Skocz do zawartości

6D czy 5D MII


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam dylemat. Zastanawiam się nad zakupem 6D lub 5DMII.

Cena nowej puszki 6D to ok 6 kPLN, a używki 5DMII to ok 4-4,5 kPLN. No i teraz pytanie czy warto kupować nowe 6D i płacić te 2 kPLN więcej? Tymczasem używek 6D raczej nie ma na rynku... I jeszcze jedno czy jest jakiś problem z przerabianiem 6D do astrofoto ?

Z góry dzięki za rady !

 

Pozdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam dylemat. Zastanawiam się nad zakupem 6D lub 5DMII.

Cena nowej puszki 6D to ok 6 kPLN, a używki 5DMII to ok 4-4,5 kPLN. No i teraz pytanie czy warto kupować nowe 6D i płacić te 2 kPLN więcej? Tymczasem używek 6D raczej nie ma na rynku... I jeszcze jedno czy jest jakiś problem z przerabianiem 6D do astrofoto ?

Z góry dzięki za rady !

 

Również podłączam się pod pytanie Pawła.

Z chęcią zobaczyłbym porównanie materiału/surówek z obu matryc przy zachowaniu tych samych parametrów naswietlania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośredniego porównania nie znam, ale ta tabela dużo mówi:

 

http://ideiki.com/astro/EOS.aspx

 

QE 33% vs. 50% na korzyść 6D.

 

Nie ma się co zastanawiać, bierz 6D jeśli budżet ci na to pozwala. To, że na rynku prawie nie ma używek o czymś świadczy. To naprawdę świetna puszka, z ograniczeniami które w astrofoto nie maja znaczenia. Możesz chcieć poczekać z zakupem - jesienią spodziewany jest 6D Mk II.

Co do przeróbki, ja w swoim zleciłem usunięcie filtra (tutaj: http://www.astronomiser.co.uk/ ), nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

 

Bezpośredniego porównania nie znam, ale ta tabela dużo mówi:

 

http://ideiki.com/astro/EOS.aspx

 

QE 33% vs. 50% na korzyść 6D.

 

Nie ma się co zastanawiać, bierz 6D jeśli budżet ci na to pozwala. To, że na rynku prawie nie ma używek o czymś świadczy. To naprawdę świetna puszka, z ograniczeniami które w astrofoto nie maja znaczenia. Możesz chcieć poczekać z zakupem - jesienią spodziewany jest 6D Mk II.

 

Znając Canona to raczej w tym roku (i pewnei w przyszłym też) nei ma co liczyć na premierę.

Są w plecy z premierami 7d MKII i mają podobno odświeżyć jedynkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast bym troszkę poczekał i doskładał kasy, bo w sprzedaży jest coś co powali na łeb na szyję Canony i mówię to ja stary Canoniarz.

 

Tym czymś jest nie co innego lecz bezlusterkowiec ze stajni Sony mianowicie Sony A7s. Max ISO 409 600 robi wrażenie, zresztą zobaczcie sami. Można filmować gwiazdy w ruchu rzeczywistym.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak wysokiej czułości jeszcze nie słyszałem, niedługo do miliona dojdzie. Ale czy jest sens tworzenia takiego ISO?

 

Skoro się tworzy to oczywiście jest :)

Dość często pracuję przy ISO12800, ale czasami widzę, ze przydałoby się więcej. To teraz już wiem na co mam składać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast bym troszkę poczekał i doskładał kasy, bo w sprzedaży jest coś co powali na łeb na szyję Canony i mówię to ja stary Canoniarz.

 

Tym czymś jest nie co innego lecz bezlusterkowiec ze stajni Sony mianowicie Sony A7s. Max ISO 409 600 robi wrażenie, zresztą zobaczcie sami. Można filmować gwiazdy w ruchu rzeczywistym.

 

 

 

No nieźle. Robi wrażenie. Cena nie zwala z nóg, ale typowych fotek astro jeszcze niewiele w sieci. A te co są jeszcze nie powalają na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nieźle. Robi wrażenie. Cena nie zwala z nóg, ale typowych fotek astro jeszcze niewiele w sieci. A te co są jeszcze nie powalają na kolana.

Możliwe, że mimo wysokiego ISO do astrofoto nie będzie się nadawał, ale ma kilka innych zalet na których mnie jako osobie filmującej zależy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.