Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda się przejaśnia, nów znakomity. Może pojedziemy gdzieś z soboty na niedzielę?

Kronos, żuraw i auto z 3 wolnymi miejscami - to wszystko co mogę "ofiarować"

 

pozdrawiam i czekam na hasło ( na komórkę - bo wyrywam się z sieci :D )

 

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety dzisiaj popołudniem wyjeżdzam, będę na powrót w niedzielę.

:Salut:

 

Mam po Bieszczadach syndrom czarnego nieba. Wracasz stamtąd i wiesz, że niebo nie dorówna tamtemu i nie chce Ci się nawet pakować teleskopu.

 

Życzę Wam wspaniałych obserwacji.

 

!ciemnego nieba!

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety dzisiaj popołudniem wyjeżdzam, będę na powrót w niedzielę.

:Salut:

 

Mam po Bieszczadach syndrom czarnego nieba. Wracasz stamtąd i wiesz, że niebo nie dorówna tamtemu i nie chce Ci się nawet pakować teleskopu.

 

Życzę Wam wspaniałych obserwacji.

 

!ciemnego nieba!

th

Też tak mam po zlotach w Jodłowie.... :Boink::Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Otóż może zaplanowalibyśmy na przyszłą sobotkę jakiś wypadzik? Prognozy są niezłe, ma być cały czas piękna pogoda...

 

Co do naszego łysssego to będzie on 35-37* nad horyzontem. Może uda się to odrobić?

 

W poniedziałek (długi weekend) wyjeżdżam i nie będzie mnie cały tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy we dwóch (z Dari). Pomimo przeciętnych warunków - całkiem nieźle. Krótką relację umieściłem tutaj:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry234791

 

P.S.

Halo teha! - ale się zbiesiłeś po tych Bieszczadach. Znaczy u nas, to już dla Ciebie niebo za jasne? Taak?

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert

 

po Jodłowie tez to miałem...

aleee.... moja checklista wiosenna jest wciąż nieodfajkowana nawet w 50%. W Roztokach zrobiłem tylko kilkanaście gromadek. Bodziec więc mam, a czasu niedużo zostało do przesilenia.

 

!ciemnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba J. prosiłem żebym się odezwał to się odzywam żeby się umówić na jakiś wypad. Teraz będzie księżyc świecił więc raczej szans nie ma :rolleyes:

 

Ale po długim weekendzie powinno już być ok, to można się umówić na wtedy. Jedyny problem dla mnie to transport, bo gdzie byś się chciał wybrać? Rozumiem, że tam gdzie Wrocław zawsze zmierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju podczas nowiu mamy już bardzo krótką noc - od północy do drugiej. W czerwcu - jak zwykle (mieszkamy za blisko koła podbiegunowego), a w lipcu tego roku kompletna klapa (nów jest trochę za szybko, 14-go nie ma nocy). Przyzwoite warunki będą dopiero w sierpniu.

 

Ergo: trzeba na maxa wyeksploatować te dwie godziny w maju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. Można już zacząć coś sensownego od 5 maja i i tak góra do 17.05.

A potem post. Noc astronomiczna wróci do nas sensownie dopiero po 20.07.

WroclawMoon2007.GIF

 

Dla pocieszenia w Roztokach już przez cały nów panuje noc astronomiczna. A to tylko 2* na południe.

 

!ciemnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.