Skocz do zawartości

Montaż oaga


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem ostatnio oaga w moim setupie. Praktyczni przyszedł on zmontowany z całym torem optycznym i tak się zastanawiam po pierwszych testach , czy oby jest on dobrze zamontowany. Czy pryzmat leży czasem nie za nisko !? . Może można go jeszcze do góry podciągnąć , tak aby nie zahaczał o matrycę .?

Ma ktoś doświadczenie w tej materii...

 

cien oaga.jpg

 

monts.jpg

oag 1.jpg

oag 2.jpg

oag 3.jpg

MMOAG50mmBlueFilter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od strony producenta , jeszce nie dostałem konkretnej odpowiedzi , tylko domysły , co to może być ...

- i takie padło stwierdzenie , że jeżeli jest to Oag to dlaczego na rysuku jest półokrąg , a nie kanciasty prostokąt ... co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego sądzisz że powinien być "kanciasty prostokąt"?

 

Krzychoo226- czytaj prosze ze zrozumieniem , to nie ja tak twierdzę tylko technik od Baadera , takie wnioski snuje ... - ja je poddaje tylko tutaj pod dyskusje .

 

---- ares96 -z tego co mi technik napisał -

Der MMOAG sollte so weit vorne im Strahlengang liegen um nicht zu viel exzentrische Last auf das System zu bringen. Je weiter der Hebel weg ist, umso stärker beeinflusst die Last die Trage Kapazität des Focusers und verschlechtert dadurch die Genauigkeit. Deshalb sitzt er hier sehr weit Vorne.

 

Niestety teraz to przestawiać nie ma szans , brak przejściówek , przedłużek ogólnie adapterów ... a w dorabianie już się nie bawię , po pierwsze ceny z kosmosu , po drugie czas!

 

Nie mam niestety tego oaga tutaj tylko w obserwatorium , ale zastanawia mnie czy nie można by go podnieść jeszcze kilka milimetrów do góry , ta aby nie przysłaniał matrycy , ale żeby miał wystarczające pole z gwiazdami ?,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak uzywalem oaga byly czasy, ze mialem pryzmat dosc wysoko, czesc z niego nie byla nawet w torze optycznym, gwiazdki byly dalej widoczne ale tez pryzmat musial byc dosc dobrze ustawiony prostopadle do toru [moglem to regulowac]. A chowalem pryzmat wysoko tylko z uwagi na brak odpowiedniej dlugosci zlaczek wiec regulowalem wysokoscia pryzmatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychoo226- czytaj prosze ze zrozumieniem , to nie ja tak twierdzę tylko technik od Baadera , takie wnioski snuje ... - ja je poddaje tylko tutaj pod dyskusje .

 

---- ares96 -z tego co mi technik napisał -

Niestety teraz to przestawiać nie ma szans , brak przejściówek , przedłużek ogólnie adapterów ... a w dorabianie już się nie bawię , po pierwsze ceny z kosmosu , po drugie czas!

 

Nie mam niestety tego oaga tutaj tylko w obserwatorium , ale zastanawia mnie czy nie można by go podnieść jeszcze kilka milimetrów do góry , ta aby nie przysłaniał matrycy , ale żeby miał wystarczające pole z gwiazdami ?,

 

----------------------------

L z pierwszymi adapterami bez oaga , nie widać poświaty ...

L.jpg

 

adaptery.jpg

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.