Skocz do zawartości

M45 z rozpaczy ;)


DaVe

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj obudzilem sie ok godziny 20 Wyglądam przez okno a tam jest "nieprawdopodobnie" czyste niebo (po 2 miesiącach całkowitego braku nieba wystarczy że było cokolwiek widać ;) Szybko spakowalem graty do plecaka i pojechałem do Piotra nie czekajac odpowiedzi na gg czy moge wpaść z wizytą czy nie :rr:.

 

Wyprosiłem do testu ED i strzelilismy z Piotrem plejadki

300d+80ed

13x60-110 sek Iso 800

plejady1.jpg

 

Obrobiłem dzis ale przed chwilą sie okazało ze mam rozkalibrowany monitor. Wiec nie wiem jak to u Was wyjdzie . Za jasno za ciemno ?

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały materiał zdjęciowy Dawida mam na dysku i też próbowałem obróbki . Nie mam Canona a tym samym doświadczeń z wielkimi plikami . Astroart się dwa razy zbiesił przy składaniu a i 2Gigowy procek stękał przy otwieraniu tych RAW-ów. Wyszły mi mgiełki przy gwiazdkach ale tak ładnie jak Dave nie umiałem ich rozmazać . Tu trzeba znać dobrze Photoshopa . Tym bardziej należy docenić jego już duże umiejętności w obróbce , ładnie wyszły Plejadki z Wrocka .

 

To "zrobiliśmy" znaczy że ja udostępniłem sprzęt i kawałek nieba pod domem a potem łaziłem z rękami w kieszeniach. Dave się wyginał na czworakach pod refraktorem z Canonem i walczył z fotkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny efekt ale czyżby 300D był bardziej czuły na daleki fiolet niż Piotrowa kamerka CCD bo te fioletowe obwódki wokół gwiazd poza mgławicą nie są za piękne jak na obiektyw klasy APO :roll:

 

Ps. A obiektyw przy tych fotkach wam czasem nie zaparował, to dały by podobny efekt końcowy rozproszenia barwy filetowej i niebieskiej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie podmieniłem bo nowa wersja jakoś bardziej mi sie podobała .

 

 

To "zrobiliśmy" znaczy że ja udostępniłem sprzęt i kawałek nieba pod domem a potem łaziłem z rękami w kieszeniach. Dave się wyginał na czworakach pod refraktorem z Canonem i walczył z fotkami

 

Piotr liczy sie ze wynik powstał wspólnym wysiłkiem .W tym czasie kamerka by sie nie marnowała .

 

 

Ładny efekt ale czyżby 300D był bardziej czuły na daleki fiolet niż Piotrowa kamerka CCD bo te fioletowe obwódki wokół gwiazd poza mgławicą nie są za piękne jak na obiektyw klasy APO :roll:

 

Ps. A obiektyw przy tych fotkach wam czasem nie zaparował, to dały by podobny efekt końcowy rozproszenia barwy filetowej i niebieskiej :roll:

 

 

Obiektyw nie zaparował (jedynie w pewnym momęcie wpadł do niego suchy listek i już na zagadce bedzie gwiazda z X dyfrakcyjnym :rr: ) a i matryca też wporzo. Po prostu prezentowany wynik jest składany jako BRGB. To spowodowało ten rozlew niebieskiego ( można to usunąć ) Wiem ze teraz kolory sa zakłamane ale dzieki temu udalo sie wydobyć co nieco mgławicy a to mi chodziło. Obróbka jest tu dość mocna bo materialu nie bylo za wiele ( w sumie 15 min) a z centrum osiedla ciężko wyciągnąć ładny detal .

 

 

Pozdr

Dave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, już doczytałem że taki efekt dała za agresywna obróbka DaVe z wyciąganiem błękitu na maksa :salu:

Podmieniona fotka jest już lepsza ale nadal wali tym "azurem" po gałach, brak jej trochę naturalności :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.