Skocz do zawartości

Zastosowanie HUB-a USB


motoolo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś doświadczenie czy do Huba USB 1.1 (stary komp) mogę podłączyć :

-spust migawki CANON

-przesyłanie zdęć z Canona do komputera

-focuser

-kamera guidingu

 

Czy nie będzie jakiegoś "zatkania" linii przy przesyle danych do komputera z HUB-a?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie bedzie dzialac, sprobuj podlaczyc zewnetrzne zasilanie 5V (o ile oczywiscie masz hub aktywny).

Przy zakupie nowego huba warto zwrocic uwage na to, czy urzadzenie ma gniazdo DC rozwiazujace problem tylko 0.5A zasilania z jednego portu USB 2.0.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hub_USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-kamera guidingu

Niektore modele QHY podobno sprawiaja klopoty na USB 1.1.

http://astropolis.pl/topic/37608-guiding-kamerka-qhy5t/page-2

 

Jesli bedziesz guide'owal webcamem nie powinno byc problemu, o ile oczywiscie nie bedziesz rownoczesnie zgrywal zdjec z aparatu badz korzystal z niego jako kamery USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że USB1.1 będzie trochę mulić. Guider ma ok 1Mpix, więc fits, czy co ona tam przesyła będzie ważył ok 1MB. Przepustowość USB1.1 to 12Mb/s, czyli 1,5 MB/s. Sam guider więc się wyrobi, ale jak aparat będzie zgrywać zdjęcia, to zostaje mu tylko 0,5MB/s, czyli rawa (np 8MB) zgra w aż 16 s. Oczywiście USB może tak zarządzić linią, że przydzieli aparatowi więcej i przy zgrywaniu guiding będzie trochę mulił. To nie powinno być bardzo kłopotliwe przy zbieraniu klatek, bo przecież naświetlamy na tyle długo, że poprzednie zdjęcie się zdąży przesłać, ale przy np ostrzeniu będzie to uciążliwe. Oczywiście to wszystko przy założeniu, że sprzęt będzie wspierał USB1.1, a tego już rozsądzić nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto włącza guide przy ostrzeniu? USB 1.1 to będzie malo i na pewno zamuli. Ja nie pamietam ile ten moj hub kosztował , on ma z 10 lat? To jest jeszcze hub USB A na USB B :) i dziala bez zasilania, bo każde z moich urządzeń ma zasilanie własne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam marne doświadczenia. Na hubie była kamera guidująca, aparat i montaż. Kamera produkowała co czwartą klatkę w paski (błędy transmisji), aparat lubi się wieszać, chyba tylko montaż nie miał problemów. Teraz hub kisi się w skrzynce, a do kompa podłączam trzy kable po 5 metrów i wszystko śmiga. Rzekłbym tak: najpierw poustawiaj wszystko bez huba i sprawdź czy hula. Jak problemów nie będzie, kupuj hub-a. Będzie działać - to dobrze - nie będzie, wykorzystasz huba gdzie indziej, albo podarujesz potrzebującemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.