Skocz do zawartości

co zobacze


nathann20

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, patrzyliscie, ze tak mowicie? Bo to jednak Celestron, a to jakby ciut lepiej niz Tasco...

Z pewnoscia zobaczysz tym pierscienie Saturna, dwa pasy na Jowiszu, fazy Wenus, oczywiscie multum kraterow na Ksiezycu itp, czyli tyle ile mozna zobaczyc za trzysta pare zlotych. To troche lepiej niz nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, patrzyliscie, ze tak mowicie? Bo to jednak Celestron, a to jakby ciut lepiej niz Tasco...

Z pewnoscia zobaczysz tym pierscienie Saturna, dwa pasy na Jowiszu, fazy Wenus, oczywiscie multum kraterow na Ksiezycu itp, czyli tyle ile mozna zobaczyc za trzysta pare zlotych. To troche lepiej niz nic.

Delikwent pytał, co zobaczy, proste pytanie prosta odpowiedź. Do oglądania sąsiadek i kraterów się nada i to by było na tyle :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi parametrami:

 

- ogniskowa 700 mm

- średnica soczewki 60 mm

- aluminiowy trójnóg

- okular 1,25" 20 mm (35x)

- okular 1,25" 4 mm (175x)

- soczewka barlowa 3x 1,25" (105x, 525x)

- pryzmat diagonalny obracany 1,25"

- montaż azymutalny

- szukacz 5x20

- specjalny pokrowiec na teleskop

 

I z powerem 525x :shock: (wstyd mi za was panowie oferenci) i bez dobrego montażu paralaktycznego to raczej zapomnij o jakimkolwiek zastosowaniu w astronomii a na kij beasebolowy to raczej za lekie huhro :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestescie fanatykami :wink: Czlowiek pyta o teleskop za 300zl, a wy mowicie, ze nic przez to nie zobaczy. Zaraz pojawia sie sugestie w rodzaju "kup lornetke", albo "doloz jeszcze 1,000zl i kup sobie dobsona 15cm". Przeciez jezeli chce miec teleskop i moze wydac tylko te trzysta pare zela, to co lepszego za to kupi??? Oczywiste, ze do powazniejszego astro sie nie nadaje, a astrofoto wlasciwie odpada zupelnie, ale nie mowcie na Boga, ze nic przez to nie zobaczy, bo sam kiedys zaczynalem przygode z niebem od refraktorka 20x50 i mialem z tego radoche przez ladnych pare lat. Postawmy sie czasem na miejscu zupelnie poczatkujacego milosnika astronomii.

A jak sie napatrzy i przestanie mu wystarczac, to uzbiera wiecej pieniedzy i kupi cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o teleskopie http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...ae0a31d2bd30650 i co mozna przez niego ogladac??

 

Zależy gdzie będziesz obserwował. To tak jakbyś kupił samochód i spytał sie czy będzie jechał szybko. Ale nie wiemy gdzie. Czy na równej drode czy na wywijasach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestescie fanatykami  :wink: Czlowiek pyta o teleskop za 300zl, a wy mowicie, ze nic przez to nie zobaczy. Zaraz pojawia sie sugestie w rodzaju "kup lornetke", albo "doloz jeszcze 1,000zl i kup sobie dobsona 15cm". Przeciez jezeli chce miec teleskop i moze wydac tylko te trzysta pare zela, to co lepszego za to kupi??? Oczywiste, ze do powazniejszego astro sie nie nadaje, a astrofoto wlasciwie odpada zupelnie, ale nie mowcie na Boga, ze nic przez to nie zobaczy, bo sam kiedys zaczynalem przygode z niebem od refraktorka 20x50 i mialem z tego radoche przez ladnych pare lat. Postawmy sie czasem na miejscu zupelnie poczatkujacego milosnika astronomii.

A jak sie napatrzy i przestanie mu wystarczac, to uzbiera wiecej pieniedzy i kupi cos lepszego.

 

100 % racji :salu:

 

Oprócz tego co pisał wcześniej Radek to spokojnie M 15 jako mała mgielkę, ładnie plejady, M 42, i inne jasne obiekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, patrzyliscie, ze tak mowicie? Bo to jednak Celestron, a to jakby ciut lepiej niz Tasco...

.

 

Mam ten teleskop tylko w poprzedniej wersji, kupiłem go na guidescope-a. Nie ma się co podniecać marką bo tanie Celestrony to jest dokładnie to samo co Tasco czy jakaś tam HAMA, czy inny badziew, trzeba patrzeć na parametry i wykonanie a nie na markę, szczególnie w przypadku takiej masówki jak Celestron czy Meade.

Widziałem Jowisza z ledwie widocznymi 2-oma pasami (chociaż może to było złudzenie), Saturn z pierścieniem bez Cassiniego, fazy Wenus - według mnie raz zobaczysz i więcej nie będzie Ci się chciało patrzeć na planety. Co do DS-ów to widziałem tylko M5 w postaci mgiełki z jednej strony jaśniejszej. Pewnie podobnie można zobaczyć inne jasne gromady kuliste - ogólnie raz zobaczysz i tyle. Właściwie jedyne sensowne obiekty do oglądania to Księżyc i Słońce (przez folię baadera) i tylko przez okular 20mm, okular 4mm z zestawu można wyrzucić bo praktycznie nic się nim nie da zobaczyć. Wiedz jeszcze że okulary z zestawu posiadają niestandardowy gwint i nie wkręcisz w niego żadnych typowych filtrów np. księżycowego. Teleskop ten jest na montażu azymutalnym z którym walka nadwyręży trochę Twoje nerwy, co prawda ten pod tą kwadratową tubą (co to w ogole za pomysł ??) jest inny ale też azymutalny. Zdecydowanie kup lepiej teleskop w Lidl-u był tu gdzieś wątek na jego temat. Miał większą średnicę (70mm) i był na montażu paralaktycznym. Ale w ogóle to radzę oszczędzać dalej. Albo kupić w miarę dobrą lornetkę, bo lornetka to zawsze się przyda.

Załączam zdjęcia które zrobiłem tym teleskopikiem. Niestety kamerka przestawiła mi sie wtedy w tryb 320x240 więc normalnie byłoby jeszcze lepiej. Duży księżyc jest nieudolną mozaiką (zresztą moją pierwszą) z takich mniejszych kawałków z których jeden załączam również. Miałem też Jowisza ale wyglądał tak kiepsko że skasowałem.

Szczegółowej recenzji tego teleskopu nigdy mi się nie chciało napisać bo wniosek byłby jeden: odradzam.

moon1_700.jpg

 

moon_mozaika1.jpg

 

saturn1_700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nawet duże samozaparcie nie przyni0sło efektów w postaci ostrych zdjęć  :roll:  

Zawsze mówiłem, nie ma to jak opinia użytkownika z pierwszej ręki  :salu:

 

Nie bronie tego sprzętu ale to że foty są nieostre zupelnie niczego nie dowodzi. Prawada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od takiego refraktorka 60mm f/11, a nawet gorszego, bo z wyciągiem 0,925" . Za taka cenę nie ma co się cudów spodziewać, ale stosując nieduże powiększenia (do ok. 100x) można obserwować planety, Księżyc, Słońce (oczywiście z filtrem) i parę innych jasnych obiektów jak np. M 42 w Orionie, Andromedę (jej jądro), gromadę kulistą M13 jako plamkę. Mając standart 1 1/4 " możesz dokupić lepsze okulary. Te w komplecie są słabej jakości, a od okularu dużo zależy. Sumując - jeśli masz niedużo kasy, a chcesz koniecznie mieć teleskop, możesz go kupić, coś nim zobaczysz. Jeśli jednak nie masz jeszcze lornetki to wolałbym wydać pieniądze na ten cel.

Ps. Te duże powiększenia, o których mowa w ofercie są absurdalne. Nie będziesz miał z nich pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.