Skocz do zawartości

ATM fotonewton 8"" f/4


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Również nowego właściciela szuka mój ATMowy fotonewton 8" f/4 . Dokładny opis znajdziecie w wątku http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4434-atm-weglowa-tuba/. W komplecie jest
- teleskop na ATMowej tubie z włókna węglowego
- optyka wykonana na lustrze z MT-800 po przeszlifowaniu i napyleniu (papierek na jakość 1/25L P-V)
- LG w wykonanej na zamówienie celi z maską aperturową (można odkręcić) i wentylatorem
- LW 74mm z pająkiem GSO ramiona 0.5mm
- wnętrze wyczernione welurem
- na zewnątrz okleina
- szyna SW w standarcie Losmandy
- dodatkowa mała szyna Vixen na grzbiecie
- wyciąg Moonlite 2" z dedykowanym silnikiem krokowym kompatybilny z Robofocusem
- astropudełko ze sterownikiem focusera (ASCOM) plus rozdzielacz napięć 12V, trzy wyjścia PWM, aktywny hub USB LogiLink zasilany z astropudełka, czujnik temperatury / wilgotności
- mogę dołożyć krótkie kabelki USB Lindy i kabelki zasilające 12V

 

newt_1.jpg newt_2.jpg

newt_3.jpg newt_4.jpg

newt_5.jpg newt_6.jpg

 

Widoczna na zdjęciach głowica foto przykręcona na grzbiecie do szyny Vixen nie jest na sprzedaż. Podobnie jak kamerki, koło filtrowe, laptop i montaż :)

Odbiór najlepiej osobisty na zlocie z Zatomiu albo u mnie w Nieborowicach. Wysyłka, hm, jak ktoś będzie zdeterminowany to też wchodzi w grę, ale będę potrzebował trochę czasu na zorganizowanie pudła i zabezpieczenie całości do transportu. Podobnie jak w przypadku SCT sprzedaję, bo to za dużo astro gratów jak dla mnie - z braku czasu na wszystko czym chciałbym się zajmować, muszę trochę zmienić priorytety.
Cena, ciężko mi to wycenić, sam wyciąg z napędem sporo kosztuje, powiedzmy 3200zł za teleskop.

Z korektorem MPCC Mark III cena 3500zł. Korektor sprzedam osobno jak ktoś będzie chciał teleskop bez korektora.
Astropudełko może zostać u mnie, wtedy cena minus 200zł.
Wchodzi w grę wymiana na tryplet APO o średnicy około 110mm - cena do dogadania.
Teleskop będzie dostępny po 22 marca.

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.