Skocz do zawartości

TS65Q i TS80Q zdjęcia z matrycy Aps-c


dargeo

Rekomendowane odpowiedzi

E no, to nie jest aż tak mało. Jak chcesz dużego pola, do musisz znaleźć coś z 200-300 mm. Tutaj masz bardzo jasne 350mm, ale nie wiem, jaka jest jakość obrazu: http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p7224_TS-80mm-f-4-4-Imaging-Star-APO-Astrograph---aperture-80mm---focal-length-352mm.html

No i cena też odpowiednia, na rynku wtórnym prawie na pewno nie znajdziesz.

A pole widzenia możesz sobie też wygenerować w Cartes du Ciel (teraz nazywa się ten program Skychart).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.blackwaterskies.co.uk/p/imagingtoolbox.html tu możesz sobie dobrać parametry teleskopu i kamery i zobaczyć, czy obiekty się mieszczą i jak wyglądają.

 

Stronka fajna tylko ,że pokazuje coś dziwnego gdyż po wybraniu mojego teleskopu oraz canona z matrycą aps-c pokazuję że Plejady się mieszczą w kadrze a w rzeczywistości wchodzą tylko 4 gwiazdy z Plejad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stronka fajna tylko ,że pokazuje coś dziwnego gdyż po wybraniu mojego teleskopu oraz canona z matrycą aps-c pokazuję że Plejady się mieszczą w kadrze a w rzeczywistości wchodzą tylko 4 gwiazdy z Plejad

 

 

Coś źle robisz. Sprawdziłem i idealnie się mieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś źle robisz. Sprawdziłem i idealnie się mieszczą.

 

Kuba ale ja robiłem Plejady na swoim sprzęcie i się nie mieszczą

 

Pomyłka - mieszczą się gwiazdy a tylko nie do końca mgławica się mieści

 

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, a myślałeś o zakupie Canona 400mm f5.6L? Nie sądzę, żeby był gorszy (jeśli w ogóle) od TS65Q, a problemów Panie odpada Ci multum. Nie gubi ostrości wraz ze zmianą temperatury (może TS też nie gubi - tego nie wiem, koledzy powiedzą), zapominasz o masce bo masz działający AF w połączeniu ze świetnym modułem ustawiania ostrości w APT, no i zyskujesz bardzo dobrej jakości szkło do dziennej fotografii. Cena 400-tki to ok. 3.5 tys. pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, a myślałeś o zakupie Canona 400mm f5.6L? Nie sądzę, żeby był gorszy (jeśli w ogóle) od TS65Q, a problemów Panie odpada Ci multum. Nie gubi ostrości wraz ze zmianą temperatury (może TS też nie gubi - tego nie wiem, koledzy powiedzą), zapominasz o masce bo masz działający AF w połączeniu ze świetnym modułem ustawiania ostrości w APT, no i zyskujesz bardzo dobrej jakości szkło do dziennej fotografii. Cena 400-tki to ok. 3.5 tys. pln.

 

o tym nie myślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guiduję szukaczoguiderem i kamerką Oriona. Tutaj zdjęcia zestawu z 400-tką:

http://astropolis.pl/topic/43596-guidng-same-problemy/page-3

 

Ano chyba, że tak. Choć jeśli Darek już ma SW 80/400, to pewnie będzie się dało podobnie zamocować obiektyw na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.