Skocz do zawartości

Księżyc


sebafankosmosu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Daje rade.

W większym wydaniu wyglads lepiej niz ns fejsie.

Liczę na kolejne fajne pierwsze zdjęcia ;-)

 

Jeżeli nie znasz, to polecam program PIPP do wstępnego kadrowania na środku pola dużych obiektów US.

 

Ps.

Jaki aparat?

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad obróbką warto posiedzieć. Nawet słabszy materiał zawsze można trochę podciągnąć.

W mojej wersji:

- zmniejszyłem zdjęcie o połowę

- rozjaśniłem

- użyłem waveletów do wyostrzenia

- zwiększyłem kontrast

- przyciąłem kadr

- przekonwertowałem do odcieni szarości

 

Dodałem też wariant ze zwiększoną powierzchnią wokół Księżyca, bardziej pomniejszony by jeszcze lepiej ukryć wady dużego zdjęcia :-)

Moon.jpg

Moon-s.jpg

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1 ma za duże zirno. V2 jest ok.

Co zrobiłeś, że popsułes v1-jak obrabiales?

 

Zdjęcie z postu #13 poddałem tym operacjom, które wymieniłem. Potem zmniejszyłem je do kolejnej wersji. Tak na moje oko było już optymalnie. Na pewno da się lepiej, ale chodziło mi główie o pokazanie Sebie, że nawet jak materiał jest taki sobie, to jest o co powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdjęcie z postu #13 poddałem tym operacjom, które wymieniłem. Potem zmniejszyłem je do kolejnej wersji. Tak na moje oko było już optymalnie. Na pewno da się lepiej, ale chodziło mi główie o pokazanie Sebie, że nawet jak materiał jest taki sobie, to jest o co powalczyć.

Dzięki za pomoc.

Czekam co zrobi autor tych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Nagrałem wczoraj kilka avików rożnych fragmentów księżyca. Przy okazji robiłem tez zdjęcia iphonem. Zdjęcia telefonem wyszły mi lepsze niż stakowane z avi. Jedno jest pewne że coś źle robię. Oto zdjęcia. To najgorsze zrobione z avi iCap, wyrównane w kadrze PIPP i na koniec RegiStax. Autostakkert dał podobny wynik. To lepsze zrobione iPhone. Zestaw to Advanced VX 9,25" SCT, celestron NexImage 5. Końcowa obróbka zdjeć w snapseed. Podejrzewam, że problemem jest ogarnięcie Alignment points. Czy jesteś gdzieś jakaś dobra instrukcja jak to robic?

 

Zdjęcie z avi 80bd92a05a5d82b7b332c4ac0cb1d8f7.jpg

 

Zdjęcie z iPhone37928e04e4c78fe26f88075a9dfa5ee4.jpg

 

71204ec682cad177f290757a0ae5b67b.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.