Skocz do zawartości

[ Giełda ] Oddam Lornetki: Lidletka Bresser 10x50, Celestron Skymaster 15x70 rozkolimowane


Yoop

Rekomendowane odpowiedzi

Oddam Lornetki: Lidletka Bresser 10x50, Celestron Skymaster 15x70 rozkolimowane


Mam dwie rozkolimowane lornetki do oddania

1. Lidletka: Bresser 10x50

2. Celestron SkyMaster 15x70

Elementy optyczne obydwu lornetek są OK, natomiast kolimacja to dramat. Historia ich jest taka, że są to lornetki od których zaczęła się moja przygoda z astronomią. Z czasem pasja się trochę rozwinęła i obecnie mam inne lornetki, których używam. Zważywszy, że kolimacja tych dwóch lornetek była pozostawała trochę do życzenie to pomyślałem, że wykorzystam je aby poćwiczyć samodzielną kolimację lornetek. Zadanie jednak mnie przerosło (fakt, że nie poświęciłem na to zbyt dużo czasu) w efekcie w ogóle trudno mówić o ich kolimacji ;)

Uprzedzam: obraz w okularach jest znacząco przesunięty w obu osiach.

Tak więc mam powyższe dwie lornetki i mogę oddać, jeśli ktoś czuje się na siłach żeby je sobie skolimować (ew można oczywiście wziąć i zlecić kolimację).
Do odebrania są w Poznaniu. Jeśli ktoś chciałby, żeby je wysłać to wtedy musi się liczyć z kosztem przesyłki.

 


  • Oferent
    Yoop
  • Date
    14.04.2018
  • Cena
  • Kategoria

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.