Skocz do zawartości

Czy ktos aluminiowal lustro u Pana Jerzego Gomuły na PW


bolo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Dzwonilem do ww Pana i powiedzial ze mozna poaluminiowac lustro wraz z utwardzeniem tlenkiem krzemu .

 

Czy ktos juz tam aluminiowal , bo cena jest konkurencyjna .

Za lustro o srednicy 20cm okolo 50zl.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hmm... proszę, proszę, jaki mały ten świat :) Pan Gomuła to mój znajomy z pracy :D

Rzeczywiście napyla lustra, w dodatku nie tylko aluminium, ale i srebrem, oczywiście warstwy utwardzające też. Robi to bardzo dokładnie i starannie, wiem, bo kilka razy do roku napylam u niego różne elementy do stanowisk pomiarowych. Płytki półprzepuszczalne też robi, a jak dłużej pomęczyć, to i warstwę antyrefleksyjną może wyczarować :) Polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ponowię temat.

Dzwoniłem wczoraj do pana Gomuły ,lecz nie udało mi się go zastać.

Z tego co wyczytałem na forum ,Pan Gomula bierze 50zł na napylenie,to jest dla mnie zrozumiałe oczywiscie ,lecz zastanawia mnie czy jest szansa ,ze również utwardza?

Moze ktoś z was ostatnio napylał u tego pana i wie cos wiecej na ten temat.

Proszę o info :Salut::Beer:

P.S Do A.K tez napisałem ,lecz narazie nie mam odpowiedzi ,co i jak i jaka cena za tą przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 zł!!! Takie były ówczesne koszty napylenia z utwardzeniem. Dziś są wyższe z powodu inflacji. Trzeba jeszcze brać pod uwagę niewielkie koszty wysyłki oraz odpowiednie zapakowanie lustra. Najlepiej zapakować je w odpowiednich rozmiarów plastikowe podstawki pod doniczki. Lustro powinno opierać się krawędzią o stożkową ściankę podstawki, tak by jego wypolerowana powierzchnia robocza nie dotykała dna podstawki(trzeba tam umieścić warstwę waty lub ligniny). Drugą podstawka zamykamy lustro , wypełniajac wolną przestrzeń jakimś miekkim tworzywem. Brzegi podstawek oklejamy taśmą samoprzylepną i całość pakujemy do wyściełanego pudełka, które powinno mieć tak dopasowane rozmiary, żeby lustro nie przemieszczało się wewnątrz. Pudełko najlepiej wykonać samemu z odpowiednio grubej i sztywnej tektury. Na poczcie zastrzegamy sobie nalepkę ostrożnie, po to, żeby pracownicy tej szacownej instytucji nie rzucali naszą cenną własnością jak paczką gazet. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej korzystać z firmy kurierskiej nie wiele droższe a większa pewność, że będzie jednak należycie traktowana paczuszka. Choć do poczty nie mam nic kiedyś handlowałem przez neta i w sumie wysłałem ponad tysiąc przesyłek tylko kilka mi zaginęło, więc nie jest tak z nią źle, choć to, co sprzedawałem zazwyczaj ciężko było by popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozmawialem z Panem Jerzym Gomułą w sprawie napylenie lustra.

Za napylenie utwardzenie 200mm bierze 50zł + koszta przesyłki~ 70zł.

Jutro jak dobrze pujdzie wysyłam je do Pana Gomuły.

Może ktoś mnie oswiecic jak zabezpieczyc lustro 2 spodkami od doniczek?(jak to sie fachowo robi ) :D:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, trzeba kupić (za grosze) dwie podstawki pod doniczkę o takiej średnicy, która pozwoli zmieścić lustro oparte brzegiem (fazą) w połowie wnętrza podstawki (patrz rysunek) tak, żeby jego wypolerowana strona nie stykała się z dnem (była zawieszona mniej-więcej w połowie głębokości podstawki). Druga, identyczna podstawka pozwoli zamknąć lustro w szczelnej osłonie. Całośc, po oklejeniu brzegów taśmą, należy zabezpieczyć przed wstrząsami styropanem i umieścić we wnętrzu dopasowanego, i solidnie zamkniętego, tekturowego pudełka. Powodzenia.

PACZKA_OPTIC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy każde lustro można napylić mam lustro 150 z U-bota z 2 ręki i zauważyłem że jest w 1 miejscu uszkodzone(ma niewielki odprysk. :angry:

Czy takie lustro można jeszcze reanimować poprzez napylenie

 

Takie uszkodzenie (rysa, niewielki odprysk), NIE WPLYWA na jakosc obserwacji. Podobnie jak niewielkie zabrudzenia. To zadziwiające, ale tak wlasnie jest... :)

 

pogodnego nieba i nastroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promil, to będą chyba już ostatnie "U-pomruki" Twojego telepa, co?

Zgadza się:D

saywiehu ma racje -ostała się ino tuba i montaż,który w jakims stopniu juz jest zmodernizowany ,a jak jaskółki donosza w planach bedzie nowy montaż,ale do tego jeszcze długa droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.