Skocz do zawartości

Tom-cio

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy ta Twoja ONE 6 szumi tak samo jak moja ONE 9 to moje największe i jak na razie jedyne zastrzeżenie do tej serii kamer, no poza tym mechanicznie ( oprócz rozpaczliwie głośnego koła filtrowego) to bardzo mi przypominają SBIGa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna skala i fajne zdjęcie. Gratuluję uporu Tomek!!!

Robiłeś wogóle biasy, darki i flaty?

 

Tak, robiłem pełną kalibrację.

 

Ciekawe czy ta Twoja ONE 6 szumi tak samo jak moja ONE 9 to moje największe i jak na razie jedyne zastrzeżenie do tej serii kamer, no poza tym mechanicznie ( oprócz rozpaczliwie głośnego koła filtrowego) to bardzo mi przypominają SBIGa :)

 

Masz rację, to taka ST-10 w trochę mniejszym pudełku. Zmiana filtrów obudzi niedźwiedzia śpiącego w gawrze w środku zimy - tu się nie popisali. Nie popisali się również ze sterownikami - nigdy nie zadziałało mi za 1 razem. Ale 2krotna instalacja załatwia problem - sprawdzałem kilka razy... Popisali się za to z kompaktową wielkością, małą wagą i patentem do wymiany filtrów w kole bez potrzeby jego rozkręcania :notworthy: Tego SBIGowcy nie wymyślili :no: .

Z szumem ciężko powiedzieć. Jest inny, drobniejszy i b. równy. Bias byłby w zasadzie nie potrzebny, gdyby nie zaświetlenie kolumny przy lewej krawędzi. Na szczęście nie jest duże, bo jakieś 100ADU.

W Atiku 428ex było duuuuuuuuuuuuuuużo lepiej. Mniejszy szum, większa dynamika. Może ze względu na mniejszy czip.

 

Robię całą kalibrację B, D, F: wszystkiego po 36klatek - to prawie 1GB danych kalibracyjnych :fool: Część zostanie na jakiś czas, część trzeba powtarzać. Nie wiem, czy to do końca ma sens, ale nie stosuję ditheringu, więc...? Wychodzi nieźle, no to chyba warto.

Ten czip schłodzony do -15*C produkuje niewiele hotpixeli. Sprawdzę zimą, czy 2x większe schłodzenie da lepszy efekt!? Pewnie nie, więc nadrabiam większą ilością, krótszych klatek. Mała studnia szybko się przelewa i mimo krótkich czasów i tak gwiazdki w środkach są poprzepalane.

Poza tym niebo u mnie jest... takie se... Więc dłuższe czasy powodują naświetlanie tła zamiast obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.