Skocz do zawartości

Mgławica VdB 152 daleko ;)


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... w astrofotografii to mogą być fotki lepsze, albo gorsze, szerokie lub wąskie, czarno-białe, RGB, HST lub co tam komu do głowy przyszło przed matrycę wsadzić, ale oryginalne to one są cholernie rzadko :)

W tym przypadku bez wątpienia mamy do czynienia z dobrą astrofotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze popracował nad tym czerwonym, bo on pewnie jest z Ha? Nienaturalnie wygląda, wiesz Przemek?

 

Czy nienaturalnie ?! pewnie tak a co najmniej tak jak OU4 na tle Sh2-129 bo sygnał w Ha jest równie słaby co OU4. Mi jest się ciężko odnieść do własnej fotki - wiec liczę na sugestie jak by to poprawić - czy chodzi o ciapy czy może o rozmycie ? trzeba było to Ha mocno blurować żeby oddzielić od tła a nie chciałem pędzlem tego odkrywać ;)

 

Z drugiej strony ciekawy ten czerwony - ludzie z lustrzanek go pokazują - to nie wiem co za czary uprawiają albo gdzie ja popełniłem błąd - może to te 300s klatki w L i w kolorze ?!

 

Ciekaw jestem jak to u Ciebie będzie wyglądać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... w astrofotografii to mogą być fotki lepsze, albo gorsze, szerokie lub wąskie, czarno-białe, RGB, HST lub co tam komu do głowy przyszło przed matrycę wsadzić, ale oryginalne to one są cholernie rzadko :)

W tym przypadku bez wątpienia mamy do czynienia z dobrą astrofotką.

 

Dzięki Piotrek, wydrukuje to sobie i ramkę oprawie - będę czytał jak mnie zwątpienie dopadnie - a co ciekawe to tak właśnie było w przypadku tej fotki - wstępne oględziny wskazywały na ładne kilka zmarnowanych godzin :komputer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy tutaj, czy na swojej stronie napisałem kiedyś, że nie znoszę Cefeusza. Ciul potrafi być niewdzięczny. Dużo fajnych obiektów i większość trudna. Ale finalnie skończyło się na tym, że Cefeusz to mój ulubiony obszar. Tam tyle dymków ciemnych, które do mnie gadają. Jeśli kiedyś jeszcze rozstawię sprzęt, to Cefeusz będzie jednym z pierwszych regionów, w które wyceluję, zaraz po odzyskaniu astrofotograficznej sprawności. Na razie emeritus jestem i wszystko zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.