Skocz do zawartości

Upgrade 150/750


BlackPitchPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

zamierzam dokupić trochę sprzętu do mojego zestawu aby móc robić fotki zdalnie będąc daleko od domu. Obecnie posiadam podstawowy zestaw czyli eq6 i na tym siedzi 150/750 nie mam do niego focusera więc myślę że to będzie obowiązkowa pozycja na liście(nie wiem czy wymieniać wyciąg na jakiś inny jeśli będę chciał korzystać z Cmos lub CCD). Cannon 700D zbierał fotony jak się patrzy ale myślę nad kamerką i z racji braku czasu chyba skłaniam się ku kolorowej ( nie muszę zbierać dla każdego koloru a efekty są podobne ). Proszę doświadczonych kolegów o pomoc co jeszcze muszę dokupić aby sprzęt działał sobie w astro szopce a ja pijąc kakao mógł napawać oczy pięknymi fotkami. 

 

ps.

Eq jest obsługiwane przez miniPC i w sumie to by załatwiało sprawę komunikacji z astroszopką, aha kamera do guide to gpcam v2 kolorowa zamontowana w lunecie 50/210 nie wiem czy nie powinienem zmienić lunety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz:

- oczywiście korektor komy

- focuser - zbiegiem okoliczności akurat sprzedaję:

- sprzęgło do podłączenia silnika do ośki focusera oraz mocowanie samego silnika do wyciągu

- standardowy wyciąg powinien udźwignąć lekkiego canona, z Dream Focuserem (on jest bardzo precyzyjny) powinieneś móc ustawić ostrość - jeśli jednak będzie się ślizgał / giął, to proponuję Baader Diamond Steeltrack - miałem go w tej tubie, działa rewelacyjnie (tylko trzeba trochę popracować nad przymocowaniem go, bo on jest dedykowany do tub od 8" wzwyż)

- laptop do sterowania setupem do obserwatorium (albo mikro komputer - koledzy opisywali swoje doświadczenia na forum)

- router który zapewni Ci bezprzewodowe połączenie z kompem sterującym setupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć korektor komy mam Mark 3. Zainteresuje się twoja ofertą dziki, a co do focusera to właśnie się zastanawiam nad zmianą Cannona na CMOS i tu też się zastanawiam co wybrać. Finansowo tez nie chcę przesadzać mimo iż będę rozkładał zakupy w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maro21 napisał:

jeżeli chodzi o cmos-owe OSC , to mam asi1600 mcc , dość kompromisowe rozwiązanie pod względem parametrów jak i ceny .

Widziałem twoje fotografie i są super sam chciałbym robić podobne fotki. A kamerkę kupowałeś w grupowej akcji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej że nie jestem zdecydowany na konkretny zestaw. Z jednej strony i chciałbym bezstresowo robić fotografie a z drugiej strony wiem że wiążą się z tym koszty. W pewnym momencie myślałem czy nie sprzedać całego sprzętu i po prostu wykupić iteleskop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Canona i lekkiej kamerki kolorowej prawie na pewno wyciąg SW da radę. Osobiście brałbym ASI 071, no ale to ciut drożej :) 1600 też da radę, tylko skala już będzie raczej przy górnej granicy możliwości montażu.

Do DreamFocusera powinienem mieć od ręki mocowanie pod ten wyciąg. Tylko albo musisz dać znać do końca tygodnia, albo na początku września, bo za tydzień będę już myślał tylko o wyprawie na zaćmienie (jakby teraz było inaczej...) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie sterowania samym eq6 obecnie steruję na zrobionym przez siebie module BT i o dziwo czasem śmiga. No właśnie chodzi o to słowo czasem mam windows 10  (miniPC od modecom) czasem prowadzi działa i nie ma problemu ale w większej ilości przypadków mam ogromny problem ponieważ eqmod zacina się i trzeba restartować eqmod i przerywać sesję. Czy może inni posiadacze sw eq6  wypowiedzą się czy mieli podobne przypadki na BT ( wykonany według schematu od  EQmod) czy może kupić kabel i po  prostu sterować przez kabel ? (o dziwo kabel również wykonałem według schematu ale nie działa w ogóle nie mam pojęcia czemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.