Skocz do zawartości

automatyczna kontrola ostrości podczas sesji


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, JaLe napisał:

Sciągnąłem wersję 45 dniową SGP i na dzień dobry nie widzi mi koła filtrowego QHY

Ja kazdorazowo muszę wybrać port com na którym jest koło. Wtedy wszystko śmiga ok. Ta operacja jako pierwsza przed podłączeniem jakichkolwiek innych urządzeń. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem wczoraj wersję numer 3 i pobawiłem się programem porównując go z Maximem

 

do zbierania materiału używam Maxima i tu wszystko działało znakomicie łącznie z nastawianiem ostrości, RoboFocus jest bardzo precyzyjny, przy okazji stwierdziłem, że Astrodony 2 nie są idealnie parfokalne a FSQ reaguje na zmianę temperatury o ułamek stopnia, Maxim ustawiał ostrość na danym kadrze, bez konieczności zmiany współrzędnych, sam znajdował gwiazdę

 

natomiast SGP trochę kaprysił na moje intuicyjne podejście (nie zdążyłem przeczytać instrukcji):

 

pojawił się problem z podłączeniem Atika 460 (zrzut załączony)

 

gdzie jest niebo ? w maximie klikam na mapę i za chwile tam jestem, w SGP chyba trzeba podać link do zarejestrowanego zdjęcia, to mi się nie udało więc współrzędne wpsiałem ręcznie

 

koło, montaż, guider i RoboFocus podłączyłem bez problemu

 

pojawił się problem z PHD, nie wiem czego dotyczy komunikat (zrzut załączony)

 

nastawianie ostrości chodzi bardzo fajnie (zrzut)

 

ze względu na problem z kamerą i phd2 nie mogłem wykonać ani jednej klatki :(

 

napisałem do Jareda ale jeszcze nie odpisał

 

dalszy ciąg testów w najbliższych dniach

 

generalnie jestem szczęśliwy, że RoboFocus działa, to jednak jest nowa jakość ostrzenia

 

wszystko podłączone

1.jpg.2b2b646e94ce15fd9b16c88d38a563b6.jpg

 

koło filtrowe działa :)

2.jpg.46246fe2e00ebf2d6eb6f1e7e87f5cd8.jpg

problem z phd :(

3.jpg.05120456a8e4e1391928195721e547ee.jpg

wywrotka :(

4.jpg.29318f49087ee19826a13939782fd209.jpg

ostrzenie :)

5.jpg.562fca0bced5e051b3043c4aeff64cde.jpg

 

 

 

próba wykonania zdjęcia :(

 

Q1.jpg.618fd864eb78a4f6d6ff4471d93226a7.jpg

znowu wywrotka :(

 

juz to wcześniej widziałem ;)

Q3.jpg.7af9966d4b4f68df4af3a2aaa5385d34.jpg6.jpg.5b6e565860e35c6c23c4b640f4ded319.jpg

Q2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrem napisał:

gdzie jest niebo ? w maximie klikam na mapę i za chwile tam jestem, w SGP chyba trzeba podać link do zarejestrowanego zdjęcia, to mi się nie udało więc współrzędne wpsiałem ręcznie

Niestety wychodzi słynne RTFM :-)

 

SGP NIE MA zaimplementowanego planetarium - ale w pewnym stopniu jest to lepsze - bo planetarium ogranicza się do ilości zainstalowanych katalogów. SGP jest bardziej surowy pod tym względem ale umożliwia DUŻO dokładniejsze kadrowanie obrazu. 

Wpisywać koordynaty można z CdC wybierając obiekt, klikając PPM i wybierając "Kopiuj koordynaty" - należy jednak pamiętać, że SGP operuje na J2000.

 

Natomiast SGP oferuje (dla mnie) FENOMENALNY system kadrowania i tworzenia mozaik, który w połączeniu z manulanym rotatorem (podłącza się "manual rotator") daje niesamowitą możliwość ustawiania takiego kadru jak się chce. Chciałem nagrać tutorial po PL dla tego kadrowania ale okazuje się, że jest po ang. - jeśli będzie chęć i potrzeba nagrania w PL to dajcie znać.

 

 

8 godzin temu, piotrem napisał:

w SGP chyba trzeba podać link do zarejestrowanego zdjęcia

Nie trzeba - jest to jedna z opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krzychoo226 napisał:

To raczej nie kamera robi problemy tylko coś co jest podłączone poprzez COM. Ewidentnie nie masz zainstalowanych sterowników: http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm

niestety po zainstalowaniu jest ten sam komunikat a program wylatuje w powietrze

 

@Pav1007    PW, zadzwonię do Ciebie w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.