Skocz do zawartości

Plastikowy EOS 300D + MTO100 i M27


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Oto pierwsze próby pełnej obróbki obrazu z Canona 300D

6x150s ISO1600 + 6x210s ISO800

Obiektyw MTO-1000 bez soczewek korektora co daje jakieś F=780mm

Obróbka AstroArt 3.0

Trochę mało klatek naświetliłem ale to narazie testy.

 

 

Wspaniała fotka :salu:

Napisz Adamie, na czym prowadziłeś MTO :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu, oczywiście ręcznie prowadziłem na swoim starym "kowadełku"  :wink:

 

Pragnołem to usłyszeć

:shock: :shock: :shock:

 

Gratuluję :salu:

 

Czekałem na foty z 300D robione przy użyciu niedrogich montaży i własnoręcznie zrobionych wynalazków w stylu "koziołek". :Cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz się zacznie  

Adamo da nam popalić

 

Nie trudno bylo to przewidziec. W koncu to czlowiek, ktory tworzyl jedne z najlepszych fotek analogowych i to do tego - bez drogiej zaawansowanej mechaniki.

 

Mysle, ze teraz jego doswiadczenie dopiero zaprocentuje. Czesto wracam na jego strone, bo zdjecia robi masakrujace. Z cala odpowiedzialnoscia Adamo klasyfikuje w czolowce przyszlych :guru: polsiej cyfrowej astrofoto.

 

Z wielkim szacunkiem bede obserwowal kolejne "proby" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz się zacznie  

Adamo da nam popalić

 

Nie trudno bylo to przewidziec. W koncu to czlowiek, ktory tworzyl jedne z najlepszych fotek analogowych i to do tego - bez drogiej zaawansowanej mechaniki.

 

Mysle, ze teraz jego doswiadczenie dopiero zaprocentuje. Czesto wracam na jego strone, bo zdjecia robi masakrujace. Z cala odpowiedzialnoscia Adamo klasyfikuje w czolowce przyszlych :guru: polsiej cyfrowej astrofoto.

 

Z wielkim szacunkiem bede obserwowal kolejne "proby" :)

 

Dobra dobra tylko bez wazeliny mi tutaj prosze :)

Fotografia cyfrowa troszke się różni od analogowej

Ponadto część sprzętu mi odpadnie jak nie da sie pokonać aberacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem tego zdjęcia nie umieszczać . Ostatnio udało mi się zarejestrować materiał z dwukrotnie dłuższym czasem i powinno być jeszcze lepiej.

Refraktor Tak. FS-128 , ogniskowa 1 metr , montaż Vixen GP , Canon 300d.

Ok. 12-tu zdjęć 30sek i dwa 1 minutowe. Teraz mam piętnaście 1-minutowych po całonocnej walce z delikatnym montażem i lunetą ważącą z akcesoriami ponad 10kg.

Obróbka graficzna Togal i moje drobne korekty.

Pozdr.

Waldek

 

album_pic.php?pic_id=1014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiemy efekt przyrostu jakości do ceny w większości przypadków jest mocno nieproporcjonalny , np. różnica między obiektywami w cenie tyś. a 10tyś , na pierwszy rzut oka jest niewielka a jednak jak finanse pozwalają płacimy za te niuanse i tak we wszystkim. Ja już mam dość całonocnej męki z nieodpowiednim montażem ażeby uzyskać zamieżony efekt ale cóż później sie człowiek cieszy z efektów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.