Skocz do zawartości

IC 1318


ares96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zdjecie z poprzedniego roku, lezalo spokojnie i czekalo. Zdecydowanie latwiej zebrac material niz znalezc czas dla obrobki jak widac :)

 

Zdjecie zrobione jeszcze ze Sbiga ST2000XM+TS65Q

 

czasy:

Ha 19x1200s

O3+S2 bin2 10x600s kazdy

 

Dodalem jeszcze dla przykladu z czym sie mierze, kanaly siarki i tlenu ;)

 

pozdrawiam,

Artur

ic1318 hst final.jpg

ha.JPG

s2.JPG

o3.JPG

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajna kolorystyka i układ płaszczyzn. Bardzo się zdziwicie (podobieństwem stylu mimo że tam jest natura innej natury) jak klikniecie ostatnie tam zdjęcie

- chyba najpiękniejsze na świecie (w pełnym rozmiarze) - z www.livescience.com:

 

http://astropolis.pl/topic/48214-niezwykle-zdjecia/page-2?do=findComment&comment=578053

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajna kolorystyka i układ płaszczyzn. Bardzo się zdziwicie (podobieństwem stylu mimo że tam jest natura innej natury) jak klikniecie ostatnie tam zdjęcie

- chyba najpiękniejsze na świecie (w pełnym rozmiarze) - z www.livescience.com:

 

http://astropolis.pl/topic/48214-niezwykle-zdjecia/page-2?do=findComment&comment=578053

 

Pozdrawiam

 

Swietnie ekologu, chcialem takiego efektu. Na poczatku nieswiadomie, ale na koncu obrobki stalo sie to dla mnie oczywiste. Wydaje mi sie, ze ten obrazek zyje ;) Jak pokazalem mojej zonie to zdjecie, powiedziala, ze tak jakby mialo zaraz eksplodowac. Dalem jej do porownania zdjecie z sieci ktore uwazam za wzorzec, to mowi - o wlasnie juz po wybuchu, sie uspokoilo ;)

 

Widze ze moj nowy nabytek sie spisywal ;)

 

Nie do konca :) Ty masz ten nowszy model st2000xm, ktos inny ma dokladnie ten model co zdjecie bylo nim robione [mialem 2 kamerki].

 

Jeśli się nie obrazisz to proponuję pooglądać podobne fotki w necie i spróbować za dwa dni jeszcze jednego podejścia do obróbki.....

 

Na poczatku wzorowalem sie na zdjeciu Jesiona

http://designcollector.net/astrophotography-by-adam-jesionkiewicz/

 

,ale uwierz mi nie zblizylem sie nawet do tego. Mam slaby material, moze kanaly za slabo sie odcinaja jeden od drugiego, ale ten obiekt jest dla mnie jakis inny niz np "The Wall" gdzie jest oczywiste, gdzie niebieski, gdzie czerwony itd. Z tego tez powodu material lezal u mnie sporo czasu i troche improwizowalem i to co jest teraz naprawde mi sie podoba, co oczywiscie nie zmienia faktu, ze nie sa to konwencjonalne kolory jak wspomniales. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.