Skocz do zawartości

Czy ktos aluminiowal lustro u Pana Jerzego Gomuły na PW


bolo2

Rekomendowane odpowiedzi

Takie uszkodzenie (rysa, niewielki odprysk), NIE WPLYWA na jakosc obserwacji. Podobnie jak niewielkie zabrudzenia. To zadziwiające, ale tak wlasnie jest... :)

 

pogodnego nieba i nastroju

Hmmm... może dopiszę, że niewielkie skażenie i uszkodzenie lustra nie wpływa w sposób zauważalny na jakość obrazu. Bo jakoś tam wpływać musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... może dopiszę, że niewielkie skażenie i uszkodzenie lustra nie wpływa w sposób zauważalny na jakość obrazu. Bo jakoś tam wpływać musi.

 

Trochę poszukałem i proszę! Oto link do strony Pana Wilanda z opisem wplywu rys na sprawność lustra..

 

(na końcu strony)

 

http://www.astrojawil.pl/jazz_polerowanie.htm

 

Oczywiscie, ze praw fizyki nie oszukamy, ale nie warto drzeć szat z powody byle ryski czy paproka...

 

pogodnego nieba i nastroju

 

ps. jak dobrze, że to tak działa w Newtonach... :) :)

pss. sumas, w poscie poniżej ma oczywiscie racje!

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w przypadku odprysku, radziłbym jednak zamalować to miejsce na czarno,

żeby taki odprysk niepotrzebnie nie rozświetlał wnętrza tubusa

 

a promil koniecznie, napisz jak wygląda taki nowy "metalic" na lustrze

bo zdaje się Pan Jerzy będzie miał zaraz sporo klientów :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minał dokładnie tydzień ,kiedy wysłałem do napylenia u Pana Gomuły moje "wysłużone" lustro główne.Zapakowałem je wg instrukcji JUM'a i wysłałem priorytetem grzecznie prosząc pania w okienku poczty ,aby mozliwie jak najmniej rzucali paczka podczas transtortu.

Dziś żona odebrala paczkę, lustro zabezpieczone wg wspomnianej instrukcji Jum'a dojechało do mnie szczęsliwie :banan::helo::szczerbaty: .

Pierwsze wrażenie niesamowite,jakosc wykonania dopiero wyjdzie podczas oberwacji ,ale kilka rzeczy wzróciło moja uwagę:

-boki lustra miałem wymalowane na czarno,teraz sa czystej jak łza(gołe szkło),podstawa tak samo.

-co do odblasku warstwy przed i po napyleniu,nie ma nawet co porównywać :szczerbaty:

-karteczka z informacją od Pana Gomuły dotycząca stanu powierzchni mojego lustra(bardzo dobrze wyszlifowana B) ),warstwa Al i utwardzajaca ,bardzo dobrze nałożona.

-instrukcja jak konserwowac lustro(tem byl poruszana na AF,bez zmian).

Narazie podaje moje spostrzeżenia,od wyslania lustra do czasu ponownego napylenia.

Kontak z Panem Gomula bezproblemowy :Salut: Jest to konkretna osoba!

Reszta wyjdzie w praniu ,ale ja jestem dobrej mysli.

Jak narazie POLECAM Pana Gomułę :Beer:

P.S zbig również otrzymal dzis lustro,może tez podzieli się wrażeniami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz mozna powiedziec. Napylone, utwardzone i tyle :D . Patrzac pod swiatlo nie przebija - to dobrze. W sumie jestem zadowolony, choc rysy na moim lustrze nie spodobaly sie fachowcowi . Ale jakby polerowac rysujacym polerem to kazdemu rysy wyjda. Znacznie pozniej astrodziadek powiedzial czemu tak rysowalo . Kiedys byla rozprowadzana partia rozu polerskiego - barwnik i nie nadawal sie do polerowania bo mial w sobie wtracenia co rysowaly nie oddzielajace sie podczas dekantowania :Boink:

Ps. Szkoda tylko, ze max 42 cm lustra da sie tam napylic. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zachęcony tym wątkiem wysłałem lustro od mojego Newtona do Pana Jerzego. Lustro ma 270 mm, właśnie wróciło i z przyjemnością potwierdzam, to co pisali inni. Szybki, konkrenty kontakt, przyzwoite pieniądze (ca. 90-100 zł), świetne wykonanie (na oko), bezpieczna przesyłka. Nie mogę się już doczekać odpowiednich warunków na niebie by przetestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.