Skocz do zawartości

Szybka przekąska z M81


Rekomendowane odpowiedzi

M81 w zaledwie 70 minut, czyli szybka sesja w sosie z cirrusów podana. Standardowe dodatki: miejskie LP, brak wyważenia w osi RA (nowy montaż), tani achromat (ostatnia sesja z tym.....czymś...) :D Wybaczcie brak flatów, psuje on totalnie zdjęcie ale bywa że nie chce mi się w środku nocy gapić w biały ekran i robić flatów.
tutaj pokazik mojego LP i cirrusów



A teraz bez owijania w bawełnę, prezentuję miejsce zbrodnii popełnionej przez CEM25P, Skywatcher 80/400 i EOS'a 1200D
http://imgur.com/iKloZmb
(prezentuję JPEG'a, bo TIFF'a w sensownej rozdzielczości wasze oczy by nie wytrzymały, zbyt źle to wygląda)

W zbrodnii (obróbce) pomagał też Jairo Amaral, którego za współudział w tym przestępstwie skazuję na ogromne brawa za w miarę sensowne złożenie tego materiału w coś.


PS w tą miniaturkę klikasz na własną odpowiedzialność, nie odpowiadam za nagłe konwulsje wywołane zaszumionym masakrycznie złym zdjęciem

M81_bode_7.jpg

Edytowane przez karolmasztalerza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż szum (który pewnie można by w pewnym stopniu zredukować) przeszkadzają mi pojechane gwiazdki. Poza tym nie wrzucał bym zdjęcia 1:1 tylko resizował do wymiaru 1500x1000. Efekt wizualny byłby lepszy.

mówiłem: za pełną wersję nie odpowiadam :D

gwiazdki pojechane bo nie wyważyłem (no właśnie, jak wyważyć i zachować idealną pozycję zero, tzw home?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, mnie też ciągle coś nie wychodzi. Resizing to taka moja rada żeby trochę ukryć niedoskonałości.

co do pojechania, jest taki trik chyba żeby nałożyć medianę na gwiazdki wielkości 1pix kilkukrotnie i powinny się trochę zaokrąglić, spróbuję tego jak będę miał chwilę wolnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrzucić tutaj dane jakby ktoś chciał to obrobić?

EDIT: daję dla chętnych to co wysłałem do Jairo, jak ktoś chce to mogę dostrzelić flat bo aparat od sesji wisi cały czas na teleskopie
https://www.dropbox.com/sh/4tl2xvjepj6kncw/AABxw4OZbAzayIIvad5tiFJBa?dl=0

Edytowane przez karolmasztalerza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że flaty to konieczność tak jak i dark czy bias, poczekaj, zaraz wygrzebię coś z biblioteki darków (nie robiłem ich tej nocy, tak jak mówiłem, jestem na tyle leniwy że dopóki nie będę miał obserwatorium i filtra na darki to chyba w życiu ich nie porobię :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z darków wygrzebałem tylko 5szt, nie sugeruj się EXIF'em bo tutaj canon lekko oszalał, data, czas i ISO są źle w EXIF'ie zapewne ponieważ używałem DigiCam Control :P w każdym razie, tu masz 5 pasujących darków
https://www.dropbox.com/sh/st6h7yj3z2817gp/AACAXqkQDFSsk6U4H7EWLAu9a?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o docinki. Skoro piszesz, że wyszukujesz z biblioteki darki to przecież spokojnie możesz je zrobić w wolnej chwili. Dawno temu przez kilka lat tak pracowałem. Notowałem temperaturę sesji i darki robiły się na balkonie np. podczas pochmurnych nocy ... 5 klatek to tak, jakby ich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 klatek pozwoli już wywalić część artefaktów, głównie dead pixele i większe struktury szumu: mój canonik ma takie coś, że środek kadru jest jaśniejszy od rogów i to nie wineta, tylko jakaś parodia szumu, bo ten sam wzorek pojawia się na każdej fotce niezależnie od obiektywu/teleskopu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 klatek pozwoli już wywalić część artefaktów, głównie dead pixele i większe struktury szumu: mój canonik ma takie coś, że środek kadru jest jaśniejszy od rogów i to nie wineta, tylko jakaś parodia szumu, bo ten sam wzorek pojawia się na każdej fotce niezależnie od obiektywu/teleskopu :P

5 darków nie pozwoli na nic... nawet na obróbkę materiału i to co piszesz, to w skrócie - nieprawda. 5 darków doda Ci szum do zdjęcia a nie usunie (zresztą to co są większe struktury szumu?)

 

Już lepiej sobie je odpuść i stakuj bez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSS nie poradzi sobie z taka sieczka!

ja wybralem do zlozenia jedynie takich samych 20szt. z czego 20% poszlo ałt, czas 2:58min

 

do astrofoto trzeba podchodzic powoli i z uwaga.

ja na Twoim miejscu juz od teraz staralbym sie wszystko poukladac i dzialac wg wypracowanych schematow. posiadanie obserwatorium jedynie ulatwi Ci dzialanie.

 

dss.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.