Jump to content

Trzesienie ziemi - Zakopane!!!!!


Hans
 Share

Recommended Posts

Trzęsienie ziemi na Podhalu!

 

Wieczorem na Podhalu odczuwalny był spory wstrząs, prawdopodobnie tektoniczny. Wstrząs miał siłę 3,6 stopnia w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się w Czarnym Dunajcu.

 

 

Wieczorem na Podhalu odczuwalny był spory wstrząs, prawdopodobnie tektoniczny. Wstrząs miał siłę 3,6 stopnia w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się w Czarnym Dunajcu.

 

Wstrząsy były odczuwalne w powiatach tatrzańskim, nowotarskim, na sądecczyźnie i na niektórych osiedlach Krakowa. okien.

 

Informacje od mieszkańców o wstrząsie, który nastąpił ok. godz. 18.20, napłynęły niemal natychmiast do miejscowej straży pożarnej, policji oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Małopolskiego - poinformowały te służby.

 

Słuchacze Radia Kraków donoszą, że kilkusekundowe wstrząsy czuć było w Nowym Targu, w Krakowie oraz na południu regionu - na Podhalu. Przesuwały się meble, kwiatki spadały z okien. Nie ma doniesień o żadnych poważniejszych szkodach. W kilku miejscach mieszkańcy wystraszeni powychodzili z domów.

 

Poprzednie trzęsienie ziemi w Małopolsce w 1994 roku miało siłę 5 stopni w skali Richtera.

 

 

Wiadomość z onetu.

Link to comment
Share on other sites

Ufffffffffffffff/ Jestem i żyję.

Dzięki za pamięć :Beer:

Akurat coś majstrowałem przy remoncie i wychodziłem na drugie piętro pensjonatu gdy nagle coś pierdyknęło przez około 4 sekundy., na początku myślałem że spadło 100 ton śniegu z dachu albo wybuchła kotłownia ( przed sekundą dokładałem węgla)ale po wyjściu na taras (tzw. obserwacyjny) zobaczyłam przerażonych sąsiadów i przekonałem się że to było trzęsienie.

Na chwię zapanowała mała euforia że pierwszy raz przeżyliśmy trzęsienie ziemi ( i tu pozdrowienia dla chłopków z Pomorza :mrgreen: - trzęsący wszystkich krajów łączcie się :mrgreen: ) a potem sprawdzanie czy wszystko jest na miejscu.

Na szczęście powstały tylko małe pęknięcia ścian koło kominów a wszystkie elementy konstrukcyjne budynku są na miejscu.

A poza tym to było naprawdę ekscytujące ,chyba jestem zboczony i wyprowadzę się do Japonii. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jak było w Olsztynie jakis cza temu, to czułem. Akurat w domu siedziałem wtedy. Kawa albo inny płyn :wink: extra przenosi drgania ziemi. Lustro w szklance pokazuje dobrze nasilenia drgań i spadki. Fakt jeszcze troche tak potrzęsie, to tu, to tam to zacznę myslec, że Polska zamiania się powoli w amerykańskie Los Angeles :)

Link to comment
Share on other sites

Mogę powiedzieć jak trzęsienia ziemi odczuwam u siebie na Śląsu . Słychać łomot jakby towarowego pociągu , wkoło się zatelepie , tak za bardzo nie wiadomo co się dzieje. traci się orientację swego położenia . I tyle . Trwa to krótko ale wydaje się że znacznie dłuzej .Przy mniejszym to tylko kieliszki i szklanki zabrzęczą i trochę czuć drgania .

Link to comment
Share on other sites

Eeeee... tam o czym wy mówicie. Ja to mam kilka razy dziennie :lol: serio..... Wystarczy, że ciężarówka albo autobus przetoczy się pobliską drogą i efekty specjalne jak przy prawdziwym trzęsieniu ziemi. Płyny tańczą w szklankach... wszystko skrzypi i trzęsie sie. Jako, że mam dźwiękoszczelne okna i nie słychać silników to przy każdej takiej okazji nabieram postronnych :wink: że to trzęsienie ziemi było albo wybuch jądrowy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

To było odczuwalne nawet w Krakowie akurat mój 6 letni syn siedział na fotelu dentystycznym na corocznym przeglądzie i zwróciłem uwagę na kiwajacy sie przez kilka sekund kosz na śmieci stojący obok na nierównej fałdzie na podłodze, myślałem że to od powiewu wentylatora ślinociągu, myślę sobie nie ma co ładny ma "power" to bydle że z metra koszem miącha :shock:

Stomatolog zażartował że to pewnie znowu trzęsienie ziemi bo okno zadzwoniło w ramie, wracamy do domu oglądamy dziennik a tu wiadomość że właśnie znowu się trzęsło na południu i to przed godziną :shock:

 

Czy ktoś wie gdzie było obecne epicentrum wstrząsu :?: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.