Skocz do zawartości

Skok na Drzazgę


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Miał być skok na pętle ale to zdaje się za wysokie progi - czyli nie dla psa kiełbasa :no:

 

Zrobiłem 1x900 + 4 x 1200 L na f3.6 i absolutnie brak jakiegokolwiek śladu pętli, na zdjęciu zidentyfikowałem piksele które odpowiadają obiektom o jasności niewiele mniejszej od 21 m - pętla ma podobno 27 więc jeszcze mi trochę brakuje.

 

Z ciekawostek - klatka 1200s miała adu 2000 - tyle co flaty robię :rofl:

 

Tutaj melanż z pełnej klatki niestety M102 całkowicie się przepaliła:

 

Ngc5907_Crop.jpg

 

A tu pełna klatka:

https://www.dropbox.com/s/mjbvlslzynf57al/Ngc5907.jpg?raw=1

 

Z niby nie udanego przedsięwzięcia dowiedziałem się że nie należy bać się długich ekspozycji w L zwłaszcza gdy ma się kamerę z głęboką studnią.

 

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100k i kaf-8300 mi nie pasuje :)

 

"Some sensors (e.g. KAF 8300) are limited in their USABLE full well capacity by the registers used to readout the values so even when binned you can only get a value equivalent to the size of the register. The KAF 8300 has 25% (not 100%) more capacity binned 2x2 than unbinned. Other cameras have larger registers and can get the full benefit of binning."

 

Full well capacity 25000e

Output node capacity 55000e

Edytowane przez Krzychoo226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100k i kaf-8300 mi nie pasuje :)

 

Dlatego pisałem - Im głębiej tym lepiej - 100,000 czyli 4 x tyle co u mnie daje już sporo większą swobodę.

 

bez kalibracji 2000, uuuu, to bardzo ciemne niebo baaaaardzo

 

Niestety burmistrz zgasił latarnie dopiero gdy przyszły chmurwy :P

 

Przy okazji eksperymentu urodziło mi się teoretyczne pytanie:

 

Zakładając umiarkowane LP i naświetlanie jedynie L czy LP i apertura jest faktycznie przeszkodą w rejestracji bardzo słabych obiektów - przecież gdyby naświetlać odpowiednio długo i mieć kamerę która ma odpowiednią studnie to dało by się nagrać wszystko w granicach rozsądku - zakładając że LP to po prostu offset który dodaje się w całym kadrze i w całym można go odjąć a obiekt musi wybić się tylko ponad szum ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to że potrzebuje prądu w moich miejscówkach, nigdy nie jest tam bardzo ciemno ( cywilizacja musi być). Ok 2000 uzyskałem tylko w Namibii przy 8/10min, w Bieszczadach nie sprawdzałem dłuższych klatek ale chyba nie zszedłem poniżej 2700 (sprawdzę wieczorem). Co prawda nie pytałem o miejscówke ale jeśli to blisko KRK ( kiedys wspominałeś chyba) to niekalibrowane 2000 brzmi kosmicznie ;)

 

"Some sensors (e.g. KAF 8300) are limited in their USABLE full well capacity by the registers used to readout the values so even when binned you can only get a value equivalent to the size of the register. The KAF 8300 has 25% (not 100%) more capacity binned 2x2 than unbinned. Other cameras have larger registers and can get the full benefit of binning."

Full well capacity 25000e

Output node capacity 55000e

 

Właśnie w głowie mi zostało że coś takiego dawno czytałem i praktycznie nie pamiętam używania czegoś poza bin1 dla ST8300

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) normalnie juz chciałem pisac na priv czy nie mogłbym pomacać Twojej kamerki bo może to z moją jest coś źle ! :D

Swoją droga i tak dalej podziwiam za śmiałe naświetlanie do takich wartości.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.