Skocz do zawartości

RC8 Carbon GSO full wypas


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaję teleskop typu Ritchey-Cretien z karbonową tubą , apertura 8 cali, ogniskowa 1624 mm, sygnowany przez Delta Optical produkcji GSO. Oryginalny zestaw OTA jest bez szukacza, a więc mój także nie ma. Mam oryginalne opakowanie.

Wyciąg oryginalny Delta, dodatkowe wyposażenie : korektor komy dający pole ostrości w pełni oświetlone o średnicy 40 mm oraz zestaw pierścieni pozwalający na regulację osiowości układu optycznego. Teleskop jest świeżo po kolimacji , moje walki w celu uzyskania zadowalającego obrazka z matrycy Full Frame opisane są tutaj.

Teleskop zdecydowanie przeznaczony w astrofoto do matryc mniejszych, max. APS-C. Do wizuala- rewelacja! Jowisz, Wenus - kontrastowe, ostre, z TV PowerMate 2x genialne widoki.

Cena nowego kompletu to 1550 Euro. Sprzedaję za 4000 PLN plus przesyłka.

 

lustro.jpg

 

Lustro mojego egzemplarza

 

Korektor.jpg

 

Korektor komy

 

Ring 2.jpg

 

 

 

Pierścień regulacyjny

 

Ring.jpg

 

Pierścień regulacyjny zamocowany pod wyciągiem.

 

teleskop.jpg

 

Widok tuby- zdjęcie mojego egzemplarza wstawię potem.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wizuala- rewelacja! Jowisz, Wenus - kontrastowe, ostre, z TV PowerMate 2x genialne widoki.

 

Dziękuję za tę opinię. Co szukałem po innych forach, to zawsze było "do wizuala nie wiem, nie próbowałem, ale pewnie będzie kiepsko, bo duża obstrukcja. A może nie". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie do końca , gdyż w instrumentach do obserwacji wizualnej tak na prawdę im mniejsza tym lepiej i zaleca się aby nie przekraczała 33% po powierzczni lub 3,17 po promieniu.

 

Pozdrawiam Krzysztof.

A co chciałbyś mieć pokrycie 100% :D

 

Tymczasem dla lustra 400 mm promień LW nie powinien przekroczyć 114mm - w przypadku powierzchni i zależności która podałeś.

Niektórzy natomiast załamują ręce w przypadku promienia 40 mm ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co czarować. Po to ludzie inwestują w refraktory apo, żeby nie miec obstrukcji. Im mniejsza tym lepszy kontrast.

 

Pozdr

Pawel

 

Z tym że, 8" APO i RC to cenowo niezła przepaść - nawet porównując te Made in PRC. Dlatego też porównując budżety można nie przeżywać obstrukcji ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

 

Oczywiście masz racje co do ceny. Kwestia jest w przeznaczeniu teleskopu. RCki nie sa robione do obserwacji planet czy księżyca. To z założenia teleskopy fotograficzne gdzie obstrukcja ma mniejsze znaczenie, ale wpływa niestety niekorzystńie na wypadkowe F.

 

Pozdr

Pawel

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.