Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - widzę, że napięcie rośnie. :D

 

Ja w tę jedyna pogodną noc testowałem nową miejscówkę - Lotnisko Skarbimierz koło Brzegu. Kiedyś tam mieszkałem i gwiazdy były..... że ho ho!

 

Pojechałem w pełnym rynsztunku, z ptakiem gotowym do lotu, zestawem szkieł i atlasem Takiego.

 

I.. pełna porażka. Niebo było, światła też :Boink:

Jakiś nadgorliwiec oświetlił pasy startowe jakby miał lądować wahadłowiec!!!

 

Z resztą już nie wyląduje. Cała ta iluminacja to przedsiębiorstwo przerobu płyt lotniskowych na gruz - czyli mielenia na drobne. Zejdzie im jeszcze ładnych parę lat zamin przemielą kilkanaście kilometrów pasów startowych.

 

Słowem - ludzie dobrzy, skreślcie to miejsce z waszych baz danych ( jeśli kiedykolwiek tam było). Świateł pełno i widok smutny. Wracamy do epoki kamienia ... mielonego!!!

 

Pocieszyłem się Oryzysem i Izydą - z balkonu

 

czekając na sygnał od TH -pozdrawiam

 

zawsze gotowy

Dari

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki i czasopisma (głównie Uranie, PA), które były własnością PTMA znajdują się obecnie, od jesieni w rękach Koła Studentów Astronomii UWr, w IA na Kopernika.

Wielokrotnie sie zastanawiałam nad tą kopułką na Wzgórzu Partyzantów, ale nikt z wrocławian nie potrafił mi odpowiedzieć dlaczego tam jest; dziękuję zatem za doinformowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem sms :Salut:

O której byłby planowany wyjazd? Bo musze wiedzieć wcześniej, bo sprawa jest troche skomplikowana :szczerbaty: Mieszkam w Opolu więc musiałbym wiedzieć 2 godziny wcześniej minimum, pozatym rano jak sie skończą obserwy będę szedł na zajęcia. Zobacze też jak pogoda w Opolu bo może spróbuje u siebie po obserwować ;-) pozatym mam troche nauki dam znać na forum do 15 co i jak.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś to proponowałbym 19:30-20:00 na BP pod macdonaldem na Karkonoskiej. Na Tąpadłach może nie wiać, więc tam należałoby uderzyć. Ja raczej tak max do godziny 0:00 - 0:30.

 

To nie jest żadna zamknięta grupa. Jesli ktoś chce się zabrać, to bardzo proszę. Dajcie tylko znać, żebyśmy nie pojechali spod BP nie poczekawszy na kogoś. Jak trzeba transport dla kogoś to postaramy się to jakoś zorganizować.

 

Odłóżmy jednak decyzję do 16-17-ej.

 

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie leje deszcz. :angry:

 

A teraz (moment edycji) świeci słońce - widziałem przez moment tęczę. Diablo niestabilna pogoda. Wg ICM jest szansa od 18.00. Jeśli się rozchmurzy, to myślę, że warto by wyjechać wcześniej. Np. o 18.30.

Edytowane przez frebert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Książki i czasopisma (głównie Uranie, PA), które były własnością PTMA znajdują się obecnie, od jesieni w rękach Koła Studentów Astronomii UWr, w IA na Kopernika. "

 

Nie do końca - jedna jest u mnie. Od 15 lat... "Struktura Wszechświata" Narlikara.

Sorry. :mellow:

Edytowane przez rerekumkum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.