość nie była dobrze ustawiona. Poza tym czasem trzeba troszkę pojeździć, bo może się trafić taki kawałek nieba, że przy 3 sekundach naświetlania guider nie złapie wystarczająco jasnej gwiazdki. Zapamiętaj też sobie, w którym miejscu guider ma ostrość, żeby łatwiej było coś złapać i precyzyjnie wyostrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 40x30 sekund powinieneś więcej wyciągnąć z tego zdjęcia.

To pewnie moja niewiedza w obrabianiu tego typu zdjęć

Podrzuć surowego stacka, zobaczymy, co tam siedzi.

Jak będę w domu :) bo teraz siedzę na działce by robić zdjęcia :) albo raczej uczyć się :)

Co do guidingu, to ciężko powiedzieć, dlaczego nie widziałeś gwiazd.Obstawiam, że też ostrość nie była dobrze ustawiona. Poza tym czasem trzeba troszkę pojeździć, bo może się trafić taki kawałek nieba, że przy 3 sekundach naświetlania guider nie złapie wystarczająco jasnej gwiazdki. Zapamiętaj też sobie, w którym miejscu guider ma ostrość, żeby łatwiej było coś złapać i precyzyjnie wyostrzyć.

Ostrość dobrze ustawiona. Tuba patrzyła na Plejady a ma 2 krotnie mniejszą ogniskową a później patrzyła na Jowisza i też kiepsko to wyglądało. Kuba na guiderze nie zmieniam ostrości bo jest ustawiony raz i zablokowany. Wczoraj wyjątkowo sprawdziłem ostrość bo tez pomyślałem, że może gwiazdy są rozjechane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.