Skocz do zawartości

Tania karta graficzna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po Świętach ;)

 

W chwili obecnej używam zintegrowanej karty graficznej z I7 3770k ale chciałbym pograć w Fife 15, która ma już większe wymagania niż poprzedniczka. Szukam taniej karty graficznej (używaną ale z gwarancją). Generalnie za dużo nie gram bo szkoda mi czasu ale od czasu do czasu "pokopałbym" sobie w Fife 15 ;). Cena maks do 450zł (szukam czegoś z FV 23% tak więc wyjdzie trochę taniej).

 

Mój obecny sprzęt wygląda tak:

7 3770K,@ 3,5Ghz
Gigabyte GA-Z77X-D3H rev 1.1
16GB - 2x8gb G.Skill RipjawsX 1600
2x Dysk Samsung F3 1tb i 750gb
Zasilacz OCZ 550ZT.

 

W oko wpadły mi takie modele:

 

MSI GTX560TI OC TWINFROZRII 1GB
MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition/OC 2GB
Asus HD 7790 2GB DDR5 DCu II

 

Jak wygląda współpraca Radeona z Intelami 4 rdzeniowymi? Nie gryzą się? No i czy mój zasilacz da radę z takimi kartami bo nie mam zamiaru go zmieniać ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukujesz używanej karty z gwarancją ale sklepu czy jeszcze producenta?

Z tych kart, które podałeś ja zastanawiałbym się nad 1 a 3. Obie pozycje mają + i -. W przypadku 1 masz niższe częstotliwości rdzenia i pamięci ale szerokość szyny to 256 bit natomiast w 3 jest odwrotnie.

 

Co do zasilacza to nie ma potrzeby wymieniać go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 600 zł kupisz nowiutkiego Xboxa 360

FIFA15 śmiga aż miło ... młody ogrywa mnie jak chce ;)

 

pozdrawiam

IMHO kupować Xbox360 bez kinect'a to mijanie się z celem? Poza tym trzeba drugiego pada kupić. Zresztą po co się pchać w 360 skoro mamy już One? Ok, fajnie się gra w FIFĘ na padzie. Na koniec dam jeden z najmocniejszych argumentów przemawiających za PC ;)

12e2bdd527645462e9c02f741ceb5300.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a po co kupować Fiata skoro jest Ferrari? :)

 

pozdrawiam

Takich przykładów można dawać i dawać. Chodzi o to, że kolega wykłada na kartę bo reszta podzespołów jest całkiem niezła. Kalkulował by się zakup konsoli gdyby komputer był "emerytem". Wszystko i więcej zrobi na PC niż na konsoli.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre sklepy na allegro wystawiają faktury na "odświeżone" używane karty graficzne. Coś silniejszego od Intela da się znaleźć, ale nie zawsze będzie to fajne. Warto porównywać chipsety na jakiś stronach typu http://gpuboss.com (np. kontra Intel HD 4000 żeby mieć punkt odniesienia). Jak poszukasz chipsetu plus "power consumption" (albo czasami na stronie producenta) da się znaleźć zapotrzebowanie na prąd jakie karta może chcieć użyć. Stare i "silniejsze" modele mogą brać więcej niż nowsze, o które trudniej.

 

Czasami na allegro trafi się jakaś tania nVidia Quadro bo gracze tego nie szukają - ale trzeba sprawdzać osiągi i TDP bo może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx-750-2gb-gddr5-128-bit-oc-2xhdmi-2xdvi-gv-n750oc-2gi-637965/

 

Adam, nowa karta cena 459zł, wydajniejsza od tych co sam szukałeś, wykonana w najnowszej architekturze Maxwell firmy nVidia, 2GB DDR5, bardzo energooszczędna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co trzeba dokupić do peceta aby zagrać w dwie osoby?

wystarczy druga klawiatura czy musi być drugi komputer? ;)

a gdyby tak chciały zagrać 4 osoby?

 

pozdrawiam

Nie ma problemu są adaptery padów od xboxa i playstation. Ja na kompie gram padem od xboxa. Można grać w 4 osoby + jedna na klawiaturze ;). Stosuje coś takiego: http://www.ceneo.pl/19728011#tab=click_scroll

Działa bez problemów:

 

Wybrałem Asusa Radeona HD 7850 DirectCU II TOP 2 GB. Nieużywany i na gwarancji ;)

 

Chyba spełni moje oczekiwania ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.