Skocz do zawartości

MEADE w Astrokraku!!!


Piotr C.

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat unijnego cla, a raczej jego braku tez chopacy nie wiedza zbyt wiele... No chyba ze ciagna to z jakichs kolonii Niemieckich, z RPA moze...

Albowiem: Od 1 maja 2004 r. zniesiona zostaje granica celno-podatkowa pomiędzy Polską  

a państwami Unii Europejskiej

Mam nadzieje ze bardzo Wam pomoglem... i ze faktycznie zaczniecie pisac wreszcie o tym o czym macie pojecie i nie mydlic oczu, oraz czynic sztucznego zamieszania.

P.S. W cene pojedynczego teleskopu wliczacie podatek nalezny ZUS'owi od jednego pracownika, czy tez od wszystkich, bo ta druga opcja bardziej mi sie kalkuluje.

 

Błagam, może jednak kalkulacja ceny nie będzie przedmiotem dyskusji NA TYM FORUM?

Andee - słyszałeś o kosztach stałych, kosztach zmiennych, marżach handlowych itp...? Bo to co piszesz to jakbyś prowadził interes na jeden telep rocznie...

Poprostu napisz: MOIM ZDANIEM TEN SPRZĘT JEST ZA DROGI i niewielu w Polsce kupi to po tej cenie.

Reszta to bicie piany, niestety agresywne. :evil:

 

Przewcież nikt nie broni samemu sobie ściągnąć coś z Europy a jeszcze lepiej z Ameryki.

Tak to już jest niestety. Nawet gdyby jakaś firma rozdawała za darmo teleskopy, to i tak znaleźliby się niezadowoleni, (albo po prostu tacy, którym psuje to interes) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek Obrazek

 

Jak ktos szuka tych szukaczy 8x50 to niech da znac tu na forum.

Sam bede sobie sciagal wiec mozna kilka sztuk kupic - wyjdzie grosze...  :D  

 

pozdrawiam,

piotr

Nie chciałbym być zbytnio uperdliwy, ale rozumiem że za sprowadzony i odsprzedany sprzęt zapłacą oczywiście panowie wszystkie te opłaty, o których tak ochoczo wspominaliście w poprzednich postach. Byłoby mi przykro, gdyby się okazało że w temacie dotyczącym naszej firmy, ktoś namawia do przemytu. Po za tym stawiałoby wasze posty i co za tym idzie intencje w nieco innym świetle. Ale co ja gadam, na pewno tak nie jest, przemytnicy są przecież na innym forum.

 

Kabaret... Chyba Ci sie kolego Piotrze w glowie poprzestawialo, Tobie jest przykro i obrazasz ludzi nazywajac ich przemytnikami, mnie jest przykro jak czytam bzdury ktore wypisujesz...

 

Ja sie pisze na ten szukacz, z checia zaplace VAT, CŁO i transport... z tego co sobie ostatnio liczylem wychodza po 120zl (transakcja calkowicie legalna, wszystkie oplaty uiszczone), tylko ze nie doliczalem haraczu z ZUS'u... ale moze nie wyjda po 499zl. Mialem go i tak zamowic ale skoro bedzie zamawiana wieksza ilosc to po co ja sie mam nadwrezac...

 

P.S. Piotrze, prowadzisz moze jakies prywatne sledztwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam, może jednak kalkulacja ceny nie będzie przedmiotem dyskusji NA TYM FORUM?

Andee - słyszałeś o kosztach stałych, kosztach zmiennych, marżach handlowych itp...? Bo to co piszesz to jakbyś prowadził interes na jeden telep rocznie...

 

Nie to nie ja tak pisze tylko Piotr, i jak sadze jest na to nastawiony... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w tym wątku tajemnicze osoby mające na koncie 3-4 posty na forum a wypowiadają się jako znawcy arkanów importu i sprzedaży . Może byście się przedstawili ? Zawsze miło wiedzieć z kim się rozmawia .

 

Czesc Piotr,

1. na forum bywam sporadycznie, Nazwa sbss2004 to poniekad znana nazwa - ale nie w astro.

2. tylko koniecznosc rejestracji przy checi odpisania, zmusila mnie rejestracji, stad minimum info w profilu.

3. Umknelo Ci cos Piotrze :D Przedstawiam sie w kazdym poscie. Tak! Ja powaznie mam na imie Piotr. Tak! jestem z Warszawy. Tak! Mezczyzna.

5. na forum jestem tylko(!!!) pod jednym loginem(...)

4. import... dziekuje jakos sobie radze! Pomagam tez znajomym coby nie placil za meadea 300% ceny.

5. sprzedaz... Nie! astro to moje hobby!

 

BTW: kurde.. to juz bedzie 4 albo 5 post :lol:

 

pozdrawiam

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek Obrazek

 

Jak ktos szuka tych szukaczy 8x50 to niech da znac tu na forum.

Sam bede sobie sciagal wiec mozna kilka sztuk kupic - wyjdzie grosze...  :D  

 

pozdrawiam,

piotr

Nie chciałbym być zbytnio uperdliwy, ale rozumiem że za sprowadzony i odsprzedany sprzęt zapłacą oczywiście panowie wszystkie te opłaty, o których tak ochoczo wspominaliście w poprzednich postach. Byłoby mi przykro, gdyby się okazało że w temacie dotyczącym naszej firmy, ktoś namawia do przemytu. Po za tym stawiałoby wasze posty i co za tym idzie intencje w nieco innym świetle. Ale co ja gadam, na pewno tak nie jest, przemytnicy są przecież na innym forum.

 

Kabaret... Chyba Ci sie kolego Piotrze w glowie poprzestawialo, Tobie jest przykro i obrazasz ludzi nazywajac ich przemytnikami, mnie jest przykro jak czytam bzdury ktore wypisujesz...

 

Ja sie pisze na ten szukacz, z checia zaplace VAT, CŁO i transport... z tego co sobie ostatnio liczylem wychodza po 120zl (transakcja calkowicie legalna, wszystkie oplaty uiszczone), tylko ze nie doliczalem haraczu z ZUS'u... ale moze nie wyjda po 499zl. Mialem go i tak zamowic ale skoro bedzie zamawiana wieksza ilosc to po co ja sie mam nadwrezac...

 

P.S. Piotrze, prowadzisz moze jakies prywatne sledztwo?

A dlaczegoż to drogi kolego akurat ty poczułeś się obrażony??? Czy ja kogoś wymieniam z imienia i nazwiska??? Ale cieszę się, że ten temat cię tak bardzo przejął…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Nie chciałbym być zbytnio uperdliwy, ale rozumiem że za sprowadzony i odsprzedany sprzęt zapłacą oczywiście panowie wszystkie te opłaty, o których tak ochoczo wspominaliście w poprzednich postach. Byłoby mi przykro, gdyby się okazało że w temacie dotyczącym naszej firmy, ktoś namawia do przemytu. Po za tym stawiałoby wasze posty i co za tym idzie intencje w nieco innym świetle. Ale co ja gadam, na pewno tak nie jest, przemytnicy są przecież na innym forum.

 

Wyluzuj Piotrze C. Zanim napiszesz ponownie cos rownie glupiego to sie zastanow. Nie jestes u swojej rodzinki na obiedzie zeby obrazac kogokolwiek. A ja nie jestem Twoim kumplem.

 

Obniz swoja marze, a wyjdzie Ci rozsadna cena meade'a. Wtedy pogadamy. Piszesz o upierdoliwosci tylko dlatego ze brakuje Ci merytorycznych argumentow na obrone oferty A.

Co do "...przemytnicy są przecież na innym forum." to pozostawiam do przemyslenia...

 

Zacznij pisac na poziomie i do rzeczy. To ze jestem w dziale A to znaczy ze nie moge pisac o firmie nie tylko dobrze? I nie odpowiadaj!

 

pozdrawiam,

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Nie chciałbym być zbytnio uperdliwy, ale rozumiem że za sprowadzony i odsprzedany sprzęt zapłacą oczywiście panowie wszystkie te opłaty, o których tak ochoczo wspominaliście w poprzednich postach. Byłoby mi przykro, gdyby się okazało że w temacie dotyczącym naszej firmy, ktoś namawia do przemytu. Po za tym stawiałoby wasze posty i co za tym idzie intencje w nieco innym świetle. Ale co ja gadam, na pewno tak nie jest, przemytnicy są przecież na innym forum.

 

Wyluzuj Piotrze C. Zanim napiszesz ponownie cos rownie glupiego to sie zastanow. Nie jestes u swojej rodzinki na obiedzie zeby obrazac kogokolwiek. A ja nie jestem Twoim kumplem.

 

Obniz swoja marze, a wyjdzie Ci rozsadna cena meade'a. Wtedy pogadamy. Piszesz o upierdoliwosci tylko dlatego ze brakuje Ci merytorycznych argumentow na obrone oferty A.

Co do "...przemytnicy są przecież na innym forum." to pozostawiam do przemyslenia...

Dzięki za tak mądre i wspaniałe rady. Intencje niektórych tu piszących są aż nadto czytelne i z mojej strony nie muszę już wiele dodawać.

 

Zacznij pisac na poziomie i do rzeczy. To ze jestem w dziale A to znaczy ze nie moge pisac o firmie nie tylko dobrze? I nie odpowiadaj!

 

pozdrawiam,

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w tym wątku tajemnicze osoby mające na koncie 3-4 posty na forum a wypowiadają się jako znawcy arkanów importu i sprzedaży . Może byście się przedstawili ? Zawsze miło wiedzieć z kim się rozmawia .

 

Czesc Piotr,

1. na forum bywam sporadycznie, Nazwa sbss2004 to poniekad znana nazwa - ale nie w astro.

2. tylko koniecznosc rejestracji przy checi odpisania, zmusila mnie rejestracji, stad minimum info w profilu.

3. Umknelo Ci cos Piotrze :D Przedstawiam sie w kazdym poscie. Tak! Ja powaznie mam na imie Piotr. Tak! jestem z Warszawy. Tak! Mezczyzna.

5. na forum jestem tylko(!!!) pod jednym loginem(...)

4. import... dziekuje jakos sobie radze! Pomagam tez znajomym coby nie placil za meadea 300% ceny.

5. sprzedaz... Nie! astro to moje hobby!

 

BTW: kurde.. to juz bedzie 4 albo 5 post :lol:

 

pozdrawiam

piotr

 

Cześć Piotr :salu:

A więc przy innej okazji pogadamy jak Piotr z Piotrem . Może poproszę Cię kiedyś o wyrób ze Świętej Barbary np : 11000 . Wiesz o co chodzi . Czegoś takiego nie mógłbym kupić w Europie bo była by to istna masakra .

 

Jednak nie podcinajcie na wejściu skrzydeł firmie która próbuje wprowadzić na rynek "masówkę " średniej jakości . Konstruktywna krytyka różni się subtelnie od krytyki totalnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejal bo obrazasz cale, ponoc "bratnie" a4u... gratuluje! Ja osobiscie absolutnie nie czuje sie urazony, czy tez obrazony.

Dobrze wiedzieć o czym mówisz, bo chyba nie wymieniłem żadnej nazwy.

 

A tak w ogóle to rozumiem, że kwestia rozwoju naszej firmy tak leży ci na sercu, że zamiast np. sączyć sobie piwko przed telewizorem siedzisz tu od rana i dzielisz się z pozostałymi forumowiczami swoją radością i cennymi uwagami. Naprawdę czujemy się zaszczyceni, chyba nie zasługujemy aż na takie zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownalem. I tylko przez grzecznosc nie podalem przykladow. LX200GPS 8" za 15 tys? Zerknij sobie ile kosztuje normalnie! 7 tys i to od reki! Ja Ci sciagne za 12 tys i jeszcze zarobie 2 moze 3 tys.

 

http://www.dalekohledy.cz/katalog.asp?idk=2

 

chciałbym posłuchć jak opieprzacie Matouska za to, że ma LX200GPS 8" za 123200Kć czyli 17800zł??? w astrokraku jest taniej ale cotam można przecież pojeździć na kimś.

 

ps. Piotrze C. więcej dyplomacji tobie niewolno odpowiadac na takie zaczepki. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownalem. I tylko przez grzecznosc nie podalem przykladow. LX200GPS 8" za 15 tys? Zerknij sobie ile kosztuje normalnie! 7 tys i to od reki! Ja Ci sciagne za 12 tys i jeszcze zarobie 2 moze 3 tys.

 

http://www.dalekohledy.cz/katalog.asp?idk=2

 

chciałbym posłuchć jak opieprzacie Matouska za to, że ma LX200GPS 8" za 123200Kć czyli 17800zł??? w astrokraku jest taniej ale cotam można przecież pojeździć na kimś.

 

ps. Piotrze C. więcej dyplomacji tobie niewolno odpowiadac na takie zaczepki. :roll:

Ja też wolałbym odpowiadać na konstruktywne pytania, ale jest coś przyjemnego w obnażaniu czyjejś głupoty, choć niektórzy skutecznie robią to sami za siebie. Obiecuję się poprawić, choć pokusa jest czasem wielka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj Piotrze C. Zanim napiszesz ponownie cos rownie glupiego to sie zastanow. Nie jestes u swojej rodzinki na obiedzie zeby obrazac kogokolwiek. A ja nie jestem Twoim kumplem.

Oceniam wiek piszącego na jakieś 11-13 lat. No góra 14. Trafiłem? Więcej pokory kolego, bo to, że masz 5 postów nie znaczy, że możesz obrażać kogokolwiek, nie mając żadnej wiedzy na temat marketingu i cen wyrobów Meade w pozostałych krajach np. Czechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem się nie odzywać w ogóle, ale już mnie trochę denerwuje to bezsensowna dyskusja. Wiem, że firma A. nie jest ideałem (idealnej firmy po prostu nie ma), ale to nie powód żeby przy każdej okazji i każdym temacie "bić" w nich. Zwłaszcza, że większość zarzutów z tego wątku jest bezpodstawna. Na samym początku Piotr C stwierdził, że ceny są takie jak dyktuje producent i tyle i na tym się powinna skończyć dyskusja, przynajmniej w tym temacie, ale nie, bo zawsze znajdzie się jeden czy drugi, który zacznie bezsensowne porównania w stylu, bo ja taniej sobie przywiozę itp., itd. To są po prostu jakieś nieporozumienia, jeżeli ktoś nadal porównuje ceny np. w USA i u nas to darujcie, ale nie jest to poważna osoba. Pomijając już to wystarczy zaglądnąć do Niemców i sprawdzić ceny wtedy okaże się, że nie ma mowy o jakiś wielkich różnicach.

Chciałbym jeszcze jedno zauważyć żadna firma nie jest instytucją charytatywną i z założenia musi zarabiać. Trudno, więc winić kogokolwiek, że chce zarobić, a to czy ceny ma niskie czy za wysokie to już rynek zweryfikuje. Akurat w tym przypadku po analizie cen z Czech i Niemiec można swobodnie powiedzieć, że A. nie zarabia specjalnie więcej niż inni sprzedający w Europie ten sprzęt, a jak kogoś na niego nie stać to nikt nie zmusza do kupowania. Napisałem się więcej niż miałem, ale co tam i tak śledząc oba fora od jakiegoś czasu dochodzę do wniosku, że dla niektórych osób, co by firma AstroKrak nie zrobiła to i tak będzie źle.

I na tym może byśmy ucięli tę paskudną dyskusję, wiem, że nie ja ją zaczynałem, ale proponuje skończcie ten temat i może coś ciekawego popisać.

sbss2004 może jakąś solidną recenzję sprzętu, albo coś w tym stylu??

 

A, że na forum aktywny jestem od niedawna i na zlotach nie bywałem(mam nadzieję to zmienić), nikt nie kojarzy Mohikanina z konkretną osobą to się dodatkowo przedstawię - Paweł Kurtyka, żeby nie było wątpliwości. Samo Paweł to by chyba nic nie mówiło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac obiektywnym, to ta dyskusja jest naprawde komiczna. Branie pod uwage ceny w usa jest co najmniej dziwne. W ten sposob prosze zaatakowac sklepy odziezowe, elektroniczne, motoryzacyjne, etc. Wszystko w europie jest znacznie drozsze. Tak jest, tak bylo i tak bedzie. Czy ktos sie tu dopiero dzisiaj obudzil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj Piotrze C. Zanim napiszesz ponownie cos rownie glupiego to sie zastanow. Nie jestes u swojej rodzinki na obiedzie zeby obrazac kogokolwiek. A ja nie jestem Twoim kumplem.  

 

Obniz swoja marze, a wyjdzie Ci rozsadna cena meade'a. Wtedy pogadamy. Piszesz o upierdoliwosci tylko dlatego ze brakuje Ci merytorycznych argumentow na obrone oferty A.

Co do "...przemytnicy są przecież na innym forum." to pozostawiam do przemyslenia...

 

Zacznij pisac na poziomie i do rzeczy. To ze jestem w dziale A to znaczy ze nie moge pisac o firmie nie tylko dobrze? I nie odpowiadaj!

 

pozdrawiam,

piotr

Co za .... obraża innych szkoda :evil: :evil: słów :noughty: Co to za forumowicz :Cry::Cry: :twisted: P.S. Skąd wiesz ze 300 % ceny ( patrz posty wcześniej) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotr

A więc przy innej okazji pogadamy jak Piotr z Piotrem . Może poproszę Cię kiedyś o wyrób ze Świętej Barbary np : 11000 . Wiesz o co chodzi . Czegoś takiego nie mógłbym kupić w Europie bo była by to istna masakra .  

 

Jednak nie podcinajcie na wejściu skrzydeł firmie która próbuje wprowadzić na rynek "masówkę " średniej jakości . Konstruktywna krytyka różni się subtelnie od krytyki totalnej .

 

witaj,

niestety nie kumam :-( Musisz wyjasnic o czym myslisz. Oczywiscie ze jak bede mogl to pomoge.

 

Co do podcinania cen to nie tak. Ja doskonale rozumiem chec sprzedawania markowego sprzetu przez rodzimego sprzedawce (andee chyba czesciowo wyjasnil cel). Niestety jak widze tak potwornie wysokie przebitki cenowe to nie moge kolo tego przejsc bez slowa. 5 minut temu odpisalem do goscia u ktorego kupilem pilota 497 - jakby Janusz dowiedzial sie za ile to by mnie zagadal o sciagniecie 10-20 sztuk :wink:

 

Astronomia jest niestety drogim hobby. I tu jest rola forum - mamy pomagac cieszyc sie obsweracjami. I nie odbierajcie tych slow jako deklaracji rycerza krzyzowego - nie zbawiam swiata! Ja po porstu pamietam siebie jeszcze rok temu - nie zawsze sie ma tyle kasy ile chcialoby sie miec.

 

pozdrawiam,

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam wiek piszącego na jakieś 11-13 lat. No góra 14. Trafiłem? Więcej pokory kolego, bo to, że masz 5 postów nie znaczy, że możesz obrażać kogokolwiek, nie mając żadnej wiedzy na temat marketingu i cen wyrobów Meade w pozostałych krajach np. Czechach.

 

Oczywiscie.

Jesli Twoim zdaniem liczba postow do czegokolwiek zobowiazuje to ja Ci wspolczuje. Prosilbym Cie jeszcze o napisanie kogo i jakimi slowami obrazam.

BTW: Dzieki za rade! Zwlaszcza za ta o cenach wyrobu Meade'a.

 

pozdrawiam,

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sbss2004, Zastanawia mnie czemu nie dyskutujesz np. o cenach Tałów ,Vixena i Celestrona. :salu:

Przecież ich ceny w Europie i w Polsce także są o kilkadziesiąt (kilkaset)% wyższe niż w USA :salu:

ps.Pod jakim nikiem występujesz na innych forach ( jeśli oczywiście tam piszesz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sbss2004, Zastanawia mnie czemu nie dyskutujesz np. o cenach Tałów ,Vixena i Celestrona. :salu:  

Przecież ich ceny w Europie i w Polsce także są o kilkadziesiąt (kilkaset)% wyższe niż w USA :salu:  

ps.Pod jakim nikiem występujesz na innych forach ( jeśli oczywiście tam piszesz?)

 

czesc,

Powod jest bardzo prosty - i wydawalo mi sie ze to mozna bylo wywnioskowac z postow.

Ja sam mam teleskopy MEADE'a. Sam sie w nie uzbroilem i sam mam ochote na wiekszego meadea. Oczywiscie przed zakupem bardzo uwaznie i dluuuugo ogladalem ceny rynkowe (a to oznacza ze byly juz z czyjas marza!) wiec niejako to tlumaczy zainteresowanie wlasnie ta firma w rozmowach typy: "Meade w PL". Ktos wczesniej slysznie zauwazyl ze meatde to sprzed dla mas. Jego jakosc nie powala ale za to jest bardziej dostepny - nawet te wyzsze modele.

 

Aaaa i jeszcze jedno: interesowalem sie cenami TALa w USA i w UK. I to co napisales sie zgadza. Ceny w tych krajach nie sa zachecajace.

 

pozdrawiam,

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.