Skocz do zawartości

Okular 13-14mm


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Pawle.

 

Mierz w Denkmeiera D-14 z polem włąsnym 65* , ER -20 mm i znakomita korekcją gwiazd po samą diafragmę Nawet w Dużym Newtonie bez korektora typu Paracor , miałem takowy i jest znakomity , w szeregu zachodnich Recenzji wypada lepiej niż Pentaxy , Ethosy i inne szkiełka z Najwyższej półki , na pewno jest wart zakupu u nas mało znany.

Tak samo jak Denk. D-21 mm.

 

Pozdrawiam Krzysiek.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pawle.

 

Mierz w Denkmeiera D-14 z polem włąsnym 65* , ER -20 mm i znakomita korekcją gwiazd po samą diafragmę Nawet w Dużym Newtonie bez korektora typu Paracor , miałem takowy i jest znakomity , w szeregu zachodnich Recenzji wypada lepiej niż Pentaxy , Ethosy i inne szkiełka z Najwyższej półki , na pewno jest wart zakupu u nas mało znany.

 

Pozdr

Paweł

Tak samo jak Denk. D-21 mm.

 

Pozdrawiam Krzysiek. :)

 

Krzysiek, dzięki ale nie chce mi się mówiąc szczerze kombinować. Wolę sprawdzone już w boju okuary.

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

W tym zakresie ogniskowych niedościgniony dla mnie jest Docter 12.5mm

Mam i używam w refraktorze FS102, sprawdziłem go też w kilku różnych Newtonach, a na spotkaniu astronomicznym w okolicach Tulsy (Oklahoma, USA) niecałe dwa lata temu porównywaliśmy go do Ethosa 13mm w Newtonie 300/1500 i każdy, kto miał okazję spojrzeć mówił, że Docter jest lepszy i takich punktowych gwiazd jeszcze nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.