Skocz do zawartości

Balkon południowy - problem z ustawieniem na polarną


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

W File - settings - zakładka FILES zaznacz, żeby tylko zapisywał w FITS

 

P.

 

Jest zaptaszkowany tylko FITS - sciezka temp files ma być taka jak domyślnie? Może PAM szuka w innej lokalizacji ?

 

zakladka setup - nie mam opcji "use telescope" do zaznacenia - wyszarzona, oraz nie mam widoku na sciezki do zapisu...tka jak u Ciebie w tutorialu...

 

Start Solving Plate 1
13:47:03 Step 1: Found 5 objects in image.
13:47:03 Step 2: Look up catalog stars for area...
13:47:03 Polar Align Aborted !!
13:47:40
13:47:40 Could not open C:\Program Files\PoleAlignMax\PAM_Test_Image.fit
13:47:40 (mod TestCatPathPPLE)
Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega zainstalował katalog GSC 1.1?

 

P.

 

Tak jest zainstalowany. Problem czesciowo rowiązany. Preinstalowalem PAMa do katalogu nie w program files i juz nei krzyczy ze fits image not attached. Czekam zatem na dzisiejsza noc zeby sprawdzić bo na opcji simulator nie chce robic plate solve bo maxim w trybie smulator rysuje 5 gwiazdek w kwadracie i jedna w srodek wiec maxim potem jak robie plate solve to nie chce tego z niczym porownać i sie zapetla...nie wiem czy dobrze kombinuje:) dzis przyjdzie noc bezchmurna mam nadzieje to nie bede musial cwiczyc na simulator i moze wreszcie to ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakoś sobie zaczalem radzić. PHD2 drift allign. Jedna gwiazde wybrałem blisko rownika na południu druga na wschodzie - może nie idealnie na wschodzie ale pozwoliło to w 2 iteracjach osiagnac w miare zadowalający wynik. Ponizej efekt jaki uzyskałem, nie wiem czy jest dobrze czy zle...gwiazdki sa raczej okragle :) Skad te oscylacje RA? wyważenie?

 

z ustawieniem na polaris.JPG

Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - dzieki to wyjaśniło mi wiele. Używam PHD 1 i widok grafu mam standardowy bez zmian. Agresywność 90% wiec zmniejsze ale jak widze wpływu nie bedzie mialo. Guider to orion szukaczoguider 50/165, kamerka QHY5 mono. Dziś bedzie już Maxim testowany. Zobaczymy ;)

Dzięki Piotrze. Tak z obróbką będzie zaiste problem. DSS zabija mi kolory zdjęcia. Albo on rozwala kanały RGB albo nie wiem co...jak zapisuje zestackowany plik do tifa 16 bit to potem w CS jak obrabiam krzywymi i pozimami (powtarzam iteracje) to owszem ze zdjęcia sporo moge wyciągnąć detali ale juz o kolorystyce jako takiej nie ma mowy...wszystko sie robi albo pomarańczowo różowe albo szarawe...szlak mnie trafia bo klatki w aparacie mają wyraźne kolory. Np wczoraj udało mi sie 4 klatki 10 minutowe M27 strzelić i nie powiem - jak na balkonowe warunki i faze ksiezyca bylem naprawde milo zaskoczony efektami. Do czasu kiedy wrzucilem je do postackowania w DSS... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze. Tak z obróbką będzie zaiste problem. DSS zabija mi kolory zdjęcia. Albo on rozwala kanały RGB albo nie wiem co...jak zapisuje zestackowany plik do tifa 16 bit to potem w CS jak obrabiam krzywymi i pozimami (powtarzam iteracje) to owszem ze zdjęcia sporo moge wyciągnąć detali ale juz o kolorystyce jako takiej nie ma mowy...wszystko sie robi albo pomarańczowo różowe albo szarawe...szlak mnie trafia bo klatki w aparacie mają wyraźne kolory. Np wczoraj udało mi sie 4 klatki 10 minutowe M27 strzelić i nie powiem - jak na balkonowe warunki i faze ksiezyca bylem naprawde milo zaskoczony efektami. Do czasu kiedy wrzucilem je do postackowania w DSS... :)

 

W kwestii kolorów to jest to akurat norma, balans i nasycenie i tak się robi później w Photoshopie lub w Maximie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć, że temat tyczy się ustawiania na biegun a nie obróbki.

 

Kirien, załóż nowy temat dotyczący obróbki albo poszperaj w istniejących tutorialach czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.

Poczytaj o wyrównywaniu poziomów kolorów :-)

 

W dedykowanym podforum "Obróbka zdjęć" jest ich całkiem sporo :-)

 

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć, że temat tyczy się ustawiania na biegun a nie obróbki.

 

Kirien, załóż nowy temat dotyczący obróbki albo poszperaj w istniejących tutorialach czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.

Poczytaj o wyrównywaniu poziomów kolorów :-)

 

W dedykowanym podforum "Obróbka zdjęć" jest ich całkiem sporo :-)

 

P.

 

OKey - Pav ma racje - troche zjechalem z tematu. Jako, że ustawienie na polarną opanowałem w stopniu zadowalająco-powtarzalnym chyba temat można zamknąć podsumowując, że MAXIm + POlar allign to póki co dla mnie przeszkoda nie do przejścia. POnieważ cheć focenia przerasta poczucie gustu - przekonstruowałem balkon aranżując go wyłącznie jako astro-balkon :) Mam widok i na południe i na wschód więc PHD2 drift allign daje rade ;) Dziękuję WSZYSTKIM za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.