Skocz do zawartości

Darki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Takie szybkie pytanko:)

Narobiłem sobie 50 darków 30- sekundowych.

Potem zacząłem robić lighty na tym samym czasie (czyli 30s) ale jak podejrzałem jedno ze zdjęć zauważyłem, że gwiazdki są ładne okrągłe i postanowiłem zwiększyć czas lightów na 60 sekund.

 

Pytanko brzmi:

Czy te darki 30 sekundowe nadają się do do tych moich lightów 60 sekundowych? Czy mogę z nich złożyć masterdarka i on da rade z tymi minutowymi klatkami light?? 

 

Mam nadzieję, że nie zamotalem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _Spirit_ napisał:

Dark musi mieć taki sam czas jak light. Chodzi o szum jaki generuje klatka. Jest inny zależnie od długości naświetlania + inne np. ampglow.

 

7 minut temu, Tayson napisał:

Czas darka = czas lighta. 

 

Niby maxim coś dałby radę, ale nie warto się męczyć. Tak krótkich to nie problem ponownie dorobić. 

Dzięki Panowie.

Dobra to posiedzę troszkę dłużej  i dorobię tych darków.

 

A jeszcze jedno pytanko.

Ile tych darków tak minimum trzeba dorobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czasami  z lenistwa zdarzy się użyć darków 600sek do 900sek lightów. W efekcie mam parę hot pixeli, ale u Ciebie dochodzi ampglow , więc taki manewr raczej nie przejdzie.

Potestuj, a poznasz swoją kamerkę tak że nie będzie miała przed Tobą tajemnic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nowok76 napisał:

Mnie czasami  z lenistwa zdarzy się użyć darków 600sek do 900sek lightów. W efekcie mam parę hot pixeli, ale u Ciebie dochodzi ampglow , więc taki manewr raczej nie przejdzie.

Potestuj, a poznasz swoją kamerkę tak że nie będzie miała przed Tobą tajemnic :-)

Dorobilem wczoraj 30 darkow po 60s. 

Chyba powinno wystarczyc.

A moja kamerka to eos 1000d ;)

Tych biasow to nie wiem ile uzyc....

Planune tyle ile m mam lightow czyli 90.

 Wieczorkiem pokaze co z tego wyszlo - czyli super zestaw newton 150/750 eq3-2 z prowadzeniem, eos1000d i filtr uhc;)

Obiekt to poraz kolejny m57:) tak na szeroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Dorobilem wczoraj 30 darkow po 60s. 

Chyba powinno wystarczyc.

A moja kamerka to eos 1000d ;)

Tych biasow to nie wiem ile uzyc....

Planune tyle ile m mam lightow czyli 90.

 Wieczorkiem pokaze co z tego wyszlo - czyli super zestaw newton 150/750 eq3-2 z prowadzeniem, eos1000d i filtr uhc;)

Obiekt to poraz kolejny m57:) tak na szeroko.

Nie miałeś czasem ASI 1600 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.