Skocz do zawartości

Koniec Wakacji :(


Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy sluchac na lekcjach i odrabiac zadania :lol:

 

Hehe, w podstawówce to wystarczało, a w czasie, gdy nauczyciele tłumaczyli tym mniej inteligentnym, zawsze zdążyłem odrobić zadania domowe. No ale w czasie lekcji to ja się właśnie uczyłem :) , a tu mowa o tym, że się można w ogóle nie uczyć, a chyba jednak mimo to być mądrym :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem czerwony pasek. Nie uczyłem sie za wiele. Ale uczyłem sie w domu. Zawsze przed sprawdzianem przeczytałem sobie netatki itp. Bo na lekcjach to ja zawsze spie :mrgreen: Na WF troche trudno z tym spaniem jest :lol: Ale zawsze starczyło mi jak przeczytałem z raz notatatki.

 

C do Einsteina to prawda że on miał 3. Wycztytałem to w którejś z książek Hawkinga. Ale to nie oznacza, ze ktoś sobie może czegośc nie robić bo Eintein miał 3 z matmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryk napisał:

Do kolegów nieuczących, wszystkowiedzących. Może podacie sposób? Czy wystarczy książka pod poduszką, czy jakaś inna metoda? Bo ja też bym tak chciał .

Wystarczy sluchac na lekcjach i odrabiac zadania

 

Popieram i wiem z doświadczenia że dużo zostaje z lekcji. Oczywiście nie z każdej

 

 

C do Einsteina to prawda że on miał 3. Wycztytałem to w którejś z książek Hawkinga. Ale to nie oznacza, ze ktoś sobie może czegośc nie robić bo Eintein miał 3 z matmy.

 

Dzięki za poparcie mojej tezy 8) Chodziło mi o to że:

- nie zawsze oceny świadczą o twojej wiedzy. niestety często można sięspotkaćz niesprawiedliwością, a właśnie ona powstaje przez opinię :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idż na medycynę to jest jak by na to nie patrzec kierunek z przyszłością. Jeżeli będziesz dobrym medykiem to napewno zarobisz na niezłe zabawki astro.
Ale "zabawki astro" nie zastapia, ani nawet nie zrekompensuja wiedzy, umiejetnosci i "mozliwosci" zdobytych w czasie studiow astronomicznych. Praca w takim zawodzie daje dostep do o wiele lepszego sprzetu, niz ten amatorski i umozliwia prowadzenie wartosciowych badan, a nie tylko "ogladactwa pospolitego".

Trzeba patrzec na to raczej z innej perspektywy: pozostac amatorem, czy "przejsc na zawodowstwo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostac amatorem, czy "przejsc na zawodowstwo".

Trzeba także pamiętać, że dzisiejsi zawodowcy nie gapią się w niebo teleskopem. Siadają wygodnie w fotelu i analizują obraz z teleskopów przy komputerze

Co nie umniejsza przyjemnosci z obserwacji - najwazniejszy jest jak najlepszy wynik obserwacji :lol: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca w takim zawodzie daje dostep do o wiele lepszego sprzetu, niz ten amatorski i umozliwia prowadzenie wartosciowych badan, a nie tylko "ogladactwa pospolitego".

 

W dzisiejszych czasach wielu amatorów dysponuje sprzętem, którego nie powstydziło by sie niejedno obserwatorium. Sprzęt ten umozliwia prowadzenie nawet zaawansowanych badań. Potrzeba tylko kasy i czasu. Z tym ostatnim u amatora moze być najwiekszy problem. Chyba, że ma tyle kasy, że nie musi pracować. Jeżeli młody człowiek staje przed alternatywą medyk czy astronom to ja polecam jednak medycynę. Dobrze wiesz ilu astronomów kończy studia, a ilu z tego pracuje w zawodzie i raczej nic się tutaj nie zmieni. Generalnie to podziwiam ludzi, którzy ukończyli astronomie i udaje się im pracować w zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca w takim zawodzie daje dostep do o wiele lepszego sprzetu, niz ten amatorski i umozliwia prowadzenie wartosciowych badan, a nie tylko "ogladactwa pospolitego".

Radek, tobie wszystko co jest "niezawodowe" kojarzy się z "oglądactwem pospolitym". Dlaczego? Czy amator astronom który ukończył medycyne nie może prowadzić badań naukowych? Może np. regularnie wysyłać raporty z obserwacji gwiazd zmiennych do AAVSO. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.