Skocz do zawartości

aparat a astrofotografia


Bartolo172

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam aparat Konica Minolta Dimage z2.Ma on czas T(myslałem że to nieskończoność)a po około 10 s aparat kończy naświetlanie.Słyszałem opinie że do astrofoto wyżej wymieniony aparat jest dobry.Mam zamiar kupić taige 10x50 lub 7x50 (nie wiem która lepsza :oops: ) i sprubować z projekcją afokalną.Co o tym myślicie?Co nie tak z aparatem?

 

Za wszelkie rady z góry dziękuje :salu: :salu: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam Minoltę tyle że A1...i powiem Ci szczerze że nie chce mi sięwierzyć że wyłacza Ci się po 10s. powinieneś mieć gdzieś opcję wydłużanie czasu otwarcia przesłony. Ja w swoim modelu mam takie pokrętełko tuż za wyzwalaczem przesłony. Są tam różne automatyczne ustawienia oraz 4 literki M,S,A,P, masz takie coś ?? (właśnie patrzę na zdjęcie Twojego aparatu i widac że chyba masz takie coś) więc ustawiasz na S i pokrętłami na stówę możesz sobie zwiększyć czas otwarcia przesłony. Jeśli napisałem to o czym wiesz to przepraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam funkcje S(priorytet przysłony)włanczam czas T(taki mam w aparacie)i pisze po angielsku że kiedy chce skończyć naswietlanie mam przycisnąć przycisk czekam sobie aż tu nagle aparat sam kończy naświetlanie.Tak jak mówi myśle że to nieskończoność.

Ale czemu tak się dzieje?Najdłuższy automatyczny czas to 2 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam aparat Konica Minolta Dimage z2.Ma on czas T(myslałem że to nieskończoność)a po około 10 s aparat kończy naświetlanie

 

Po około 10 s. ?? Posiadam Minolte Z1. Zarówno w Z1 jak i w Z2 maksymalny czas naswietlania to 30 s. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dlaczego mi sie wyłącza??

ati też masz czas T?

 

[ Add: Sro 18 Sie, 2004 ]

czy w ustawieniach czasu masz 30 s bo u mnie jest 2s a pożniej T

 

[ Add: Sro 18 Sie, 2004 ]

TESTOWAŁEM APARAT MAM 30S W MANUALU W FUNCJI CZASU T . :mrgreen:

Nie popatrzyłem i od razu na forum sorry :oops:

30s to nie dużo ale musi wystarczyć.

Za wszystkie rady dzieki serdeczne :salu: :salu: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że sięwyjaśniło !! Teraz ja mam mały problem...umieściłem aparat na statywie, włączyłem maksymalną czułość (ISO800) Następnie czas naświetlania 30s. Wszystko było super, ale niestety po zgraniu zdjęć na kompa zamiast gwiazd zobaczyłem same kolorowe plamki jak piasek rozsiane po całym zdjęci. Jeśli ktoś ma na to radę to bardzo proszę o sugestie jak ustawić aparat by fotografować gwiazdy... czy może to być wina włączonego "noise reduction" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że sięwyjaśniło !! Teraz ja mam mały problem...umieściłem aparat na statywie, włączyłem maksymalną czułość (ISO800) Następnie czas naświetlania 30s. Wszystko było super, ale niestety po zgraniu zdjęć na kompa zamiast gwiazd zobaczyłem same kolorowe plamki jak piasek rozsiane po całym zdjęci. Jeśli ktoś ma na to radę to bardzo proszę o sugestie jak ustawić aparat by fotografować gwiazdy... czy może to być wina włączonego "noise reduction" ??

 

Raczej nie. "noise reduction" mam włączone cały czas przy dłuższych czasach niż 1 s. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to zrobić ?? :oops:

 

[ Add: Czw 19 Sie, 2004 ]

byłem na stronce Minolta Photo World. DOwiedziałem się że te plamki kolorowe to wynik niedoskonałości układu CCD. Ponoć można go zredukować zmniejszając rozdzielczość zdjęcia (ja robiłęm je na największej) i zmniejszając czułość jednocześnie zwiększajć czas ekspozycji. No nic dzisiaj też jest noc i zapowiada sięczyste niebo więc będe miał okazję do sprawdzenia tej teorii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w zasadzie dwie drogi rozwoju w astrofoto, albo inwestycja w Canona 300D z niskim szumem albo w montaż paralaktyczny i praca na niższych czułościach posiadanym aparatem :salu:

Od rozwiązania z napędzanym montażem w zasadzie na długo nie uciekniesz a zakup 300D to też w sumie tylko kwestia czasu :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox Jesionie, tylko wróci z serwisu u Zeissa nowo naparowana optyka Maksutowa 350mm/10 to od razu dam czadu z 300D np tak samo z MTO na piggybacku jak i w ognisku głównym 350-tki :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.