Skocz do zawartości

GPE i SkyView Pro


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownikiem GPE od długiego czasu jest Waldek i jak patrzę na jago galerię to widzę, że na tym montażu robi zdjęcia do 60 sekund z zawieszonym Takahashi FS-128/1040, oraz do 30 sekund z Mewlonem 210/2450, przy czym z tym sprzętem przekracza podaną tutaj nośność 7kg. Teraz należałoby powiesić na SkyView jakiś np. refraktor z ogniskową powyżej 1 metra i zobaczyć jak sobie poradzi.

Montaż waldkowy miałem okazję oglądać wielokrotnie i moim zdaniem jest to bardzo dobry montaż pod mniejsze sprzęty oraz pod wizuala. Również jest bardzo fajny, jeśli ktoś musi jeździć poza miasto gdyż jest w miarę mały i lekki. Moim zdaniem wart swojej ceny. SkyView jeszcze nie widziałem i sam jestem bardzo ciekaw jak wypadałby taka konfrontacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmow przeprowadzonych z McArtim wynika ze Orion Sky View Pro do astrofoto sie nie nadaje, chyba ze do ksiezyca i planet...

Gadka szmatka ale gdzie wyniki tych testów czyli fotki z dobrze ustawionym biegunem bo jeśli ich nie ma to jest to tylko następna paskudna plota siana przez forumowskich defetystów :shock:

Czy może Kolega zmierzył za McArtiego PE tego montażu i może nas jełopów tutaj łaskawie uświadomić w tej kwestii, poprosimy o fotografię testową lub wykres zdjęty z guidera kamerki CCD a potem podyskutujemy jak to wygląda jak będzie o czym bo na razie nie mamy podstaw do jakiejkolwiek dyskusji merytorycznej czyli niskim pobudkom piszącego mówimy kategorycznie i publicznie NIE :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jednak coś można wyciągnąć ze SkyView Pro, a na pewno z ogniskowymi poniżej 1m. Przecież to montaż pokrewny do np. EQ5 a na nim można już powalczyć. Przykładowo również w ostatnim weekend koledzy byli w Kamieniu i widzę kilka ładnych zdjęć zrobionych na podobnym montażu Meade LXD-500b

(fotki pod linkiem na astro4u.net)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmow przeprowadzonych z McArtim wynika ze Orion Sky View Pro do astrofoto sie nie nadaje, chyba ze do ksiezyca i planet...

Gadka szmatka ale gdzie wyniki tych testów czyli fotki z dobrze ustawionym biegunem bo jeśli ich nie ma to jest to tylko następna paskudna plota siana przez forumowskich defetystów :shock:

Czy może Kolega zmierzył za McArtiego PE tego montażu i może nas jełopów tutaj łaskawie uświadomić w tej kwestii, poprosimy o fotografię testową lub wykres zdjęty z guidera kamerki CCD a potem podyskutujemy jak to wygląda jak będzie o czym bo na razie nie mamy podstaw do jakiejkolwiek dyskusji merytorycznej czyli niskim pobudkom piszącego mówimy kategorycznie i publicznie NIE :roll:

 

Ja wiem ze jako sprzedawca tych montazy nic innego napisac nie mozesz (bo taka prosta (zeby nie napisac inaczej) masz nature), moze wiec sam wzialbys sie za ich testy i sprawdzil co faktycznie potrafia bo jak do tej pory buczysz tu i owdzie o podobienstwach tego montazu do EQ-5. Do roboty, udowodnij to zamiast bic jak zwykle piane... Ja napisalem to czego sie dowiedzialem od McArtiego (bo zareczam ze pytalem go o to, odpowiedz brzmiala raczej sie nie nadaje, efektywne prowadzenie ponizej 30s, dla ogniskowej < 1m, o to pytalem bo sam mam sprzet o ogniskowej < 1m), moze sam j...... zmierzyl bys ten PE jako sprzedawca tego sprzetu (i podobno fachowiec) i nie wycieral sobie geby innymi. W ilu tam siedzicie Towarzysze, a moze masz juz rozdwojenie jazni wystepujac na forum w liczbie mnogiej? O twoich pobudkach nie bede wspominac bo wiekszosc osob dobrze wie o co chodzi...

 

SVP wypada slabiej w wiekszosci testow od EQ-5, chociaz sa i takie ktore mowia o zblizonych wynikach. Vixen to inna bajka i nawet podstawowy GP-E bije na glowe oba te montaze (EQ-5 i SVP) z PE w okolicach 12-15 arcsec, za okolo 30$ mozna tuningowac GP-E i zejsc z PE do poziomu 8-10 arcsec. Co do testow to sa ogolniedostepne w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsz zrobię to w odpowiedniej wolnej chwili a nie na Twoje widzimisie czy muchy w nosie Kolego a po drugie nic merytorycznego jak zwykle nie wniosłeś swoim postem poza cytowaneim mojego :lol: więc ponownie dziekuję koledze za uwagę i bez odbioru do czasu podania faktów obserwacyjnych jak PE czy wyniki astrofoto i nie zaśmiecaj dalej wątku :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsz zrobię to w odpowiedniej wolnej chwili a nie na Twoje widzimisie czy muchy w nosie Kolego a po drugie nic merytorycznego jak zwykle nie wniosłeś swoim postem poza cytowaneim mojego :lol:  więc ponownie dziekuję koledze za uwagę i bez odbioru do czasu podania faktów obserwacyjnych jak PE czy wyniki astrofoto i nie zaśmiecaj dalej wątku  :salu:

 

To wolne forum a ja pisze o faktach i nie ty bedziesz mnie pouczal co mam pisac... Jezeli nie ufasz temu co ja pisze twoja sprawa, zrobisz testy, przekonasz mnie co do ich poprawnosci, wtedy bedziemy mogli porozmawiac. Jak narazie smieceniem watku zajmujesz sie wlasnie ty, jakies merytoryczne stwierdzenia z twojej strony? Zwykly z ciebie ignorant, nawet nie potrafisz zadbac o to by miec pod reka podstawowe testy sprzetu ktory oferujesz. Glosny i grozny natomiast jestes zawsze w obronie wlasnego koryta. Wiesz czemu dzwon glosny, bo wewnatrz jest pusty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześnie pisałem bez odbioru Kolego, dowidzenia bo nie mamy o czym rozmawiać :salu:

 

Z ust mi to wyjales, ale to przeciez wynika rowniez z mojego poprzedniego posta. Bedziesz mial wiarygodne testy sprzetu ktory oferujesz, bedziemy mogli porozmawiac, aktualnie wszelkie twoje wypowiedzi na temat oferowanego przez ciebie SVP to czcze gadanie. Prawda Januszku? :lol:

 

P.S. Czy jestes na tyle smieszny ze nawet nie majac nic ciekawego do powiedzenia zawsze musisz miec ostatnie zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze zero informacji na temat przydatnosci do astrofoto, sadze ze autor recenzji nie chcial poprostu jej zasmiecac informacjami ktore sa oczywiste... To solidny montaz pod niewielkie teleskopy (typowo wizualny), jak sam autor przyznaje irytujacy podczas ustawiania na gwiazde polarna. Ameryki rowniez nie odkryto opisujac jego najwieksze zalety, a sa to sztywnosc oraz cena. Cena jest atrakcyjna bo w USA za te pieniadze raczej niczego lepszego sie nie kupi (Vixen jest tam duuuuzo drozszy), GP-E kosztuje w Polsce okolo 100zl drozej (oba montaze bez napedow, z tym ze Vixen dodaje w standardzie podswietlana lunetke polarna, odpowiednik jej dla SVP kosztuje 210zl). Roznica w nosnosci podawanej przez producenta wynika jak sadze z typowej dla Orionopodobnych producentow przesady (co Janusz niejednokrotnie podkreslal opisujac montaze Skywatchera i innych producentow), podawana wartosc jest to waga teleskopu do obserwacji wizualnej. Zarowno SVP, EQ-5 jak i CG-5 to klony Vixen GP-E... Recze ze Vixen GP-E bije je dokladnoscia prowadzenia na glowe, po drobnej modyfikacji (wymiana podkladek oraz stozkow ciernych z polimerowych na teflonowe) mamy montaz niemalze dorownujacy dokladnoscia prowadzenia wzorcowemu dla niedrogich montazy Vixen GP-DX (10kg nosnosci dla astrofoto), zmianie nie ulega jedynie nosnosc rozsadnie okreslana przez producenta na poziomie 7kg.

 

Jak sadze to co napisalem jest na tyle obiektywne ze pomimo szczerych checi zaden sprzedawca juz sie nie przyczepi.

 

P.S. Czy ktos zauwazyl fakt ze niektorzy smieja sie i krytycznie oceniaja sprzet niektorych producentow, az do momentu w ktorym zaczynaja nim handlowac (niekoniecznie chodzi tu o Oriona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale śmieszny i zabawny jesteś jak gaworzące trzy po trzy dziecko :lol::lol::lol:

To co napisałeś jest właśnie tendencyjne i nie poparte własnymi testami czy obserwacjami w przeciwieństwie do obiektywnej recenzji autora z Clodynight, więcej coś merytorycznie powiedzieć chcesz mój młody adwersarzu czy już wystarczająco się skompromitowałeś w swojej naiwnej dziecięcej i pokrętnej logice :roll: :lol::lol::lol:

Wybacz szczerość ale zdecydowanie bardziej uwierzę użytkownikowi tego sprzętu nawet zza oceanu niż etatowemu, forumowskiemu w dodatku anonimowemu jak wszyscy tchórze i defetyści oponentowi który nie miał z nim do czynienia w realnym świecie :roll:

 

Ps. Ande, chłopcze :shock: zejdź na Ziemię bo bujasz wysoko w obłokach swojej dziecięcej wyobraźni a im wyżej się wznosisz tym boleśniejszy będzie twój upadek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale śmieszny i zabawny jesteś jak gaworzące trzy po trzy dziecko :lol:  :lol:  :lol:  

To co napisałeś jest właśnie tendencyjne i nie poparte własnymi testami czy obserwacjami w przeciwieństwie do obiektywnej recenzji autora z Clodynight, więcej coś merytorycznie powiedzieć chcesz mój młody adwersarzu czy już wystarczająco się skompromitowałeś w swojej naiwnej dziecięcej i pokrętnej logice :roll:  :lol:  :lol:  :lol:  

Wybacz szczerość ale zdecydowanie bardziej uwierzę użytkownikowi tego sprzętu nawet zza oceanu niż etatowemu, forumowskiemu w dodatku anonimowemu jak wszyscy tchórze i defetyści oponentowi który nie miał z nim do czynienia w realnym świecie :roll:  

 

Ps. Ande, chłopcze :shock:  zejdź na Ziemię bo bujasz wysoko w obłokach swojej dziecięcej wyobraźni a im wyżej się wznosisz tym boleśniejszy będzie twój upadek :wink:

 

Coz, pozostaje mi radosnie zasmiac ci sie prosto w :Pig:... :lol::lol::lol:

 

Gdzie sa twoje testy, brak jakichkolwiek argumentow przeciw temu co napisalem moze zakonczyc sie jedynie w powyzszy sposob, czyli bezpodstawnym atakiem na moja osobe...

To typowe dla ciebie ale na mnie juz zupelnie nie dziala, milej zabawy i udanych (oby) testow, bede na nie czekac...

 

P.S. Po co ci moje dane personalne skoro nawet nie potrafisz poprawnie napisac mojego nicka... Jezeli bedziesz chcial podac mnie do sadu (czym to groziles juz pewnym osobom na sasiednim forum) mozesz miec problemy z wypelnieniem pozwu, jezeli do tego dojdzie z checia je podam, albo pomoge w wypelnieniu dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że to tylko potrafisz to wiemy już od dawna zamiast przedstawić czy zacytować rzeczowe argumenty, spójrz najpierw w lustro i zrób to co planujesz :Pig:... :lol::lol::lol: , znajdziesz wiernego i pilnego słuchacza na długie jesienne wieczory, życzę miłej zabawy :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że to tylko potrafisz to wiemy już od dawna zamiast przedstawić czy zacytować rzeczowe argumenty, spójrz najpierw w lustro i zrób to co planujesz  :Pig:... :lol:  :lol:  :lol: , znajdziesz wiernego i pilnego słuchacza na długie jesienne wieczory, życzę miłej zabawy  :salu:

 

Twoja niewiedza na temat montazy Vixena, czy tez oferowanego przez ciebie Oriona jak sadze jest podstawa cynicznych wypowiedzi. Nie bede tu przytaczac odpowiednich linkow. Masz dostep do internetu, masz dostep do montazy Oriona, potestuj, poczytaj troche... pogadamy jak bedziesz wiedzial o czym pisze.

 

P.S. Znowu sie klonujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Janusz powiedz jeszcze raz jak zrobić ten wzorek na ccd do oceny PE.  :roll:

Wreszcie konkrety i możemy porozmawiać na poziomie o meritum sprawy 8)

Ustaw montaż na oko z 5* od Bieguna i zrób 20minutową nie korygowaną ręcznie ekspozycję w ognisku głównym Maka na 100ASA z przysłoną około 8 jakichś nie zajasnych gwiazdek byle nie za nisko nad horyzontem :roll:

Dryft bieguna da nam rozwinięcie skali czasowej wykresu a PE objawi się jako amplituda i częstotliwość w tak prosty sposób powstałego wykresu :salu:

Zanotuj tylko co fociłeś bo parametry wykresu określimy ze skali odległości kątowej gwiazd na tej fotce :lol:

Na czas testu dla pewności opuść balkon aby drgania jego wylewki nie dodały się do składowych PE 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.