Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze rozumiem, że raz się otwiera i jest OK a raz wiesza?

Próbowałeś na różnych plikach fits?

Próbowałem na rożnych fits. Ale zrobiłem takie doświadczenie:

 

Klikłem na plik PPM i wybrałem polecenie "Otwórz za pomocą" i wybrałem program MAXIM następnie w opcjach "Otwieraj jako administrator" i nie wywala mi błędu. Natomiast jak chcę otworzyć w Maximie przez ikonę lub polecenie "OTWÓRZ" to wiesza się maxim.

 

PPM - prawy przycisk myszy (by ktoś nie pomyślał, że to plik :D).

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... to coś z uprawnieniami do dostępu bądź zapisu. Widzę że masz Win8, nie znam tego systemu, ale może trzeba sprawę zbadać od tej strony.

Tak W8. Łukasz ale program zawsze uruchamiam jako admin więc to nie chodzi raczej o dostęp (bo w takim uruchomieniu Maxim ma wolną rękę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem lunetkę na gwiazdę polarną bez zbędnych problemów. Była tak moim zdaniem dobrze ustawiona, że nawet nie uciekała z obrazu co dla mnie jest plusem.

Później przyszedł czas na zgranie maxima z gwiazdą polarną, i to też poszło bez problemów. Następnie postanowiłem przestawić montaż na Jowisza (Jowisz był na połudnowym-wschodzie a montaż ustawił się na południowym- zachodzie). Więc go dograłem ręcznie i postanowiłem zsynchronizować na Jowisza ale nie mogłem (na gwiazdę koło Jowisza mogłem zsynchronizować ale na Jowisza niestety nie).

 

Więc wyłączyłem montaż i zresetowałem kompa i ustawiłem na Jowisza. Ale mogłem synchronizować tylko okolice północnej półkuli natomiast jak jak wybrałem idz do Jowisza to przesunęło się w okolice GP. I co dalej: dalej jak byłem na GP to mogłem synchronizować na Jowisza a jak byłem na Jowiszu to mogłem synchronizować na GP. Ogólnie montaż sobie a mapa sobie i ja sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie bez sensu, że zaczynasz od Maxima. Nie lepiej zacząć od prostego w obsłudze APT, PHD Guiding oraz EQMod z Stellarium Scope? A na Maxima się przesiąść z czasem...

Myślę, że lepiej zacząć od maxima (EQMod jest sterownikiem maxima)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wykonałeś Maximem GoTo na Jowisza, wysprzęgliłeś montaż, poprawiłeś żeby rzeczywiście pokazywał na Jowisza, i w zakładce Zoom w Obserwatory chciałeś zrobić PPM na Jowiszu - i się nie dało?

Robiłeś podobne manewry np. na Betelgezie? Powinno zadziałaś bez problemu.

 

Czy po uruchomieniu Maxima robisz File->Settings->Site and optics i w Site Location wykonujesz "Load from scope"? Oczywiście koordynaty GPS miejscówki wprowadziłeś wcześniej do EQMODa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chu.. mnie strzela po tak ładnej nocy, którą zmarnowałem przez cholerny błąd oprogramowania.

Wszystko działało 2 tygodnie wcześniej i nagle bęc - nie działa.

 

Miałem podobne problemy, i dla tego do astrofoto mam dedykowany PC (netbook) z malutką matrycą na atomie.

W tym komputerze nie grzebię, podpinam i działa. Wyłączone aktualizacje, etc.

Stoi przy montażu, schowany w skrzynce do przenoszenia optyki.

Wbijam się na niego RDP via Wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda miałem raz - okazało się że teleskop po podłączeniu nie był skierowany tam gdzie EQMOD myślał że jest. Po podłączeniu teleskopu do jakiegoś planeterium należy sprawdzić gdzie patrzy (wynika to też z opcji parkowania w EQMOD) teleskop w tym programie i jeżeli nie patrzy tam gdzie powinien to należy to poprawić a następnie rozpocząć zabawę - ja zawsze startuje od GP - jest to naturalne ustawienie przy starcie - no chyba że masz obserwatorium to wtedy parkujesz do innej pozycji.

 

Należy też zwrócić na ustawienia położenia tak aby były wszędzie zgodne - odczytywane najlepiej z EQMOD (telescope) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wykonałeś Maximem GoTo na Jowisza, wysprzęgliłeś montaż, poprawiłeś żeby rzeczywiście pokazywał na Jowisza, i w zakładce Zoom w Obserwatory chciałeś zrobić PPM na Jowiszu - i się nie dało?

Robiłeś podobne manewry np. na Betelgezie? Powinno zadziałaś bez problemu.

 

Czy po uruchomieniu Maxima robisz File->Settings->Site and optics i w Site Location wykonujesz "Load from scope"? Oczywiście koordynaty GPS miejscówki wprowadziłeś wcześniej do EQMODa?

 

Robiłem na Beta Gem/78 Gem/HIP37826 (Star) i tu się dało. Tak wysprzęgliłem i robiłem goto na Jowisza. Nie robiłem Load from scope i wcześniej też nie robiłem a działało. natomiast koordynaty wpisane poprawnie były i w eqmod i maximie. Jeszcze czasem wyskakiwał mi taki błąd jak na zrzucie (nie patrzeć na lokalizację bo to symulator - pozostałe parametry identyczne)

eqmod1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.