Skocz do zawartości

montaz!!!!


jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Fotka jest już prześwietlona przy kwadransie i w miarę nie poruszona :shock: , jak sobie wyobrażasz naświetlanie jej przez godzinę :roll: , będzie jeszcze 4x mocniej prześwietlona a to jest bez sensu, musisz poszukać najpierw odpowiednio ciemnego nieba :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka jest już prześwietlona przy kwadransie i w miarę nie poruszona :shock: , jak sobie wyobrażasz naświetlanie jej przez godzinę :roll: , będzie jeszcze 4x mocniej prześwietlona a to jest bez sensu, musisz poszukać najpierw odpowiednio ciemnego nieba  :salu:

 

Toż przecież napisałem że to są na razie balkonowe testy - trening prowadzenia. Pod ciemne niebo pojadę jak wszystko będzie gralo na tip-top z balkonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest full rozmiar, moje pełne skany sa 4x większe, a zygzaki gwiazd zostaly zamaskowane przez brak ostrośći wystarczy wtedy uprowadzić dany czas bez sporych przesunięć nie zwracająć uwagi na chwilowe niedokladności.

 

TO jest full rozmiar tylko skanowany przeze mnie z odbitki na domowym skanerze. Jak będę miał dobre rezultaty to skanowanie będzie w labie z negatywu i wtedy zobaczysz 4x większe.

 

Hehe, coś się wam skończyly te emotikony: :buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, coś się wam skończyly te emotikony:  :buahaha:

 

Nigdy nie użylem takiego emota a Ty nie zrobiłeś jeszcze ani jednej dobrej fotki, więc spokojnie.

 

 

Wybacz adamsz 12 ale czasami piszesz jak napalony bez pojęcia o prawidłach astro chłopak a czasami jak poważny człowiek, wieku też nie podałeś stąd takie reakcje.

 

Twój montaż przy dobrym ustawieniu a lunetka raczej tu nie wystarczy i konieczna będzie metoda dryfowa spokojnie poprowadzi przyzwoicie 40 min z 800mm ale konieczny będzie jakiś napęd do Dec aby móc korygować niedokładności ustawienia osi polarnej byle nie za często bo wyjdzie rotacja pola. Winietowanie masz straszne a walka z nim nie będzie łatwa, lepiej od razu zastosować 2” wyciąg ale wtedy pewnie objawi się brak płaskiego pola i koma ale to już inna bajka. Skoro stosujesz lunetę prowadzenia to zwiększa znacznie Twoje szanse postaraj się tylko mocować ją bardziej sztywno bo milimetr osunięcia w czasie ekspozycji to krecha na ćwierć klatki. Gdybyś wiedział ile mnie pracy i sztuczek (np. przesłona zamykająca dopływ obrazu do wyciągu) kosztują fotki nigdy byś nie powiedział ze skoro można Optisanem to się da i Soligorem. Tak czy siak powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie emotikony się skończyły? Zakładałeś 4" to jest 2250pixeli w poziomie. pokażesz ostre nie poruszone gwiazdki tła? :wink:

 

Najpierw zrób M31, jest wysoko. na zmniejszonej fotce 640x480 może być pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieku też nie podałeś stąd takie reakcje.

 

A jakie to ma znaczenie? Ja tylko odpowiedziałem swoje zdanie na poglądy w stylu że bez wydania 1500 euro nie ma co zaczynac astrofoto w ognisku głównym jak powtarzają co niektórzy i jeszcze mam nadzieję udowodnić to wkrótce fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie emotikony się skończyły? Zakładałeś 4" to jest 2250pixeli w poziomie. pokażesz ostre nie poruszone gwiazdki tła?  :wink:  

 

Myślę że mogą być trochę poruszone, ale do zaakceptowania.

Na razie temat się wyczerpał, ale jeszcze do tego wrócimy... :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie emotikony się skończyły? Zakładałeś 4" to jest 2250pixeli w poziomie. pokażesz ostre nie poruszone gwiazdki tła?  :wink:  

 

Myślę że mogą być trochę poruszone, ale do zaakceptowania.

Na razie temat się wyczerpał, ale jeszcze do tego wrócimy... :salu:

 

Następny do listy obiecujących w krótce super fotki :mrgreen:

 

Czekam :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Od prawie punktowy do punktowych na tyle aby się nadawaly do pokazania jest długa droga, próbuj i pokaż co wyszło.  :salu:

 

Wcale nie jest to długa droga.

Miałem tego nie pokazywać, ale ponieważ pogoda nie pozwala mi na razie dalej się rozwijać to proszę. To jest zdjęcie z mojej następnej sesji, 9 minut naświetlania oczywiście w ognisku głównym (miało być 15minut ale teleskop zahaczył o ścianę i musiałem przerwać.)

Na zdjęciu Deneb. Pełny kadr.

11_3_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój montaż przy dobrym ustawieniu a lunetka raczej tu nie wystarczy i konieczna będzie metoda dryfowa

 

Montaż na razie ustawiam wyłącznie za pomocą lunetki biegunowej i jak na razie wychodzi mi że muszę zrobić korektę w DEC co ok. 4 minuty. Przy tej ogniskowej korektę można zrobić ręcznie, na powyższym zdjęciu była zrobiona 2 razy. Ciekawe po ilu korektach wyszłaby rotacja pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.