Skocz do zawartości

Fajne planetarium na palma


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku używam program "Planetarium" działający na platformie palm OS. Spokojnie mogę wszystkim posiadaczom palmtopa polecić go gdyż moim zdaniem jest to jeden z najlepszych programów na palma. Program jest shareware i wymaga rejestracji, ale nie jest to drogo. Można o nim poczytać i ściągnąć go ze stronki http://www.aho.ch/pilotplanets/. Program pozwala na sterowanie typowymi teleskopami. Ma też fajną funkcję rozbudowy bazy danych według własnego uznania. Można umieszczać nowe obiekty i uzupełniać dane obiektów będących już w bazie. W moim przypadku rejestracja przebiegła bezproblemowo.

Wysłałem autorowi kasę zwykłym listem (priorytet) na jego adres domowy w Szwajcarii i

za trzy dni otrzymałem mailem klucz. Autorem jest Andreas Hofer i chętnie odpowiada na każdego maila. E-mail do niego: aho@aho.ch

pozdrawiam, astrodziadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to może potrenować na ekranie PC-ta. Potrzebny jest do tego emulator palma. Mogę posłać na priva plik emulatora palma IIIxe. Takiego palmtopa można kupić na allegro już za 200 zł. Ja mam takiego i spokojnie działa na nim wiele programów astro. Zaletą tego w porównaniu do laptopa są małe wymiary oraz pewność pracy. Nie zdarzyło mi się ani razu aby palm zawiódł pomimo tego, że ściekała z niego woda, czy pojawiał się szron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam gdzies w szufladzie nieuzywanego palma Vx, moze sie do czegos przyda. Jest tam demo? Jezeli tak to zaraz sobie znajde.

 

A sorry - to przeciez shareware :)

 

PS. A czy ekran palma nie ma za malej rozdzielczosci do naszych potrzeb? Czy da sie tym programem szukac obiektow M, czy NGC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego sobie nie wyobrażam. Mój palm zamocowany jest w obrotowym piórniku na tubusie obok szukacza, pod nosem. Patrz mój pierwszy post. To grzech aby coś tak przydatnego gniło w szufladzie. W programie "Planetarium" jest około 1000 DS-ów. Muszę jednak przyznać, że było sporo błędów, które usunąłem sprawdziwszy każdego z osobna (można poprawiać). Ponadto wprowadziłem ok. 200 obiektów nowych korzystając z danych z sieci. Jest wszystko to co można zobaczyc na czarnym wiejskim niebie teleskopem 350 mm, a może nawet więcej. Niestety kosztowało to sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to jest.... tyle że nie mam palma lecz Compaq Aero 1550 (Windows CE)

Akumulator od tego Compaqa mi pada i - z niewiadomych powodów - próba dostosowania takiego samego typu akumulatorka od komórki - poprzez dołączenie oryginalnej płytki stykowej (z jakąś mikrutką eleltroniczką) NIE DALO REZULTATU. Może możecie coś doradzić?

 

Próbowałem jeden program astronomiczny ale w dostępnej rozdzielczości wydawał mi się nieużyteczny, może ktoś używa czegoś godnego polecenia pod CE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.