Skocz do zawartości

M100, m99,m98, problem z kolorem


TomekDw

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie robiłem zdjęć, no i w końcu znalazłem czas, więc zrobiłem wczoraj - 5h materiału w klatkach 2 min (wiem, że to mało ),  Canon 450D , TS65q, niestety nie umiem okiełznać guidingu więc dłuższe klatki nie wchodzą w grę.  Nie umiem także poradzić sobie z kolorem, próbowałem wiele razy wcześniej z excalibratorem ale to też nic nie dawało - zdjęcia były całe niebieskie po jego użyciu. Nie wiem, czy to ja nie potrafię czy materiał zły. Wrzucam tutaj stacka , może ktoś sobie poradzi lepiej. https://drive.google.com/open?id=1lchYiDO7glQ0Zypy-0Mq3Gjwnoso4NEA

A może te galaktyki takie są- niebieskie. Ale znalazłem podobny kadr i tutaj według mnie są lepsze kolory https://www.astrobin.com/full/287262/0/color222_22.jpg.72f82f4cc805384c1f40ed2fbf159685.jpg

Dodam, że najlepiej wyszło jak stretchowałem w pixinsight LE, i nie dzieliłem zdjęcia na L i RGB , to wtedy choć jedna galaktyka wyszła na żółto.

 

PS. Ma ktoś może propozycje co fotografować dziś- canon 450D mod, TS65q, lub Canon 600D

 

Edit: chyba na początku dałem stacka do końskiego łba 

 

Edytowane przez TomekDw
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, TomekDw napisał:

Dawno nie robiłem zdjęć, no i w końcu znalazłem czas, więc zrobiłem wczoraj - 5h materiału w klatkach 2 min (wiem, że to mało ),  Canon 450D , TS65q, niestety nie umiem okiełznać guidingu więc dłuższe klatki nie wchodzą w grę.  Nie umiem także poradzić sobie z kolorem, próbowałem wiele razy wcześniej z excalibratorem ale to też nic nie dawało - zdjęcia były całe niebieskie po jego użyciu. Nie wiem, czy to ja nie potrafię czy materiał zły. Wrzucam tutaj stacka , może ktoś sobie poradzi lepiej. https://drive.google.com/open?id=1upDj678LpFA8_xcvm6GyfIymdtKPEfZs

A może te galaktyki takie są- niebieskie. Ale znalazłem podobny kadr i tutaj według mnie są lepsze kolory https://www.astrobin.com/full/287262/0/color222_22.jpg.72f82f4cc805384c1f40ed2fbf159685.jpg

Dodam, że najlepiej wyszło jak stretchowałem w pixinsight LE, i nie dzieliłem zdjęcia na L i RGB , to wtedy choć jedna galaktyka wyszła na żółto.

 

PS. Ma ktoś może propozycje co fotografować dziś- canon 450D mod, TS65q, lub Canon 600D

 

Masz 600d i robiłeś sesję 450d:icon_eek:. Na fotkach to poprostu banding, zresztą wiele osób miało podobne problemy z tą puszką, ja też choć w mniejszej skali. Pewnie dałeś iso 1600.

 

Edytowane przez peter5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, _Spirit_ napisał:

Po Astro Pixel Processor mocno podkolorowane bez żadnej obróbki - tak żeby pokazać jak wyszło po kalibracji tła i kolorów na gwiazdach.

Wersja bez resize.

 

1_emb-mod-mod-lpc-cbg-csc-St.jpg

Właśnie o takie kolory galaktyk mi chodziło, żeby różnorodne były , bo na pewno nie są całe niebieskie. Wiadomo, że duży szum jest na nich, ale to da radę ogarnąć. 

 

Nie znam tego programu. Ale widzę, że płatny. Ma podobne funkcjonalności co pixinsight?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekDw napisał:

Ma podobne funkcjonalności co pixinsight?

Nie. To dość prosty program głównie do kalibracji i składnia zdjęć. Dodatkowo ładnie radzi sobie z tłem, gradientami itp + kolory,nasycenie. Składa mozaiki i jeszcze można łączyć w nim te same obiekty z różnych setupów (filmik na stronie). Do testów chyba przez 30 dni za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.