Skocz do zawartości

NGC 6914


jcbo

Rekomendowane odpowiedzi

Szczegóły techniczne są na astrobinie jak to u Jacka od jakiegoś czasu.

Dobrze zobaczyć wersję mocnego Ha bo teraz jeszcze bardziej się utwierdziłem w przekonaniu, że tak jak napisał zombi, dla tego obiektu w ukłądzie LRGB(H+) chyba jednak więcej się zyskuje.

Nie mniej jednak praca przy obranym podejsciu bardzo fajna a samo Ha jest naturalnie bardzo pouczające.

 

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem - dla mnie osobiście clue tego ujęcia to mgławice refleksyjne a tu one zostały zamordowane przez Ha. Masz 40x600 samego RGB i może powinieneś stonować to Ha albo zrobić samo RGB z odrobiną Ha.

 

No ale każdy lubi inaczej ;)

 

Dość trudne to było dla mnie w obróbce, spędziłem nad tym "za dużo czasu" i próbowałem różnych kombinacji, ta jak na razie najlepiej przypadła mi do gustu.

Pewnie za jakiś czas spróbuje ponownie, ale na razie mam już trochę dość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Masz 40x600 samego RGB i może powinieneś stonować to Ha albo zrobić samo RGB z odrobiną Ha...

Ilość nie oznacza jednocześnie jakości.

RGB z kamery kolorowej pod nienajlepszym niebem i w białe noce nie powala, stąd też trochę ta ostateczna dominacja Ha.

 

NGC6914_RGB_FINAL2.jpg

 

Myślę że takie podejście jak pisze Marcin powinno dać ciekawy efekt ale pod warunkiem bardzo dobrej luminancji i koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz musisz mi udostępnić to RGB w celach ewaluacyjnych - robiłem ten obiekt kiedyś Atikiem 314L kolorowym i chyba pokazujesz ten kolor trochę tendencyjnie ;)

Niczego nie robię tendencyjnie, starałem Ci się grzecznie odpowiedzieć na Twoje wątpliwości.

Pokazałem to co udało mi się obrobić z RGB, po prostu takie mam w tym temacie umiejętności,

ty zapewne potrafisz to lepiej, ale to chyba nie powód aby kogoś oskarżać od razu o manipulacje.

Nie zamierzam niczego dalej udawadniać, szanuje Twoje racje.

Pozostańmy przy Twoim stwierdzeniu: "każdy lubi inaczej".

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie robię tendencyjnie

 

Faktycznie zagalopowałem się trochę coś Ci imputując i przepraszam - zwróć jednak uwagę że nie pisałem tego grobowo poważnie w tonie urągającym i chodziło mi tylko o to że 40x600 z f4,5 nie ma prawa tak wyglądać !

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zagalopowałem się trochę coś Ci imputując i przepraszam - zwróć jednak uwagę że nie pisałem tego grobowo poważnie w tonie urągającym.

Nie ma sprawy :)

Jednak jestem bardziej zwolennikiem komunikacji werbalnej, ta pisana jest dla mnie zawsze trudna do interpretacji w zakresie emocji :)

Ale takie mamy czasy, internetu...

Link to stacka na PW.

Edytowane przez jcbo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie bardzo przyjemne, dla mnie druga wersja ze wzgledu na mglawice refleksyjna bardziej widoczna, lepsze. Mam pytanie Jacku, jako, ze nie podchodzilem nigdy do tego obiektu, czy przy nim, nie jest konieczne Ha dla wodoru i L dla refleksyjnej? Czy moze przy obrobce wyciagales sztucznie luminacje z RGB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie bardzo przyjemne, dla mnie druga wersja ze wzgledu na mglawice refleksyjna bardziej widoczna, lepsze. Mam pytanie Jacku, jako, ze nie podchodzilem nigdy do tego obiektu, czy przy nim, nie jest konieczne Ha dla wodoru i L dla refleksyjnej? Czy moze przy obrobce wyciagales sztucznie luminacje z RGB?

 

L z mono jest zawsze lepsze, ja jako L użyłem połączenie Ha z materiałem z OSC dla szczegółów mgławicy refleksyjnej

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.