Skocz do zawartości

NGC 7023 Irys z bliska


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

Dla skali ~0,5"/px skala zdjęcia byłaby większa. Tak to wygląda dla mojego zestawu (skala 1,1"/px): http://skyview.gsfc.nasa.gov/current/cgi/runquery.pl?Survey=DSS&position=21%2000.5,+68%2010&size=0.42876016666667,0.32033805555556&Scaling=Log&Return=jpg&Pixels=1392,1040

 

P.S. piotrem przepraszam niechcący wywołałem offtop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj nie macie racji :P foto to 40% oryginału ok bin 2,5 :P. Zresztą wiele osób kupuje teraz kamerki z małym pixelem i robi potem w bin2 aby mieć ok 9µ pixel

 

ogniskowa 1600, pixel 4,54µ daje 0.584"/pixel co w skali 1x1 wygląda tak

http://server5.sky-map.org/snapshot?img_size=&img_res=&ra=21.038978941170434&de=68.10348478137878&angle=0.1285421886376978&projection=tan&rotation=0.0&survey=DSS2&img_id=all&width=900&height=600&img_borders=&interpolation=bicubic&jpeg_quality=0.8&max_preview_size=960&show_params=1&mouse_action=zoom

 

 

 

Świetne zdjęcie, bardzo naturalne, jakich używasz filtrów RGB?

Nadal nie wiem gdzie są te Twoje odblaski od eRCka :)

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo nie potrafię otworzyć zdjęcia w pełnej rozdzielczości albo rozdzielczość prezentowanego zdjęcia jest ponad 2 razy za mala :) Stąd moje pytanie.

 

z reguły robię 'resize' dopasowując obrazek do ekranu, tak jest tym razem

 

poniżej pojedyncza klatka 10min luminancji, obróbka tylko DDP w Images Plus i save w jpg

 

NGC7023-002L_DDP.jpg

 

 

Jak znam Piotrka to bin x2 w tym setupie ;)

 

dokładnie tak, parę razy juz dyskutowaliśmy z Pawłem na ten temat :)

 

 

Jeśli macie na myśli wyczesane jasne gwiazdy, ja to nazywam gwiazdy miśki ^_^ , to to nie są odblaski.

 

w sumie nie powinienem pokazywać bo zaraz wystawiam tę tubę na sprzedaż ;)

 

NGC7023-002L_DDP_RGB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest przypadkiem przyczyna tych odblasków?

https://youtu.be/kp2eNO6AAAM

 

Nie wystarczy sprytnie zaprojektowana złączka z baflami wewnątrz tulei wchodzącej w drawtube wyciągu dopasowana do rozmiaru matrycy? Zawsze też można zaprojektować i zamówić w Krakowie dłuższe bafle lustra wtórnego. Za szybko się poddajecie :)

Edytowane przez Krzychoo226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wielokrotne odbicie znacznika na lustrze wtórnym ( blota) cholera wie gdzie. Firma już przedłużyła centralny tubus ( co nawiasem mówiąc spowodowało konieczność wykręcania go w czasie kolimacji) i niewiele pomogło. Moim zdaniem ten znacznik jest zbyt kontrastowy i za duży.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.