Skocz do zawartości

M64 - Galaktyka Czarne Oko


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Pav1007 napisał:

a samo L pokażesz? :-)

Później :)

8 godzin temu, HAMAL napisał:

Malina Panie :) Czym stackowałeś ?

Autostakkert3 - po ręcznej selekcji klatek oczywiście. BTW - masz jakąś swoją do porównania? Chciałem zobaczyć ile detalu wyciągnąłem w porównaniu do jakieś fotki referencyjnej :)

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://indexhamal.pl/astrofotografia/galaxies/M64.htm

Też Ją robiąc zwróciłem uwagę na gwiazdkę o której pisałeś :)

Z niej detalu więcej nie wyciśniemy, nigdy nigdzie nie znalazłem lepszych zdjęć amatorskich niż nasze i im podobne :uhm:

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pav1007 napisał:

a samo L pokażesz? :-)

Poniżej L-ka ale jeszcze sprzed czasu kiedy zająłem się obróbką gwiazdek :) Pełna klatka bez cropa - tylko obciąłem artefakty ze stackowania.

Ale mimo wszystko wolę kolor - B/W jest fajnie do "łowienia detalu" ale poza tym jakoś do mnie nie przemawia.

5acb6993d7111_Lka.thumb.jpg.b0d5db91a9d4cc171e512a0261bc2193.jpg

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lukasz83 napisał:

B/W jest fajnie do "łowienia detalu"

Tylko kiedy mamy na myśli kamerkę mono zamiast OSC :P w innym wypadku (LRGB) to własnie kolor jest łowcą detalu (małych mgławiczek wodorowych w ramionach galaktyk itp)

Przykład? Zapisz poniższy obrazek jako BMP otwórz w programie graficznym i usuń kolor :D

RGB.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HAMAL napisał:

Tylko kiedy mamy na myśli kamerkę mono zamiast OSC :P w innym wypadku (LRGB) to własnie kolor jest łowcą detalu (małych mgławiczek wodorowych w ramionach galaktyk itp)

Przykład? Zapisz poniższy obrazek jako BMP otwórz w programie graficznym i usuń kolor :D

RGB.bmp

Tak, masz rację.

Ja miałem na myśli, że często subiektywny odbiór fotki B/W jest nieco inny i wydaje nam się, że szczegółu jest więcej ze względu na większy kontrast między bielą a czernią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jestem w rozterce, bo jak mam foto kolor, to widzę jak kolory "walczą ze sobą o detal" i często zdjęcie mgławicy wygląda lepiej oglądane RGB każdy kanał osobno :D kiedy mam foto mono, zastanawiam się, ile detalu uciekło z powodu sprowadzenia różnych barw do jednego odcienia mono (mój przykład powyżej) Tak źle i tak nie dobrze :D

Świetne mono, detal mega, ciekawe co się stanie gdy dopadniesz większe lustro :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HAMAL napisał:

Powinieneś przemyśleć atak na CN :) Jest tam w wielkiej skali silny duet francuski, był by i polski :)

 

Przemyślę - ale na razie mam deficyt czasu żeby udzielać się też tam :) Może za jakiś czas ;)

Podlinkuj proszę kilka tematów żebym mógł sobie obadać jaki jest poziom prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoimi Wenuskami dawno powinieneś się tam lansować :) Tu nie chodzi o zdobywanie ich serc, lecz o pokazanie że istniejesz, szybko się rozwijasz i kiedy ich przegonisz nie mogą Ciebie ignorować choć byś był z Tajgi :D Muszą zacząć Cię dostrzegać i szanować, wspominać o Tobie na zlotach. Świat przed Tobą stoi otworem, po co się ograniczać ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.