Skocz do zawartości

bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Moi drodzy, pojawił się (przynajmniej tak się mi wydaje, że wydarzyło się to niedawno) taki sprzęt TS Optics Imaging Star71.

Informacyjnie:

- szybki refraktor 71mm f/4,9

- na FPL53

- fokuser 2.5" rack and pinion
- waga 2.05 kg

 

i to co najciekawsze wydaje się:

5 elementów w 3 grupach (obiektyw, flatener i reduktor).

 

Tutaj link:

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p7085_TS-Imaging-Star71---71mm-f-4-9-Imaging-APO---covers-full-sized-sensors.html

 

W sieci próżno szukać próbek i jakichkolwiek opisów, ale wydaje się to być większa alternatywą dla TSAPO65Q.

 

Co o tym sądzicie?

 

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie jest "szybki refraktor" nazwa nieco myląca....przy takiej aperturze i takiej ilości szkła nie dociera zbyt wiele fotonów do matrycy...a skoro nie ma opinii to znaczy " świeżynka" i może warto poczekać albo kupić coś sprawdzonego, ot choćby TS APO 65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć soczewek przy obecnej technologii powłok to nie jest duża strata. Na jednej soczewce refraktor traci jakieś 0,25%. Wypadkowa transmisja będzie wynosić ponad 98%. Obstrukcja w RH 200 liniowo 55% nie przeszkadzała Ci w zakupie ;)

Edytowane przez Zorg7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest syrenka, ale alternatywne konstrukcje o świetle poniżej F/5 kosztują wielokrotność tej sumy (astrografy Borga, Taka, Vixena).

Zaintrygował mnie ten refraktorek, poszukałem i znalazłem kilka opinii pierwszych użytkowników:

 

http://astronet.se/phpBB3/viewtopic.php?f=55&t=9073

 

http://digitalstars.wordpress.com/2014/06/19/review-william-optics-star-71-imaging-refractor/

 

http://www.cloudynights.com/page/articles/cat/articles/telescope-articles/william-optics-star-71-astrograph-first-impress-r2905

 

Wygląda na to że TS i WO to ta sama konstrukcja.

 

Podsumowując, bardzo pozytywne komentarze.

Refraktor ma bardzo mały backocus, po podłączeniu Canona wyciąg wymaga tylko 15mm wysuwu, co może sprawiać problemy jeśli ktoś chce użytkować OAG, ale ogranicza ugięcia. Z powodu małego backfocusa jego przydatność do wizuala też jest ograniczona, może być używany tylko z krótką kątówką 1.25".

Jeden z właścicieli porównuje go do Borga 77ED i pod względem winietowania i płaskiego pola ten pojedynek wygrywa WO, co więcej, uznaje on że jakością obrazu przewyższa FSQ106 z reduktorem. Na pewno jest więc nieźle, ta syrenka okazuje się solidnym volkswagenem ;)

Przydałaby się jakaś surowa klatka z full frame, żeby to potwierdzić.

Z wad recenzenci wymieniają zbyt krótki odrośnik - z tym akurat bardzo łatwo sobie poradzić.

 

Na zakończenie mała galeria z Astrobin:

 

http://www.astrobin.com/gear/30008/william-optics-star-71-astrograph/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z właścicieli porównuje go do Borga 77ED i pod względem winietowania i płaskiego pola ten pojedynek wygrywa WO, co więcej, uznaje on że jakością obrazu przewyższa FSQ106 z reduktorem. Na pewno jest więc nieźle, ta syrenka okazuje się solidnym volkswagenem ;)

 

Przepraszam, ale większej bzdury w źyciu nie czytałem. Mogł to napisać tylko ktoś kto KOMPLETNIE nie ma pojęcia o ocenie jakości sprzętu. Te obrazki na astrobin to porażka, w większości mocno przeprocesowane.

A tak na marginesie- co ma obstrukcja mojego Veloce wspólnego z pytaniem kolegi oprócz złośliwości?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel, spokojnie, ja tylko przytaczam opinie znalezione w sieci, recenzent jest właścicielem WO i FSQ oraz byłym wlascicielem Borga, wiec uznałem, ze jego opinia moze mieć jakaś wartość bo chłop ma bezpośrednie porównanie.

Astrobin to ciekawostka, tak jak napisałem, zeby wyrobić sobie własna opinie potrzebna jest surowa, najlepiej z FF.

 

Co do Veloce sie nie wypowiem, nie ja zadałem pytanie i tez nie wiem jaki ma ono związek z tematem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wypada korekcja tego TS/WO w porównaniu z Canonem 300 f/4 IS.

Ten astrografik kosztuje 1000E, a Canon 1300E - także mocno bym się zastanawiał, bo C będzie jeszcze super sprzętem do fotografii dziennej.

 

No właśnie podjąłeś dobry temat bartolini.

Niestety mały backfocus bardzo ogranicza inne niż astrofotografia zastosowania, więc 300 f/4 lub nawet 400 f/5,6 wydaje się tutaj być dobrą alternatywą.

Fajnie by było porównać w taki sposób te sprzęty, ale na to raczej poczekamy.

 

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.