Skocz do zawartości

Duże zmiany na Astro-Forum.org


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej strony nie można nie reagować na rodzące się potrzeby Forum i, uchroń Boże, nie można doprowadzić, aby Astro-Forum zeszło na psy tak jak A4U... :roll:

 

Do tej pory Mateuszu bardzo Ciebie lubiłem, ale od tej pory lepiej abyśmy się nigdy nie spotkali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal - daj spokoj, przeciez Mateusz juz "wytlumaczyl" o co chodzilo. Nie takie byly intencje. Zamknijmy ten temat, bo to do niczego nie prowadzi!

 

Ja lubie Adamie oba Fora ale z astro4U czuje się szczególnie mocno zwiazany i ##### mnie bierze kiedy czytam takie rzeczy. Będę zawsze reagowal w ten sposób czy to napisze Pan Leszek czy jakiś młokos bo dla mnie to sprawa honorowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie Adamie oba Fora ale z astro4U czuje się szczególnie mocno zwiazany i ##### mnie bierze kiedy czytam takie rzeczy. Będę zawsze reagowal w ten sposób czy to napisze Pan Leszek czy jakiś młokos bo dla mnie to sprawa honorowa.

 

Rozumiem, ale nie ma sensu tego "zaogniac" bardziej. Zauwaz, ze sprawa byla "ulozona" kilka postow wyzej.

 

Jak kazdy bedzie "honorowo" reagowal na to, co o "jego forum" pisze sie na innym, to nasze oba fora beda wygladaly jak POLIGON. Tak wiec PEACE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale nie ma sensu tego "zaogniac" bardziej. Zauwaz, ze sprawa byla "ulozona" kilka postow wyzej.  

 

Jak kazdy bedzie "honorowo" reagowal na to, co o "jego forum" pisze sie na innym, to nasze oba fora beda wygladaly jak POLIGON. Tak wiec PEACE!

 

Zareaguje równie mocno na takie błoto na naszym forum. PEACE

___________________________________________________________________________

 

 

Co do nowego układu to sporo tego ale pewnie za dzień dwa będziemy śmigać jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem, Hamalu, w jaki sposób Ci to wytłumaczyć, ale w moich słowach - jak już wcześniej powiedziałem, wypowiedzianych zbyt pochopnie - nie miałem zamiaru urazić żadnej z osób, które tworzą Forum Astro4u (prawda jest taka, że większości z Was nigdy nie widziałem na oczy i nigdy nie miałem okazji zamienić nawet paru zdań). Trudno mi zatem oceniać kogokolwiek z Was, a co dopiero wypowiadać się negatywnie na jego temat. Nie będę nawet tłumaczył co jest powodem sformułowania przez siebie tych słów, gdyż chciałbym ten temat zakończyć tak szybko, jak tylko się da.

 

PS. Przyznam Ci, Hamalu, że sam przywiązuję ogromną wagę do tego, jakich słów używam w Internecie a szczególnie podczas konwersacji i dyskusji na takich Forach, jak nasze i tym razem przyznam z pokorą, że popełniłem duży błąd, który - obawiam się - może mieć dalsze konsekwencje. Ze swojej strony uczyniłem już prawie wszystko, by załagodzić ten niepotrzebny konflikt i teraz oczekuję od Ciebie, abyś także Ty odłożył wojenny topór.

 

PS2. I jeszcze jedno... Bez względu na to, w jakim jestem wieku i co robię, nie życzę sobie, aby tytułowano mnie w stylu "jakiś młokos" - mam nadzieję, że jesteś w stanie to uszanować...

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

PS2. I jeszcze jedno... Bez względu na to, w jakim jestem wieku i co robię, nie życzę sobie, aby tytułowano mnie w stylu "jakiś młokos" - mam nadzieję, że jesteś w stanie to uszanować...

Mateusz

 

To było tylko rozszerzenie , napisałem o poważanej osobie oraz o młokosie którego już z imienia pamiętam, za małą różnica wieku między nami abym tak pisał o Tobie.

 

Nie walczę teraz z Tobą ale z obiegową opinią jaka panuje na tym forum, a Astro 4U na swój specyficzny klimat i będę wdzięczny zachowanie opinii na ten temat dla siebie. Dla mnie sprawa jest zakończona i mam nadzieje że czekają nasz już tylko przyjazne konwersacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To było tylko rozszerzenie , napisałem o poważanej osobie oraz o młokosie którego już z imienia pamiętam, za małą różnica wieku między nami abym tak pisał o Tobie

 

Zatem przepraszam - źle zinterpretowałem Twoje słowa.

 

Astro 4U na swój specyficzny klimat i będę wdzięczny zachowanie opinii na ten temat dla siebie.

 

To, że Astro4U jest forum o wielkiej wartości merytorycznej i zrzesza mądrych ludzi, to nie podlega dyskusji. Doceniam wkład każdego z jego uczestników, gdyż sam stawiałem tam pierwsze kroki w astronomii i przez to dużo się nauczyłem.

 

Dla mnie sprawa jest zakończona i mam nadzieje że czekają nas już tylko przyjazne konwersacje.

 

Przyznam Ci, że dlatego tak lubię czytać i wypowiadać się na forum tego Forum ;), ponieważ mam tutaj do czynienia z ludźmi o wysokiej kulturze osobistej. Cieszę się, że Ciebie także mogę zaliczyć do tej grupy.

 

Pozdrawiam w duchu pacyfizmu ;),

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z przykrością musze stwierdzić że rozdrobnienie działów przekroczyło właśnie granicę bezsensowności. Pod tym względem astro4u wraca u mnie do łask.

Niedługo pojawią się działy reflektorów i refraktorów, potem newtonów, cassegrainów , klevzowów itp, potem modeli poszczególnych firm, a w astrofotografii każdy aparat będzie miał swoj dział.

A na końcu pojawi się znowu MarcinL i będzie pisał we wszystkich tych działach. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamsz12, specjalnie dla ciebie, bo chyba nie znasz :tego dzialu: astro-forum.org. To jest dzial, ktory sluzy do czytania forum przez stalych userow, ktorzy bywaja chociaz raz w ciagu 2 tyg. System sledzi posty ktore czytasz i dzieki temu mozesz widziec, co czytales, a czego nie.

 

http://www.astro-forum.org/Forum/search.ph...rch_id=newposts

 

Jak widac wszystko w jednym miejscu bez klikania po dzialach! Trudno mi pojac, jak komus moze przeszkadzac, ze np. lornetki sa uporzadkowane w jednym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mnożąc działy chcesz zmusić ludzi do korzystania z forum przynajmniej raz na 2 tygodnie?

 

Wydzielenie osobnego działu ma sens tylko wtedy gdy tematy w nim poruszane nie mają związku z innymi działami jak np. dział "granice nauki" czy coś takiego czyli rozmowy poza astronomią.

Tylko jaki sens ma wydzielenie lornetek z działu sprzęt? Czyżby ten dział był na tyle zalewany postami na temat lornetek, które tak przeszkadzaly teleskpiarzom że trzeba było zrobić osobny dział? Czytam forum niemal codziennie i jakoś nie zauważylem.

Jaki sens ma wydzielanie działów aparatów analogów i cyfrówek głupawek, dslr-ów i dedykowanych astro-cyfrowek? Również nie zauważyłem aby dział "Astrofotografia" był zalewany postami. Sam zaczynam z analogiem, uzywam webcama, ciekaw jestem na co stać dslr-y, ciekaw jestem możliwości astro-cyfrówek i muszę śledzić teraz kilka działów.

Ile osób ma dedykowane astro-cyfrówki - sbig-i czy starlight xpress? Jest sens robić oddzielny dział?

Przez takie rozdrabnianie forum jest mało czytelne, a nie "uporządkowane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamsz12 , chyba nie czytałeś prośby Jesiona aby z uwagami powstrzymać się przez kilka tygodni . Zobaczymy w praktyce jak działa nowe rozwiązanie i wrócimy do rozmowy z wnioskami , również krytycznymi . Forum jest żywe , rozwija się i aby szło w dobrą stronę potrzebne są dobre rady ale w odpowiednim czasie .

 

Ja na razie widzę pozytywne skutki zmian, np: stare posty które przepadły w czasie kiedy były w jednym worku znowu są czytane i komentowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawiało czy to dobry pomysł z rozdrobnieniem.

Jakby przyglšdnšć się, jakie tematy sa najczęœciej poruszane, to jaki sprzęt i fotki. No i oczywiœcie działy techniczne typu Hajdpark. Ja bym powiedział, że to nie "teleskpiarzom" przeszkadza zalew lornetek, ale wyłowienie z zalewu teleskopwych informacji tych perełek o lornetkach może być problemem.

 

Póki, co popieram taki podział. A swojš drogš tak się przyzwyczaiłem do tego systemu œledzenia nieprzeczytanych postów :dobrze: , że bardzo brakuje mi go u naszego astrobrackiego :przytulas: sšsiedniego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie widzę pozytywne skutki zmian, np: stare posty które przepadły w czasie kiedy były w jednym worku znowu są czytane i komentowane .

 

Nadmiar informacji (szum) jest gorszy od braku informacji. Wiele ciekawych watkow ginie w nadmiarze informacji. Jak ktos czyta forum codziennie i do tego wszystko - moze to i nie jest problemem (chyba ze za 5 dni bedzie szukal czegos o lornetce).

 

Dlaczego dzialy astrofoto zostaly podzielone? Ano chociazby po to, aby zaczac promowac tworczosc np. wlascicieli kamer astro. Chcemy pokazac, ze to jest kierunek drogi. Teraz nowy user od razu widzi, co, gdzie, kiedy... Astrofotografia za pomoca webcama i np. dslra tak bardzo sie rozni w technice obrobki, ze spokojnie dla kazdej z nich moze rosnac kompendium wiedzy w postaci osobnego forum.

 

Nie chce bronic tej koncepcji. Zobaczymy za miesiac, ale tak jak powiedzial Piotr, zobaczcie ile tematow ruszylo do przodu, ktore juz wczesniej utonely! Poza tym, Adam - ty patrzysz pod katem tylko swoich upodoban, my musimy niestety szukac tzw. zlotych srodkow. Musimy sie jakby usredniac na wszystkich userow, a przede wszystkim na zawarta na forum informacje. I na tym polega roznica w naszych :punktach widzenia:. Gdybym to forum robil dla siebie i pod swoje upodobania - wszystko pewnie wygladaloby inaczej.

 

Wracajac jeszcze do astrofoto - twierdzisz, ze dla kilku osob nie warto tworzy osobnego forum - ja smiem twierdzic, ze jest dokladnie odwrotnie. Te kilka osob tworzy taka wartosc, ze plakac sie chcialo, kiedy ich dokonania permanentnie znikaly w czelusciach forum. Wole miec kilka postow z duza wartoscia, niz 1000 z marna. Poza tym, z czasem taka reforma spowoduje, ze nastepne osoby skusza sie na AstroCCD i tak oto podnosi nam sie wartosc calej "branzy"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.