Skocz do zawartości

M33


xBA

Rekomendowane odpowiedzi

Galaktyka trójkąta.
Fotony łapane z dalszym kuzynem i kolegą. Nasz sprzęt:
newton 150/750
EQ3-2 z napędem
canon EOS 750D
Jest to stack z 52 klatek po 30s ISO 6400 (!)
plus 30 darków.
Ogólnie jest tragedia, dużo klatek (chyba koło połowy) musiałem wyrzucić bo były dużo ciemniejsze a było to spowodowane chyba tym, że zaparowało lusterko wtórne. Nad obróbką nie ma się z tym co starać.
Mamy zamiar w tym tygodniu jeszcze dopalić materiału i może co z tego bedzie ;)tragedia.thumb.jpg.2259b71c22b26dced532f1f0c5fe15bc.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tayson napisał:

Ogólnie gwiazdki sa jajka, a to oznacza że 30s to za dużo na ta tube+eq3-2.

Być może to wina też niedokładnego ustawienia na biegun bo nie mam do tego cierpliwości ale EQ3-2 pewnie jeszcze coś do tego dorzuca. ;)
A mam takie pytanie bo darki powinny być robione w tej samej temperaturze co lighty to jak się powinno łączyć te wszystkie klatki z kilku sesji żeby było ok? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xBA napisał:

...ustawienia na biegun bo nie mam do tego cierpliwości...

oj! nawet sie do tego nie przyznawaj :)

 

 

jak jednej nocy matryce bedziesz mial +15C, a kolejnej +30C, bedzie to spora roznica. dla poczatkujacych dla DSLR +-3C nie martwilbym sie.

tak na czuja obstawiam, ze powyzej 150szt L nie ma sensu robic.

dakrow zalozmy 40szt.

L 30s*150 = 1h 15min

D 30s*40 = 20min

noc jest dluga wiec na taki material spokojnie wystarczy Ci jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tayson napisał:

oj! nawet sie do tego nie przyznawaj :)

no niestety ustawiam na oko (i poprawiam metodą prób i błędów) więc raz jest lepiej raz gorzej

 

12 minut temu, Tayson napisał:

noc jest dluga wiec na taki material spokojnie wystarczy Ci jedna.

Czyli lepiej ten materiał co już mam wyrzucić i zebrać z jednej nocy?
Około pół godziny materiału już jest i szkoda go nie dodawać ;) a zaoszczędzony czas na obserwacji można by przeznaczyć np. na poszukiwania planetoidy florence

Edytowane przez xBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, xBA napisał:

Czyli lepiej ten materiał co już mam wyrzucić i zebrać z jednej nocy?

Około pół godziny materiału już jest i szkoda go nie dodawać ;) a zaoszczędzony czas na obserwacji można by przeznaczyć np. na poszukiwania planetoidy florence

 

14 minut temu, Tayson napisał:

noc jest dluga wiec na taki material spokojnie wystarczy Ci jedna.

w sumie to najlepiej przetostowac samemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypinaj się tak do tych darków. Przypnij się do lepszego ustawienia na biegun i zebrania sporo materiału, bo odrzut bez guidingu będziesz miał spory - wybierz najlepsze klatki i zestackuj.

 

Zostaw ten materiał, ale przejrzyj go i wybierz najlepsze klatki, dopal 2x tyle co masz i dopiero złóż i obrób.

Kalibracja nie zając, nie ucieknie :-) Na razie zbierz dobry materiał i zacznij obrabiać. Darki to nie jest lekarstwo na całe zło astrofotografii :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pav1007 napisał:

Nie przypinaj się tak do tych darków. Przypnij się do lepszego ustawienia na biegun i zebrania sporo materiału, bo odrzut bez guidingu będziesz miał spory - wybierz najlepsze klatki i zestackuj.

 

Zostaw ten materiał, ale przejrzyj go i wybierz najlepsze klatki, dopal 2x tyle co masz i dopiero złóż i obrób.

Kalibracja nie zając, nie ucieknie :-) Na razie zbierz dobry materiał i zacznij obrabiać. Darki to nie jest lekarstwo na całe zło astrofotografii :-)

Dobra to dzisiaj w nocy drugie podejście. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, xBA napisał:

no niestety ustawiam na oko (i poprawiam metodą prób i błędów) więc raz jest lepiej raz gorzej

Na biegun nie ustawisz na oko. Przeczytaj co Pav1007 napisał -to bardzo ważne.

Jak nie masz lunetki biegunowej to zastosuj metodę dryfu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2017 o 22:44, Tayson napisał:

Może odrosnik z jakieś karimaty pomoże na parujace LW. 

Faktycznie trzeba było go zrobić bo większość klatek poszła na marne bo ciemniejsze. :( Na następną sesje obowiązkowo trzeba coś wymyślić.
Teraz się w deepskystacker się robi, zobaczymy czy co z tego bedzie. Nie przewiduje rewelacji bo do programu wrzuciłem 89 klatek (90% najlepszych ustawione w dss) z obu sesji + 70 darków (30+40)

Edytowane przez xBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.