Skocz do zawartości

z lipca...M31


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

19x300s (malo, ale wiecej nie mam...narazie), iso800, setup ze stopki.

 

ostatnio troche poprawilem obrobke zdjec....troche :-)

 

dzisiejsza walka z ps.

calkowicie usuniety kolor zielony

jeszcze jadro jest za jasne.

tlo strasznie szumi

nie moge sie pozbyc pasa po bandingu z matrycy canona....

 

nielugo zamowie sobie Astronomy Tools, to mi troche pomoze w obrobce :-)

stare z gimpa

http://astropolis.pl/topic/50301-astro-kamera/?p=588916

2015-08-15-M31-2-error.jpg

 

nowe z ps

auto_E-ps-pix_fw22-skala.jpg

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo lepiej, tło poprawne, a galaktyka stonowana. Jednak stare zdjęcie było nieco lepsze kolorystycznie - teraz brakuje tego niebieskiego na galaktyce. Można by też nieco podbić nasycenie koloru na gwiazdach.

 

A bandingu nie widać ani na darku, ani flacie?

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flata nie mam, dark wyciagniety levelsami, temp ok 29stC.

D_0041_ISO800_300s_05-44-26__29C.jpg

 

jeszcze powalczylem z jadrem i kolorami.

ale nie jestem zadowolony ze zdjecia, cos mi sie dziwnego dzieje przy selektywnej obrobce gwiazd i reszty w jadrem.

niby je odznaczam, ale i tak zmienia kolory podczas edytowania gwiazd.

auto_E-ps-pix_fw2-inneps.jpg

 

 

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wersje mają za duży szum tła. Popracuj nad tym. Myślę, że za dużo wyciągałeś, jak na taką ilość materiału. Przedostatnia wersja ma gładsze tło, ale to chyba dlatego, że formu skompresowało zdjęcie, bo było za duże - staraj się nie dawać nigdy większego, jak 2200 pix.

Kolorystyka się poprawiła, choć dalej czegoś tu brakuje, ale jest dobrze :) Na centrum pojawiły się dziwne gradienty, skokowe przejścia tonalne. Coś popsułeś w trakcie.

 

Co do darka, hmm ciekawe. Akurat tam, gdzie na zdjęciu masz pojaśnienie w tle, to na darku jest pociemnienie. To tak, jakby dark nie odpowiadał dobrze zdjęciu. Nie wiem, czemu tak się dzieje.

 

Takie wspaniałe te Canony, a w moim starym Nikonie D80 nigdy nie miałem problemów z pasami w tle, czy innym bandingiem :) To tak dla bezwzględnych wielbicieli Canona wstawka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za dużo wyciągałeś, jak na taką ilość materiału.

krzywe robilem chyba 8x, tak zeby max pik histo byl w polowie, a potem obcialem go poziomami - oczywiscie nie do konca ;-)

 

Przedostatnia wersja ma gładsze tło, ale to chyba dlatego, że formu skompresowało zdjęcie, bo było za duże - staraj się nie dawać nigdy większego, jak 2200 pix.

wrryy...szum pojawil mi sie przy skalowaniu zdjecia w PS z 2500x1665 do 1600x1066

 

 

Na centrum pojawiły się dziwne gradienty, skokowe przejścia tonalne. Coś popsułeś w trakcie.

chce selektywnie zaznaczyc gwiazdy. wg tego:https://www.youtube.com/watch?v=U8-pF6w8Kgc&list=PLcLzJPYM8ul1peSddtpiSBzsURH3N8-gx&index=7

wybieram zakres kolorow i jadro mi sie tez zaznacza

1ps.jpg

 

potem odznaczam niepotrzebne czesci jadra

1aps.jpg

2ps.jpg

1bps.jpg

 

odrwacam zaznaczenie i kopiuje warstwe przez zaznaczenie (ctrl+j)

przy regulacja krzywymi srodek pozostaje nieruchomy razem z gwiazdami, a powinien sie zmieniac razem z pozostalym tlem, bo jak pisalem wczesniej usunalem zaznaczenie krok wczesniej.

3ps.jpg

 

w miare jasno to opisalem?

Co robie zle????

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zmartwić, tych pasów się nie pozbedziesz. One pokazują granicę w wyciąganiu obiektu z tła.

Jedynie co możesz zrobić to zbierać więcej klatek w celu uśrednienia szumu .

Według mnie 40 klatek dla Canona to minimum.

Czasem warto zejść z czasem żeby nazbierać więcej klatek. Działa to jednak wtedy jak focisz przy ciemnym niebie.

 

Dobra fotka jak na pierwszy raz !

Edytowane przez Nowok76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto wersja ostareczna po odszumianiu w Noiseware Community Edition 2.6.

nieskompresowane: http://images69.fotosik.pl/1190/b4bfa80dce33e77c.jpg

 

FINAL-auto_E-ps-pix_fw2-inneps_fw2_nogreen_ps2_filtered2.jpg

 

ten sam rejon przed i po odszumianiu ( z lewej troszke mniejsza rozdzielczosc)

szum.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że robiąc takie odszumianie wywalasz też kolor z gwiazdek. Jeśli masz Photoshopa CC, to od razu z menu FIlters możesz odpalić Camera RAW Filter. On ma świetny moduł odszumiający zarówno kolor, jak i luminancję. Odszumiasz sobie zdjęcie na wyższej warstwie, a jako maski używasz negatywu zdjęcia z warstwy dolnej, tzw. Inverted Layer Mask.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że robiąc takie odszumianie wywalasz też kolor z gwiazdek. Jeśli masz Photoshopa CC, to od razu z menu FIlters możesz odpalić Camera RAW Filter. On ma świetny moduł odszumiający zarówno kolor, jak i luminancję. Odszumiasz sobie zdjęcie na wyższej warstwie, a jako maski używasz negatywu zdjęcia z warstwy dolnej, tzw. Inverted Layer Mask.

uzylem opcji Usuwanie kurzu i ziarna od9:00

 

jest znaczna poprawa,ale jeszcze jest kolorowo na tle.

faktycznie w porownaniu do w/w programu w ps nie ucieka kolor gwiazdek :-)

FINAL3-auto_E-ps-pix_fw2-inneps_fw2_nogreen_ps2-noiseps.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.